Skocz do zawartości
M90

[Obudowa], ATX, przewiewność, AC, 700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, prosze o pomoc w doborze obudowy do takiego zestawu

 

Nie zależy mi na szybach, światełkach i innych kolorowych bajerach, najlepiej jakby była prosta ciemna obudowa; biała obudowa mi nie pasuje. No chyba, że jakaś obudowa jest szczególnie warta swojej ceny to wtedy mogę przymknąć oko na te bajery

 

Ważne jest dla mnie, żeby miała filtr przeciwkurzowy

 

Minimum 3 wentylatory w zestawie. Ale podobnie jak w przypadku kolorów obudowy, mogę dokupić oddzielnie wentylatory, jesli nie ma dołaczonych trzech w zestawie a obudowa jest warta swojej ceny.

 

Potrzebuje też aby z góry był dostęp do wejśca USB i mikrofon/słuchwaki

 

Zakładam że obudowa jest bardziej przewiewna jeśli napęd optyczny jest zęwnętrzny (z ręszta nie używam napędu tak często). Ale jeśli obudowa jest dobra i ma miejsce na napęd w środku to też jest okej.

 

Sam komputer jest na podstawce na podłodze, tył jest 10 cm od ściany, góra jakieś 20 cm od blatu biurka, a przód jest otwarty na pokój

 

Płyta główna: Asus TUF GAMING X570-PLUS

 

Wymiary komponentów: zasilacz 150mm, chłodzenie CPU 165mm, GPU 286 mm

 

Słyszałem że Phanteks są przewiewne, ale nie mają filtrów przeciwkurzowych. A o obudowach Silentium słyszałem, że to są piekarniki

 

Liczę, że znajdą się na morele jakieś obudowy spełniające wszystkie lub więszką cześć powyższych wymagań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci naopowiadał tych bzdur? Phanteksy (generalnie) mają filtry przeciwkurzowe. Wyjątkiem jest tutaj P400A który nie ma ich z przodu (np jeszcze P300A). A obudowy silentiumpc piekarnikami? Dobre :D (patrz wykres gdzie plasuje się budżetowy Regnum RG6V względem przewiewnego be quiet PB 500DX

W tym budżecie celowałbym w Phanteksa P600S

post-286890-15909367300398_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

W tym budżecie celowałbym w Phanteksa P600S

 

Chodzi Ci o tę obudowę?

 

Coś innego jeszcze godnego polecenia znasz?

 

Czy ta obudowa się dobre sprawdzi?

Edytowane przez M90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić coś takiego Mój link

SPC nie polecam, po zakupie poleciało do zwrotu.

 

A co było nie tak z SPC? niestety wszystkie phanteksy które widziałem, mają gniazdka usb i jack z przodu a nie z gory

Edytowane przez M90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa wentylatory nie miały podświetlenia, oraz wkręty/dystanse pod montaż płyty głównej mieliły się w obudowie-blachy kiepskie-dwa dyski wewnętrzne hdd wprawiały budę w podrygi.

No i dla mnie brak zatoki na napęd, bądź inny osprzęt, skreśla ten typ sprzętu. Dodatkowo okablowanie zrobione z najmarniejszych materiałów, sprawiałało wrażenie, że zaraz się rozpadnie.

Marny plastik, marne blachy-tak pokrótce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa wentylatory nie miały podświetlenia, oraz wkręty/dystanse pod montaż płyty głównej mieliły się w obudowie-blachy kiepskie-dwa dyski wewnętrzne hdd wprawiały budę w podrygi.

No i dla mnie brak zatoki na napęd, bądź inny osprzęt, skreśla ten typ sprzętu. Dodatkowo okablowanie zrobione z najmarniejszych materiałów, sprawiałało wrażenie, że zaraz się rozpadnie.

Marny plastik, marne blachy-tak pokrótce...

Rozumiem, że to tyczy się KAŻDEJ obudowy SPC? Pytam bo nie wymieniasz jej nazwy. i każda obudowa SPC nie ma zatoki 5,25"? Patrzyłeś w ogóle na to co kupujesz że kupiłeś obudowe bez 5,25" kiedy go potrzebowałeś?

Na tej zasadzie to "kupiłem Phanteksa i piekarnik straszny, nie polecam"

Inna sprawa że wygląda na to jakbyś miał jakąś obudowe z outletu

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to tyczy się KAŻDEJ obudowy SPC? Pytam bo nie wymieniasz jej nazwy. i każda obudowa SPC nie ma zatoki 5,25"? Patrzyłeś w ogóle na to co kupujesz że kupiłeś obudowe bez 5,25" kiedy go potrzebowałeś?

Na tej zasadzie to "kupiłem Phanteksa i piekarnik straszny, nie polecam"

Inna sprawa że wygląda na to jakbyś miał jakąś obudowe z outletu

Armis AR7 TG RGB

Nie figurowała jako z outletu. Przewiewna była to fakt, ale reszta jak wspomniałem-dla mnie jakość jak za młodych lat na straganie odpustowym.

Co do zatoki 5,25 to była moja nieuwaga, ba brak wiedzy, że coś tak mało funkcjonalnego lata na rynku w szerokiej już skali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armis AR7 TG RGB

Nie figurowała jako z outletu. Przewiewna była to fakt, ale reszta jak wspomniałem-dla mnie jakość jak za młodych lat na straganie odpustowym.

Co do zatoki 5,25 to była moja nieuwaga, ba brak wiedzy, że coś tak mało funkcjonalnego lata na rynku w szerokiej już skali.

Cały czas zastanawiam się czy nie trolujesz skoro piszesz że w AR7 TG RGB nie ma zatoki 5,25", kiedy ma

maxresdefault.jpg

a już w ogóle mówienie o przewiewności kiedy AR7 akurat jakimś mistrzem w tej dziedzinie nie jest. Inna sprawa że cały czas mam wrażenie że porównujesz obudowe która wyjściowo jest w budżecie ~300 zł za wersje z szybą i kompletem wentyli do obudów które kosztują z takim samym wyposażeniem 600 lub więcej. No to nic dziwnego, że te drugie są lepiej wykonane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się czy nie trolujesz skoro piszesz że w AR7 TG RGB nie ma zatoki 5,25", kiedy ma

maxresdefault.jpg

a już w ogóle mówienie o przewiewności kiedy AR7 akurat jakimś mistrzem w tej dziedzinie nie jest. Inna sprawa że cały czas mam wrażenie że porównujesz obudowe która wyjściowo jest w budżecie ~300 zł za wersje z szybą i kompletem wentyli do obudów które kosztują z takim samym wyposażeniem 600 lub więcej. No to nic dziwnego, że te drugie są lepiej wykonane

Zastanawiaj się dalej.

Pomyłka z mojej strony, chodziło o Signum SG7V EVO TG.

Ale nie ma to jak przywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...