Skocz do zawartości
lukipolska10

AOC 24G2U5/BK Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie do osób, które miały styczność z tym bądź podobnym modelem.

Czy te 19% nierównomiernego podświetlenia to dużo i czy jest bardzo widoczne podczas grania/normalnego użytkowania/oglądania?

Z tego co słyszałem to dobry monitorek za 800zł, który ma świetne kolory, tylko zastanawia mnie czy faktycznie jest tak tragicznie z tym nierównomiernym podświetleniem czy nie. W dodatku jest o wiele tańszy od wersji AOC 24G2U i dlatego też nasuwa się pytanie czemu jest taka różnica w cenie? Czy jest jakiś haczyk w wykonaniu albo ma mniej możliwości?

Zachęcam do dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zależy od sztuki i farta, u mnie podświetlenie jest równomierne po całości ekranu, nie ma dziwnych akcji na czarnym lub jasnym tle, a mam AOC 24G2U z moreli, produkcji "tydzień 12 2020" roku - jest też szansa, że wyeliminowali ten problem lub dali lepszej jakości matryce w nowszych rewizjach monitorów ale to trzeba by było zweryfikować z kimś kto również niedawno kupił ten monitor.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sztuki i farta, u mnie podświetlenie jest równomierne po całości ekranu, nie ma dziwnych akcji na czarnym lub jasnym tle, a mam AOC 24G2U z moreli, produkcji "tydzień 12 2020" roku - jest też szansa, że wyeliminowali ten problem lub dali lepszej jakości matryce w nowszych rewizjach monitorów ale to trzeba by było zweryfikować z kimś kto również niedawno kupił ten monitor.

A jeżeli będzie tragiczne podświetlenie to można bez problemu zwrócić monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli będzie tragiczne podświetlenie to można bez problemu zwrócić monitor?

Różnica w cenie jest, bo AOC 24G2U5 ma częstotliwość odświeżania 75hz, a AOC 24G2U 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 250 cd/m2 to wystarczająca jasność? Aktualnie używam starego monitora TN, który ma 300 cd/m2 (na 60%). Zobaczyłem w sklepie parę modeli, które byłe ewidentnie ciemniejsze także nwm czy to zależy od ustawień tych monitorów w sklepach czy faktycznie jest aż taka różnica między 250 a 300 cd/m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 250 cd/m2 to wystarczająca jasność? Aktualnie używam starego monitora TN, który ma 300 cd/m2 (na 60%). Zobaczyłem w sklepie parę modeli, które byłe ewidentnie ciemniejsze także nwm czy to zależy od ustawień tych monitorów w sklepach czy faktycznie jest aż taka różnica między 250 a 300 cd/m2

 

 

Jeżeli nie potrzebujesz korzystać z monitora na 100% jasności, to będzie wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebujesz korzystać z monitora na 100% jasności, to będzie wystarczające.

No aktualnie nie potrzebuje używać monitora (300cd) na 100%, ale jeżeli ten AOC ma 250cd i będę musiał go używać na 100% żeby mieć taki sam efekt albo podobny jak aktualnie to wtedy będzie o wiele bardziej widoczne nierównomierne podświetlenie :/

 

P.S. sprawdzałem w sklepie Acera Nitro VG240YBMIIX (250cd) na 100% i nadal mi się wydawał być nieco ciemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aktualnie nie potrzebuje używać monitora (300cd) na 100%, ale jeżeli ten AOC ma 250cd i będę musiał go używać na 100% żeby mieć taki sam efekt albo podobny jak aktualnie to wtedy będzie o wiele bardziej widoczne nierównomierne podświetlenie :/

 

P.S. sprawdzałem w sklepie Acera Nitro VG240YBMIIX (250cd) na 100% i nadal mi się wydawał być nieco ciemny

 

W poprzednim monitorze miałem 350 cd/m², operowałem jasnością na poziomie 25/30% internet, gry 40%, czyli około 120-170 cd/m². Przy 50% miałem około 200 cd/m² co było maks jakie mogłem przez krótki czas korzystać, w nocy nie było nawet mowy o takiej jasności. W Obecnym monitorze mam 270 cd/m², maks jasności z jakiej jestem wstanie korzystać w nocy to 30% jasności monitora, za dnia 40%, monitor według specyfikacji jest ciemniejszy, lecz szybciej na nim odczuwam zmęczenie oczu.

 

Więc nie wiem jak jesteś wstanie wysiedzieć przed ekranem monitora o jasności 250 cd/m² około 3-5 godz w dzień, lub w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...