Skocz do zawartości
czara89

Athlon 200GE - brak DVI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam taki oto zestaw:

 

AMD Athlon 200GE

ASRock AB350M-HDV R3.0

 

Wg instrukcji płyty głównej

" AB350M-HDV R3.0 / A320M-HDV R3.0:

• Three graphics output options: D-Sub, DVI-D and HDMI

• Supports Triple Monitor

* If you use Athlon 200GE APU, DVI-D port will be disabled "

 

Przez blisko rok DVI działało normalnie, używałam DVI i HDMI jednocześnie.

Aktualizacja BIOSu nie pomogła i jestem teraz zmuszona wymienić albo procka albo płytę główną.

Jest to typowy biurowiec, więc zakup karty graficznej mija się z celem ale potrzebuję jednocześnie używać DVI i HDMI, muszę coś z tym zrobić.

Po wpisaniu w przeglądarkę 200ge DVI, widać, że ten procek ma a tym problem.

Jako, że 3000g też należy do tej najniższej serii, pytanie czy odblokuje DVI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy DVI przestało działać?

 

 

200GE wg specyfikacji posiada tylko dwa wyjścia wideo, ale pierwsza rewizja tych cpu była przyciętym 2200g/2400g, które normalnie mają 3 wyjścia, przez co na niektórych wczesnych biosach 200GE "odblokowywały" większość funkcjonalności większych braci.

 

Jeżeli DVI Ci działało, to masz tą "lepszą" rewizję. Wypróbuj wcześniejsze wersje bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja używam równocześnie dvi i hdmi bez żadnych problemów... to kwestia płyty bardziej niż procka... wątpie żeby w procku coś strzeliło...szczególnie jak działało... a nie masz gwarancji? W końcu jak nie jedno to drugie sie zepsuło i chyba podlega pod tą "usługę"...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też uważam że coś na płycie strzeliło. Wystarczy że gdzieś było krótkie spięcie i po problemie.

 

Więc zostaje się wymiana albo płyty albo zakup jakiejś taniej karty graficznej.

 

Można by ją wymienić np. na Gigabyte GA-AB350M-DS3H V2

 

Tylko że trzeba by na nowo Windowsa aktywować.

 

Lub zakup np. tej karty graficznej:

 

www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-550-pulse-2gb-gddr5-11268-21-20g-6517105/

 

Wtedy nie będzie problemów z Windowsem.

 

Lub jakiegoś GeForce GT 1030.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro od roku używa to gwarancje powinien mieć...

 

Ale płyty AM4 sa w cenie i nawet a320 200+... faktycznie lepiej już kupić jakąs grafike... może nie koniecznie rx550... w końcu vega 3 mu wystarczała... wiec nvidia 7xx za 100-150 zeby było low power... i bedzie wszystko śmigało. A można to też i taniej załatwic kupując jeszcze tańszą.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płytą i prockiem wszystko w porządku, wczoraj udało mi się odpalić DVI.

 

Winne były sterowniki.

Miałam zainstalowane z 29/05/2018, takie też mi Windows instalował. Jak chciałam je zaktualizować poprzez ściągnięcie aktualnych ze strony AMD to program wywalał mi błąd 186. Próbowałam wyczyścić aktualne programem DDU i instalować w trybie awaryjnym, odinstalowałam też c++ 2017 (komuś to pomogło na błąd 186), nic nie działało.

Próbowałam też zainstalować te ze strony Asrocka, rekomendowane do BIOSU 3.10 (taki mam i nie idzie go cofnąć, próbowałam "*** User will not able to flash previous BIOS once upgrading to this BIOS version."),

 

W końcu odpaliłam menedżer urządzeń i sama wskazałam skąd ma wziąć sterowniki do aktualizacji, zaktualizowały się do 5/26/2020, pojawił się też program AMD, nie wiem skąd skoro nie szło go zainstalować ale OK. DVI zadziałało.

 

Zaczynam żałować, że nie wzięłam pentiuma, to komp rodziców tylko i wyłącznie do faktur, FB i YT a są większe problemy niż z moim 6 latkiem do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sześciolatek ma dedykowana kartę ...

a na intelu byłby ten sam problem ze sterownikami z widows update

 

mając aktywne HDMI możesz użyć przejściówki do DVI-D

 

poza tym używasz nie oficjalnych funkcji płyty głównej ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integry maja zalety a ta vega 3 póki sie nie gra spełnia wszelkie możliwe domowe zastosowania... az po odtwarzanie 4k hdr.... choć tu już powoli zbliża się limit... opciązenie gpu ~95%... ale kto potrzebuje więcej... jak również procesor 2/4 również jest optymalny przy takim zastsowaniu a z cena ~200zł i poborem prądu 30-40w świat i ludzie... sam to nabyłem jak "przejściówke" pomiedzy docelowymi cpu ale jakoś prawie rok niedługo będzie i szczerze to świetny procek... cięzko kupić jakąs dedykowaną karte w tej cenie co będzie miała wyjscie obrazu 4k a co tu mówić jeszcze o procku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...