Skocz do zawartości
barack.obamowski

HS8145V czy ARCHER C6 AC1200 (jako access point)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o informację jakie rozwiązanie będzie lepsze do zapewnienia w domu Wi-Fi 5 GHz:

 

1) terminal (dostawcy) Huawei ONT HG8546M (tylko 2.4 GHz) + ARCHER C6 AC1200 (jako access point, 5 GHz)

2) terminal (dostawcy) Huawei ONT HS8145V (2.4 GHz + 5 GHz)

 

W przypadku opcji nr 1 (terminal + router jako access point) to urządzenia będą stały od siebie w odległości ok. 1-2 m.

 

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez barack.obamowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminal ONT w trybie mostu (bridge) i ARCHER C6 jako główny router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminal ONT w trybie mostu (bridge) i ARCHER C6 jako główny router.

 

Dziękuję za odpowiedź i mam kolejne pytania:

 

1) W czym takie rozwiązanie będzie lepsze niż uczynienie z Achera access pointa?

2) W trybie mostu obydwa urządzenia będą połączone kablem czy mogą się łączyć bezprzewodowo? Jeśli mogą się łączyć bezprzewodowo to jaką prędkość pobierania będę mógł uzyskać z Archera? Do terminalu powiedzmy będzie poprowadzone łącze 300 Mbps.

3) Po ustawieniu trybu mostu na terminalu jak będzie się on zachowywał? Będzie z niego np. udostępniane Wi-FI?

Edytowane przez barack.obamowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Możesz wykorzystać wszystkie możliwości Archera (patrz FUNKCJE OPROGRAMOWANIA).

Ad2. Tylko i wyłącznie kablem.

Ad3. W trybie mostu terminal ONT przepuszcza Internet ze światłowodu na skrętkę, którą podłączasz do routera (np. wspomniany Archer). Terminal w tym trybie ma wyłączone funkcje routingu, WiFi, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Możesz wykorzystać wszystkie możliwości Archera (patrz FUNKCJE OPROGRAMOWANIA).

Ad2. Tylko i wyłącznie kablem.

Ad3. W trybie mostu terminal ONT przepuszcza Internet ze światłowodu na skrętkę, którą podłączasz do routera (np. wspomniany Archer). Terminal w tym trybie ma wyłączone funkcje routingu, WiFi, itd.

 

Ponownie dziękuję.

 

Odnośnie pierwszej odpowiedzi to ustawienie Archera jako access pointa spowoduje automatycznie zablokowanie części jego funkcji w tym trybie? Jak rozumiem dostęp do konfiguracji urządzenia będę miał ale niektóre funkcje po prostu będą ograniczone / wyłączone?

 

Jeszcze jedno - czy ustawienie Archera jako access pointa albo głównego routera będzie miało wpływ na prędkości uzyskiwane przez Wi-Fi w zależności od jego funkcji? Bardziej zależy mi na wydajności sieci Wi-Fi niż na ilości opcji konfiguracyjnych routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostęp do urządzenia mieć będziesz, ale poza konfiguracją WiFi nic nie ustawisz, bo urządzenie musi być w trybie routera (tak ogólnie).

 

WiFi będzie pracowało tak samo gdy Archer jest w trybie routera czy Access pointa. Pamiętaj że wydajność zależy od zasiegu WiFi a to przekłada się na optymalne umiejscowienie Access pointa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostęp do urządzenia mieć będziesz, ale poza konfiguracją WiFi nic nie ustawisz, bo urządzenie musi być w trybie routera (tak ogólnie).

 

WiFi będzie pracowało tak samo gdy Archer jest w trybie routera czy Access pointa. Pamiętaj że wydajność zależy od zasiegu WiFi a to przekłada się na optymalne umiejscowienie Access pointa.

 

To już chyba wiem wszystko :) Raz jeszcze dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakupiłem Archera ale jest problem z prędkością połączenia między nim a terminalem. W routerze mam ustawione połączenie duplex 1000 Mbps ale w panelu Archere widnieje, że łącza się z terminalem z prędkością 100 Mbps. Tak samo jest gdy podepnę kablem do niego (do terminala) laptop z kartą sieciową ustawioną na 1000 Mbps. Testowałem to na dwóch kablach kat. 5e.

 

Połączenie router - komputer ma 1000 Mbps. Terminal ma jeden port 1000 Mbps i to na nim jest 100 Mbps.

 

Proszę o rady jak uzyskać 1000 Mbps na linii terminal - rotuer.

Edytowane przez barack.obamowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie router - komputer ma 1000 Mbps. Terminal ma jeden port 1000 Mbps i to na nim jest 100 Mbps.

 

Proszę o rady jak uzyskać 1000 Mbps na linii terminal - rotuer.

Czyli masz na myśli to:

he HG8546M provides three FE Ethernet ports, one GE Ethernet port
.

Skoro na tym jednym konkretnym GE Eth porcie jest problem, to winy szukaj w kablu. Z jakiegoś powodu nie chce działać poprawnie. Spróbuj różnych kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz na myśli to:

.

Skoro na tym jednym konkretnym GE Eth porcie jest problem, to winy szukaj w kablu. Z jakiegoś powodu nie chce działać poprawnie. Spróbuj różnych kabli.

 

Mam dwa kable cat. 5e na których w połączeniu router - pc jest po 1000 Mbps. Te same kable w połączeniu terminal - router dają 100 Mbps.

Edytowane przez barack.obamowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa kable cat. 5e na których w połączeniu router - pc jest po 1000 Mbps. Te same kable w połączeniu terminal - router dają 100 Mbps.

Z jakiegoś powodu się nie łączą na 1000 Mbps. Sprawdź na pozostałych portach. Sprawdź bezpośrednio podłączając PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...