Skocz do zawartości
Crypt

Noctuca NH-D15 / NH-D15S

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać,

 

Sprawa dotyczy w/w chłodzeń i zwracam się raczej do ich użytkowników - teoretykom dziękuję :)

 

Pytanie jest takie - obudowa może pomieścić chłodzenie do wysokości 161mm, na stronie producenta jest informacja, że NH-D15S ma 160mm wysokości z zamontowanym wentylatorem - OK. Natomiast NH-D15 ma 165mm - też OK. Natomiast znalazłem informację o tym, że same radiatory mają dokładnie ten sam wymiar / wymiary (poza asymetrią w NH-D15S, która akurat jest nieistotna). Zatem - mógłby ktoś sprawdzić, czy przesuwając środkowy wentylator maksymalnie w dół w modelu NH-D15 "wyrówna" się on z heatpipe'ami, a co za tym idzie - zmieści się w 160mm wysokości całości?

 

Na necie próżno szukać takiej informacji, chodź szukałem długo. Ze specyfikacji wywnioskowałem, że skoro radiatory są takie same "*", i NH-D15S mieści się w 160mm, to czy uda się to z NH-D15? Tutaj właśnie prośba do Was, może ktoś to sprawdzić i podzielić się tą informacją? Wystarczy przesunąć jeden wentylator i położyć np. linijkę na heatpipe'ach i będzie wiadomo co i jak.

 

Oczywiście zakładam, że wentylatory są takie same, bo tak wynika ze specyfikacji. Nie było by z tym problemu, ale akurat potrzebuje zamontować takie chłodzenie jednemu klientowi a czasu jest mało i najzwyczajniej nie mam kiedy kupić i ewentualnie odesłać błędnie zamówione chłodzenie. Gdyby nie to, sprawdziłbym to sam :)

 

Zatem - please, help :)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co pamiętam różnica między tymi coolerami bierze się stąd, że ten drugi wentylator z przodu D15, wystaje wyżej poza radiator, i zawsze będzie wystawał nawet przy użyciu najniższego ramu.

Wentylator w środku radiatora schodzi w obu przypadkach jednakowo nisko.

Jak wywalisz przedni wentylator z D15 to masz te same wymagania odnośnie wysokości co D15s. Różnica będzie tylko w tym że wersja S jest niesymetryczna względem socketu cpu, oddalona od slotów pci-e w stosunku do klasycznego D15.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak tak, to wiem. Tutaj klient chce wersję chromax, czyli jakby nie było, d15. Na razie nie zmienia obudowy, ale chce to właśnie chlodzenie, docelowo będzie na razie z jednym wentylatorem.

 

Dzięki za odpowiedź. Jednak chciałbym uzyskać od kogoś 100% potwierdzenie tego, co napisałeś wyżej o środkowym wentylatora. Ktoś może?

 

Edit: Chyba, że ktoś miałby na zbyciu Scythe Fuma 2, to chętnie kupię i założę zamiast NH--D15.

Edytowane przez Crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam NH-D15 chromax.black. Sprawdziłem przed chwilą, jeśli środkowy wentylator dasz na maxa w dół, to jest on poniżej heat pipów:

0lN6ghH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez moge sprawdzic NH-D15 ale to dopiero we wtorek lub srode bo bede wymienial chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@2 Pac - dzięki, o to właśnie chodziło, temat można zamknąć.

Edytowane przez Crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@2 Pac - dzięki, o to właśnie chodziło, temat można zamknąć.

Nie ma za co, akurat siedziałem przy skrzynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...