Skocz do zawartości
jestemdomel

Czy dobra plyta do oc 3 1200af i ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Czy do ryzen 3 1200af będzie dobra płytaa Gigabyte B450M S2H?

Nie zależy mi na 4 bankach na ram.

Chciałbym podkręcić procesor do 4-4,1Ghz

 

I czy mając viper 4 3000mhz 2x4gb do ilu podkrecę te pamiątki skoro płyta ogarnia po oc 3466 i 3600? Do ilu je pogonie skoro mają 3200 w xmp?

 

A płyta za 260zł, więc chyba spoko cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok, moja jest kilka zł droższa i jedzie ładnie z 3600. Ram wykręcisz tyle na ile pozwoli kontroler w procku, 1gen i 1gen+ mają gorszy kontroler od 2gen ryzenów. Kręć Ryzen Master, w biosie to tylko ram ustawiasz i inne drobiazgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok, moja jest kilka zł droższa i jedzie ładnie z 3600. Ram wykręcisz tyle na ile pozwoli kontroler w procku, 1gen i 1gen+ mają gorszy kontroler od 2gen ryzenów. Kręć Ryzen Master, w biosie to tylko ram ustawiasz i inne drobiazgi.

 

Okej tylko powiedz ni do ilu podkrecę ram?

Do ilości podanej przez producenta ramu powiedzmy 3200 czy to co podaje producent płyty czyli np. 3466? A którą generacją jest ryzen 3 1200af? Trzecią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1200AF to 2200 więc zen+. 3200/3400 może polecieć, zależy jaka sztuka CPU ci się trafi i jak pamięć będzie współpracować. 3600MHz to Zen2 wyciąga jak i więcej ogarnia. Producent podaje dane do OC co niczego nie gwarantuje i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok, moja jest kilka zł droższa i jedzie ładnie z 3600. Ram wykręcisz tyle na ile pozwoli kontroler w procku, 1gen i 1gen+ mają gorszy kontroler od 2gen ryzenów. Kręć Ryzen Master, w biosie to tylko ram ustawiasz i inne drobiazgi.

Mogę się mylić, ale Gigabyte B450M S2H chyba ma możliwość ustawienia mnożnika i napiec procka w BIOSie (musiałbym sprawdzić).

Ryzen 1200AF to 2200 więc zen+. 3200/3400 może polecieć, zależy jaka sztuka CPU ci się trafi i jak pamięć będzie współpracować. 3600MHz to Zen2 wyciąga jak i więcej ogarnia. Producent podaje dane do OC co niczego nie gwarantuje i tyle.

Moj Ryzen 2600, czyli tez ZEN+, ogarnia 3533Mhz a może jakbym się postarał to i więcej (popularne ostatnio pamięci cruciala 3000 cl 15 na x370 od asSRocka) ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale Gigabyte B450M S2H chyba ma możliwość ustawienia mnożnika i napiec procka w BIOSie (musiałbym sprawdzić).

 

Moj Ryzen 2600, czyli tez ZEN+, ogarnia 3533Mhz a może jakbym się postarał to i więcej (popularne ostatnio pamięci cruciala 3000 cl 15 na x370 od asSRocka) ;)

Moja ma zmianę mnożnika ale w biosie się kijowo kręci i do tej pory nie wiem jak w biosie napięcie wpisać na mojej płycie :E Coś Gigabyte musiało popsuć w ostatniej wersji biosu z którym zakupiłem płytę bo robiłem raz reset biosu i normalnie miałem parametry podane, potem mi 2tabelka znika... A Ryzen Master jest wygodny w użyciu.

 

Nie wiem ile realnie ogarnia, piszę tyle co wiem że jednak mają gorsze kontrolery pamięci.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie się kijowo kręci i do tej pory nie wiem jak w biosie napięcie wpisać :E Coś Gigabyte musiało popsuć w ostatniej wersji biosu z którym zakupiłem płytę bo robiłem raz reset biosu i potem normalnie miałem parametry podane, potem mi 2tabelka znika... A Ryzen Master jest wygodny w użyciu.

 

Nie wiem ile realnie ogarnia, piszę tyle co wiem że jednak mają gorsze kontrolery pamięci.

Nie pamiętam jak jest u gigusia, rzuciłem tylko okiem (ktoś z rodziny korzysta z tej płyty), z tego co pamiętam to się ustawia chyba offset, mniejsza z tym. Nie wiem tez jak jest obecnie z RyzenMasterem, ale 2 lata temu miałem z nim spore problemy na swojej płycie, wywaliłem w ...chorere*, kręcenie w BIOSie za to łatwe czyste i przejrzyste (na assrocku).

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki wszystkim za pomoc.

Ostatnie pytanie, czy ta płyta ogarnie z bomby ryzena 3 1200af czy potrzebna jest aktualizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki wszystkim za pomoc.

Ostatnie pytanie, czy ta płyta ogarnie z bomby ryzena 3 1200af czy potrzebna jest aktualizacja?

Nie. B450 nie potrzebuje upgrade do żadnego Ryszarda gen.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamięci viper są pewnie na hynix wiec powinny zrobic 3200 cl 16-18-18-18-38 i przy dobrych wiatrach 3266mhz.

 

Procek zalezy od sztuki ale 3900mhz raczej pewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s2h 267pln ds3h 295pln wiec chyba warto dorzucic

Do czego niby? Ja świadomie wziąłem S2H. To są identyczne płyty. Różnią się jedynie ilością slotów RAM (4 i tak rzadko kto używa bo OC pamięci mocno spada). A S2H jest o tyle lepsze że ma slot PCI-E x1 który nie jest przysłaniany przez GPU. Dla mnie lepsza S2H.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zakupiłem tą płytę i też Ryzena 3 1200AF oraz 16 GB ram Patriot Viper4 3200 Mhz CL15. Jak jutro  zdąży przyjść chłodzenie Fera 3 to będę zabierał się za składanie całego zestawu. Ciekawy mnie jakie autor tego postu osiągnął wartości w podkręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2020 o 11:59, jestemdomel napisał:

Siemka. Czy do ryzen 3 1200af będzie dobra płytaa Gigabyte B450M S2H?

będzie ok, jednak 1200af za prawie 300pln to słąby pomysł. u myfrienda są ryzenki 1700 w cenie o 50pln wyższej:

https://pl.aliexpress.com/item/4001234576479.html

co prawda 2 tygodnie czekania ale nie wywalasz kasy w błoto jak  za 4/4core.

W dniu 1.06.2020 o 17:08, unadarek napisał:

s2h 267pln ds3h 295pln wiec chyba warto dorzucic

na s2h lepiej powinien się podkręcać ram, więc nie warto dopłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...