Skocz do zawartości
Igorius

Problem z rozłączaniem internetu na karcie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć :)

Mam problem, prawdopodobnie z kartą sieciową Wi-Fi w moim komputerze.

 

Poprzednio posiadałem zestaw Gigabyte GA-990XA-UD3 + TP-Link TL-WR1043ND (starego typu PCI). Zestaw ten działał bardzo dobrze, praktycznie zero problemów z przerwami, z rozłączaniem, etc.

Zmieniłem platformę na MSI X570-A PRO + TP-Link TL-WN881ND (PCI-E). Od niedługiego czasu zaobserwowałem, że internet rozłączany jest bez powodu. Rozwiązaniem jest wejście do panelu (z poziomu belki systemowej), rozłączenie a następnie ponowne połączenie z internetem. Problem jest zażegnany na jakiś czas, wszystko jest dobrze przez godzinę albo kilka lecz czasami już po 10-15 minutach czynność muszę powtarzać. Ponadto prędkość transmisji jest gorsza niż we wcześniejszej konfiguracji, ping wyższy a prędkości transferu słabsze.

 

Jak temu zaradzić aby wszystko działało poprawnie? Dodam, że to nie jest problem routera gdyż inne urządzenia (np smartfony/tablet) działają podpięte po WI-FI bez żadnych problemów.

 

Jeśli byłaby konieczność wymiany karty (jednak wolałbym uniknąć) to jaką proponujecie (choć to ostateczność), tak myślę do 200zł maksimum.

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...