Skocz do zawartości
Qbaqq

Ryzen 5 2600 czy Ryzen 3 3300X głównie pod gry?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje porady tak jak w temacie. Na pc głównie gram w gry typu CS GO, GTA V, ARK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3300x, bez zastanowienia. 1 i 2 generacja ryzenów troche kuleje w grach, 3 daje znacznego kopa, tymbardziej, ze 3300x działa na jednym ccx, co przekłada się na mniejsze opóznienia, co z kolei podnosi fps sratatata, bierz 3300x po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj na promocje Ryzena 3600 za 750zl i nie będzie dylematu. 600zl za 3300x 4/8 to nie jest dobra cena a sam proc dobry na rok, może dwa ale nie na dłużej. Druga sprawa z jaka karta chcesz go połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj na promocje Ryzena 3600 za 750zl i nie będzie dylematu. 600zl za 3300x 4/8 to nie jest dobra cena a sam proc dobry na rok, może dwa ale nie na dłużej. Druga sprawa z jaka karta chcesz go połączyć?

GTX 1660 SUPER, nie wiem czy w tym budżecie znajdę coś ciekawszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 SUPER, nie wiem czy w tym budżecie znajdę coś ciekawszego

Tak jak napisałem wyżej, poluj na 3600 za 750zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 to oczywiście będzie lepszy wybor, ale nie podoba mi się trend wrzucania własnego zdania do czyichś zakupów.

Takie polowanie na 3600 za ~650zl to może i 3 miesiące trwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 to oczywiście będzie lepszy wybor, ale nie podoba mi się trend wrzucania własnego zdania do czyichś zakupów.

Takie polowanie na 3600 za ~650zl to może i 3 miesiące trwać.

Dokładnie, faktycznie R5 3600 byłby najlepszym rozwiązaniem, ale ja potrzebuję czegoś tańszego na już.

Jeszcze mam pytanie do was, czy R3 3300X pójdzie normalnie na ASRock B450 PRO4 czy konieczna aktualizacja BIOSu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowe do obsługi ryzenow 3 gen są b450 max od msi, będziesz musiał aktualizować BIOS, ale to chyba nie takie straszne, co? ?

Poza tym jak procek na służyć tylko do grania to 3300x spokojnie starczy na dłuższy czas. Sam teraz wolałbym zamiast swojego 3600 wziąć 3300x i dołożyć te 300-400 w kartę ram czy cokolwiek innego.

Przecież to odmłodzony brat bliźniak 7700k ?

 

Abstrahując już od tego, ze plan zakupu komputera w tym momencie to strasznie przestrzelony pomysł.

1.covid

2.wyzszy kurs dolara

3.premiera nowych ryzenow (zara xt, wrzesień-listopad 4000)

4.premiera ampere i big navi(wrzesień-listopad)

Kupisz sobie teraz kompa za 3.5-4k sadzać po tym co piszesz(jeżeli składasz go od zera)

A w grudniu na święta jego wartość to będzie jakies 2, 2.5 w porywach).

Jak masz ciśnienie na granie to naprawdę lepiej kupić konsole na przeczekanie, a jak koniecznie chcesz pcta to kupić coś na używkach xeonow v3 i innych gdzie zamkniesz się w 1.5k do nowych premier, opchniesz za podobna cena jak kupiłeś i złożysz sobie zestawik sporo wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowe do obsługi ryzenow 3 gen są b450 max od msi, będziesz musiał aktualizować BIOS, ale to chyba nie takie straszne, co? ?

Poza tym jak procek na służyć tylko do grania to 3300x spokojnie starczy na dłuższy czas. Sam teraz wolałbym zamiast swojego 3600 wziąć 3300x i dołożyć te 300-400 w kartę ram czy cokolwiek innego.

Przecież to odmłodzony brat bliźniak 7700k ?

 

Abstrahując już od tego, ze plan zakupu komputera w tym momencie to strasznie przestrzelony pomysł.

1.covid

2.wyzszy kurs dolara

3.premiera nowych ryzenow (zara xt, wrzesień-listopad 4000)

4.premiera ampere i big navi(wrzesień-listopad)

Kupisz sobie teraz kompa za 3.5-4k sadzać po tym co piszesz(jeżeli składasz go od zera)

A w grudniu na święta jego wartość to będzie jakies 2, 2.5 w porywach).

Jak masz ciśnienie na granie to naprawdę lepiej kupić konsole na przeczekanie, a jak koniecznie chcesz pcta to kupić coś na używkach xeonow v3 i innych gdzie zamkniesz się w 1.5k do nowych premier, opchniesz za podobna cena jak kupiłeś i złożysz sobie zestawik sporo wydajniejszy.

Okey, dzięki wielkie za odpowiedź ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy R3 3300X pójdzie normalnie na ASRock B450 PRO4 czy konieczna aktualizacja BIOSu?

AsRock potrzebuje najnowszego BIOSu 4.10 do nowych Ryzenów 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...