Skocz do zawartości
luki89pl

wymiana pasty i termopadów

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem 3 razy w życiu termopady za 3 razem karta padła,więc jak wszystko gra i tempy są ok to bym nie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja MSI970 dochodziła do 90c (...) Pasta była wyschnięta i tylko na brzegach procesora

Miałeś ją od nowości i masz pewność że nikt wcześniej przy niej się nie bawił w "wymiany"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś ją od nowości i masz pewność że nikt wcześniej przy niej się nie bawił w "wymiany"?

 

Tak kupiłem ją w 2015r w komputroniku i siedzi u mnie w kompie do dziś........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem ją w 2015r w komputroniku i siedzi u mnie w kompie do dziś........

Moje doświadczenia są takie, że nigdy karta nie wymagała wymiany pasty bo nigdy nie zauważyłem by temperatury zaczęły być wyższe.

Czy jak ktoś gra regularnie przez rok po kilka godzin dziennie na wysokich temperaturach to sprawia, że pasta w oryginalnie zakupionej, nieruszanej karcie wysycha i temperatury rosną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są takie, że nigdy karta nie wymagała wymiany pasty bo nigdy nie zauważyłem by temperatury zaczęły być wyższe.

Czy jak ktoś gra regularnie przez rok po kilka godzin dziennie na wysokich temperaturach to sprawia, że pasta w oryginalnie zakupionej, nieruszanej karcie wysycha i temperatury rosną?

 

Wszystko się zużywa i traci właściwości - pasta też (szczególnie jak jest ostro eksploatowana - w wysokich temp.)

Jest wiele wątków na forum gdzie ludzie zmieniają pastę na procesorach, kartach graficznych a w szczególności w laptopach i robi to dużą różnicę.

Aczkolwiek myślę że warto zmieniać dopiero jak temp. są wyraźnie wyższe niż na początku.

 

Ja w swojej karcie teraz dodatkowo wyedytowałem bios i ustawiłem max 1156mV ma rdzeniu co też pomaga zbić temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zużywa i traci właściwości

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Odpowiadanie że wszystko się zużywa to w stylu że czas płynie. Jak zostawię krzesło w salonie na miesiąc to nie straci właściwości. Jak zostawię obiad na stole to straci. Pytanie było konkretne, odpowiedź nic nie znacząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GTX 1080 ma o parę stopni wyższe temperatury, ale jakoś nad tym nie ubolewam. Mam 75-77 stopni i jakoś nie widzę tragedii. Tutaj autor nie dobija nawet 70 stopni więc nie wiem po co kontynuujemy tą debatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GTX 1080 ma o parę stopni wyższe temperatury, ale jakoś nad tym nie ubolewam. Mam 75-77 stopni i jakoś nie widzę tragedii. Tutaj autor nie dobija nawet 70 stopni więc nie wiem po co kontynuujemy tą debatę.

 

A pamiętasz jak ty ciągle kontynowałeś swoją bezsensowną debatę, w której twierdziłeś, że po wymianie i5 na starego xeona masz ogromny wzrost fpsów w jakiejś starej gierce, która (jak się potem okazało) chodzi identycznie i na xeonie i na i5? :lol2: No, to już masz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są takie, że nigdy karta nie wymagała wymiany pasty bo nigdy nie zauważyłem by temperatury zaczęły być wyższe.

Czy jak ktoś gra regularnie przez rok po kilka godzin dziennie na wysokich temperaturach to sprawia, że pasta w oryginalnie zakupionej, nieruszanej karcie wysycha i temperatury rosną?

Pytanie czy porównywałeś, konkretnie względem boosta i obrotów wentylatorów.

Czasem nawet zaraz po kupnie wymiana pasty potrafi odjąć kilka stopni, bo np. ta stockowa jest kiepska.

 

A wysychać wysycha, zależy też jak dobrą producent dał na wejściu, to powolny proces i jak sobie nie zapiszesz to nie zauważysz, że po roku karta niżej boostuje/ma wyższe obroty wentyli/ czy jest 4-5 stopni cieplejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz jak ty ciągle kontynowałeś swoją bezsensowną debatę, w której twierdziłeś, że po wymianie i5 na starego xeona masz ogromny wzrost fpsów w jakiejś starej gierce, która (jak się potem okazało) chodzi identycznie i na xeonie i na i5? :lol2: No, to już masz odpowiedź.

Widać że masz problem ze sobą. I co paru użytkowników zdołało już mnie poprzeć to teraz będziesz próbować w nieskończoność? Przyznaj się nie możesz się powstrzymać. Gra chodziła znaczniej płynniej przy włączonych paru aplikacjach i daj sobie spokój złotko. Nie wierzysz twój problem. Właściciel jest zadowolony z zmiany.

 

Patrząc po twoich ostatnich postach to komuś w ogóle doradziłeś na forum czy tylko pomiatasz innymi? :hmm: Chyba rządzi tobą nienawiść. Osobiście już zdążyłem o tobie dawno zapomnieć i to parę razy, jednak ty wracasz z tematem gdzie nie masz racji jak bumerang.

 

Edit:

WoW trzymasz stronę zapisaną czy postanowiłeś to odkopać? Jak masz czas na takie głupoty to odkop jeszcze inne tematy gdzie mi wypominałeś i ładnie Ci napisali (jeśli mnie pamięć nie myli to deton24, ale tematu nie będę szukał z uporem maniaka), że w wielozadaniowości może to mieć znaczenie. Z tego co pamiętam to wtedy nawet zostałeś pogoniony przez innych za kulturę i szybko ucichłeś, żeby nie dostać ostrzeżenia. Tutaj należy Ci się on za spam i za natrętliwość.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że masz problem ze sobą. I co paru użytkowników zdołało już mnie poprzeć to teraz będziesz próbować w nieskończoność? Przyznaj się nie możesz się powstrzymać. Gra chodziła znaczniej płynniej przy włączonych paru aplikacjach i daj sobie spokój złotko. Nie wierzysz twój problem. Właściciel jest zadowolony z zmiany.

 

Co ty za głupoty teraz wypisujesz? Chyba już zapomniałeś jak to się skończyło i postanowiłeś wymyślić sobie nową wersję wydarzeń, która nigdy nie miała miejsca. Dlatego przeczytaj sobie jeszcze raz i przypomnij ten temat, bo już ewidentnie odleciałeś od rzeczywistości.

https://forum.pclab.pl/topic/1296594-Zast%C4%85pienie-GTX-770/page__st__40

Nikt cię nie poparł, tylko zostałeś wyśmiany xD Jeden koleś udowodnił ci czarno na białym, że piszesz bzdury, a ty się uciszyłeś, podkuliłeś ogon i się szybko ulotniłeś. No chyba, że poparciem nazywasz bezsensowny post jakiegoś luki, który zaczął pisać od czapy na temat red dead redemption, o którym wcześniej nie było nawet mowy. Najśmieszniejsze, że tacy bajkopisarze jak ty byrylują tutaj i jeszcze chcą uchodzić za speców komputerowych. Dawaj, doradź jeszcze komuś i napisz, że w Worms:armageddon też widzisz OGROOMNĄ poprawę płynności po przesiadce z i5 na xeona :lol2: Specu od siedmiu boleści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...