Skocz do zawartości
dbC

Pytanie o obudowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 tyg skladam kompa typowo pod coś głównie cs go I Wolf ET.

 

Mam B450Tomahawk Max

R5 3600

G skill 3600 co 16

Samsung Evo 850 Pro ssd 250gb

Corsair rm750x

Palit 1080 gamerock premium ed.

 

Została mi klawiatura i obudowa i potrzebuje waszej pomocy. Wiadome jak będzie za gorąco będą spadki fps prosiłbym o pomoc w wyborze ew doradzeniu w jakiej konfiguracji obudowe brać. Do tej pory rozglądam się za:

Corsair 780t za 600 używka w bdb stanie

Fractal r5 hartowane szkło na boku 250zl uzywka w bdb stanie

Fractal meshify C albo S2

 

Jeszcze pytanie czy do R5 3600 standardowe chłodzenie wystarczy czy powinienem rozejrzeć się za czymś lepszym

 

Dzięki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxowe chłodzenie przy 3600 potrafi być głośne - zainwestuj stówkę w Fera 3 i problem z głowy, nawet OC na tym zrobisz. Ewentualnie drożej i lepiej Fortis 3.

 

Z wymienionych obudów brałbym Meshify C lub S2. Corsair 780T to stara obudowa, na pewno nie warta 600 zł. Define R5 jest spoko, ale przewiewną bym jej nie nazwał.

 

Jak chcesz bardzo przewiewną obudowę to możesz tez zerknąć na Phanteks P400A - nie ma filtra na froncie, więc trzeba odkurzać kompa co jakiś czas, ale poza tym super przewiewna obudowa.

 

Spoko jest też O11 Dynamic - zaciąg powietrza bokiem i spodem, tylko wentylatory musisz sobie osobno dokupić (np. tanio Arcic P12 PWM).

 

Ciekawymi alternatywami mogą też być Cooler Master H500, NR600 czy Signum SG7V Evo TG ARGB.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać że słyszałem dobre opinie o phanteks envoo pro m ale wolę skonsultować dzięki za podpowiedź z Fortisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z dodatkowy wiatrakami ? Słyszałem o arcticach lub silent Wings czy coś takiego wybór padnie chyba między jest c/s2 lub phanteks enthoo pro m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tanie i przyzwoite wentylatory to Arcitc P12 PWM czy P14 PWM są bardzo ok. Jak chcesz high-end pod względem wentylatorów to spoko są Silent Wings 3, Noiseblocker B12-PS czy Noctua NF-A12x25 PWM. Jeśli nie jesteś jakoś super wyczulony na hałas, to spokojnie możesz wziąć Arctici, bo pod względem wydajności i kultury pracy biją w swoim segmencie wszystko co jest.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dużym hałasie mówimy? O ile ja gram na słuchawkach i mi pewnie nie zrobi różnicy to obok siedzi często żona i ogląda tv i żeby jej nie przeszkadzalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak sobie te wentylatory ustawisz. W BIOSie ustawisz sobie krzywą zależności obrotów od temperatury CPU i będziesz miał taką kulturę jak chcesz. Przy przewiewnej obudowie i dobrej baterii wentylatorów spokojnie utrzymasz 1000 RPM przy pełnym obciążeniu, więc będzie słychać tylko niewielki szum przepływającego powietrza i to z bliskiej odległości.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wentyli powinienem wrzucić (dokupic) i gdzie je najlepiej powkladac ? Zakupiłem w x kom phanteks enhoo pro m

 

Mogę kupić 3 x sw3 za 180 ew arctic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W standardzie ta obudowa ma tylko jeden wentylator na tyle. Dobrze jest dorzucić 2x140mm lub 2x120mm na front jako nawiew do środka (lepiej 2x140mm) i 1 x 140mm lub 120mm na top jako wyciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki duża różnica pomiędzy arctici a sw3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo nie, pod względem kultury pracy SW3 ma lepsze łożysko i lepiej tłumi drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxowe chłodzenie przy 3600 potrafi być głośne - zainwestuj stówkę w Fera 3 i problem z głowy, nawet OC na tym zrobisz. Ewentualnie drożej i lepiej Fortis 3.

 

Z wymienionych obudów brałbym Meshify C lub S2. Corsair 780T to stara obudowa, na pewno nie warta 600 zł. Define R5 jest spoko, ale przewiewną bym jej nie nazwał.

 

Jak chcesz bardzo przewiewną obudowę to możesz tez zerknąć na Phanteks P400A - nie ma filtra na froncie, więc trzeba odkurzać kompa co jakiś czas, ale poza tym super przewiewna obudowa.

 

Spoko jest też O11 Dynamic - zaciąg powietrza bokiem i spodem, tylko wentylatory musisz sobie osobno dokupić (np. tanio Arcic P12 PWM).

 

Ciekawymi alternatywami mogą też być Cooler Master H500, NR600 czy Signum SG7V Evo TG ARGB.

 

Żeby nie zakładać nowego tematu to podepnę się na chwilę tutaj z pytaniem - gdzie w Polsce można kupić obudowę Cooler Master H500? W żadnym sklepie nie mogę jej znaleźć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji COVID wiele łańcuchów dostaw zostało przerwanych, więc są problemy z dostępnością wielu rzeczy. Sytuacja wróci do normy, to obudowa pewnie się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zakupione 3x silent wings 3 za 180 natomiast mały błąd...zamowilem z morele.net nie enthoo pro m tylko enthoo pro ...robic znowu wymianke ? Czy w wersji bez m wrzucę mniej wiatraków? Podpowiedzcie proszę co najlepiej jaka jest różnica między nimi pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest duża, Enthoo Pro to całkowicie inna obudowa jak Enthoo Pro M :E. Enthoo Pro jest starszą i znacznie większą konstrukcją niż Enthoo Pro M. Generalnie jest to spoko skrzynka, chociaż swoje lata ma. Na froncie jest duży wentylator 200mm, który pcha do środka sporo powietrza, ale lubił sobie terkotać (może to poprawili). Na tyle 140mm. Dodatkowe wentylatory możesz dorzucić na top (wyciąg) lub na spód (nawiew do środka).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byś zrobił na moim miejscu? Jest chyba też trochę wieksza...bo jest Full Tower a pro m to midi tower...

 

Są w tej samej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest większa i to sporo, pisałem to powyżej :P.

 

Enthoo Pro to też spoko obudowa, więc jeśli jej rozmiar Ci nie przeszkadza, to możesz ją zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce miejsce na kable i żeby dobrze wentyle spełniały swoją rolę dzięki a pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO możesz zostawić Enthoo Pro - przepływ powietrza jest dobry, a rozmiar sprawia, że wszystko spokojnie da się poupychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...