Skocz do zawartości
luki89pl

wymiana pasty i termopadów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam wymienić paste i termopady w serwisie. Pytanie jest następujące czy ktoś wie jakiej grupości są termopady na Armor geforce 1080 oraz jaką paste polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniasz je w serwisie, to raczej problem serwisu nie twój. I tak raczej nie będą robić tego na twoich oczach, wiec nawet jak im kupisz swoje, to mogą wcisnąć tam co będą chcieli. ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termopady muszą być przede wszystkim dobrze spasowane i mieć w miarę dobrą przewodność ciepła - tutaj serwis raczej weźmie to co będzie miało pod ręką. Pastę osobiście jakbym miał sam wymieniać to Arctic MX4 albo Thermal Grizzly Kryonaut - inni mogą mieć inne preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniasz je w serwisie, to raczej problem serwisu nie twój. I tak raczej nie będą robić tego na twoich oczach, wiec nawet jak im kupisz swoje, to mogą wcisnąć tam co będą chcieli. ;)

Problem jest taki że serwisy uważają że nie ma sensu wymiana. A z jakiej firmy termopady?

Edytowane przez luki89pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz wymieniać?, zastanów się dobrze, bo czasami człowiek się nakombinuje, kupi nie wiadomo co, powymienia a efekt będzie żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to jeśli termopady będą dobre to nawet ich nie ruszą.

Zmienią tylko pastę i skasują ze 100 pesos :E

 

Edit:

W ostateczności założą coś od AAB.

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jaką masz temp pod obciążeniem? Ja długo masz kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że serwisy uważają że nie ma sensu wymiana. A z jakiej firmy termopady?

O tym właśnie mówię. Wcisną co będą chcieli, albo w ogóle nie wymienią i jak napisał Fonzie skasują 100 pesos ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to jeśli termopady będą dobre to nawet ich nie ruszą.

Zmienią tylko pastę i skasują ze 100 pesos :E

 

Edit:

W ostateczności założą coś od AAB.

Niestety taka prawda. Jeśli dasz do byle kogo to mogą Ciebie nabić w butelkę. Nawet w moim mieście jest miejsce gdzie zamiast 30 zł skasują 100 zł bo to za materiały a bo to trzeba było poprawić i tamto sprawdzić i taka cena Panie. W zeszłym roku elektomechanik wyjechał mi pół baku paliwa bo to trzeba było sprawdzić, bo to przestawić, bo skalibrować, bo upewnić, bo znowu sprawdzić. Na końcu dowiedziałem się że coś tam niby połatał, wyczyścił po czym włożył z powrotem i skasował mi 500 zł + moje paliwo. Nic nie naprawił i 650 zł poszło. Do tego auto brudne jak świnia i ciesz się Pan bo naprawa mogła zająć dłużej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nawet 70 stopni to po co grzebać :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nawet 70 stopni to po co grzebać :hmm:

Bo karta ma już 3 lata i wypadało by:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz gmerać tam gdzie nie trzeba to czemu chcesz to robić poprzez serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz gmerać tam gdzie nie trzeba to czemu chcesz to robić poprzez serwis?

Bo czytałem że istnieje ryzyko ukruszenia rdzenia GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo karta ma już 3 lata i wypadało by:P

po co? jeśli właściwości są utrzymywane na oczekiwanym poziomie to nie ma co zmieniać na siłę.

Edytowane przez Putout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czytałem że istnieje ryzyko ukruszenia rdzenia GPU

Ty nie czytaj takich głupot.

Jak karta Ci nie grzeje, to taki zabieg jest bezcelowy, a w dodatku w takim serwisie skasują Cię, a karta poleży dzień aż po nią przyjdziesz,czyli 100 wyrzucona na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czytałem że istnieje ryzyko ukruszenia rdzenia GPU

Ku wa mać. Przeczytał by nie grzebać bo można coś uszkodzić, to będzie grzebał albo co gorsza dawał anonimowym łosiom z serwisu grzebać. Mało to razy serwis coś spiertolił? Ludzi wolą sami robić bo nie ufają serwisom. A ryzyko uszkodzenia karty przy czymś takim jest zawsze, nawet jak się wszystko dobrze i ostrożnie robi. Karta potrafi się sama popsuć z dnia nadzień bez dotykania jej, a co dopiero jak się ją podda procedurze rozkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty mają więcej stopni niż ty masz po 3 latach, przestań wymyślać, jak masz za dużo grosza mogę podać numer konta - zawsze przyjmę trochę kaski za poradę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejTrg i qrek1 proszę po co ta agresja słowna w pierwszym zdaniu? Niemniej macie racje zabieg jest tutaj zbędny i stwarza niepotrzebne ryzyko. Niemniej są tacy co zmieniają standardową pastę już po paru miesiącach, ale robią to na własną odpowiedzialność. Autor może zrobić co chce z swoim GPU, ale w tym wypadku odradzamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili najstarsze karty jakie mam pod ręką to GeForce GTX 550Ti, GT 430 oraz Radeon HD 7850. Temperatury podczas pracy są w normie a to karty już 8-letnie. Nie mam zamiaru przy nich grzebać. Co prawda poprzedni właściciele powymieniali pastę ale skoro temperatury są w normie to po co dokładać sobie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddasz kartę jakimś mietkom z "serwisu" w przejściu podziemnym, to zapewne zmienią tylko pastę, a termopadów nawet nie ruszą. A jak ruszą to jest ryzyko, że zrobią coś takiego jak tutaj:

:lol2:

Tym bardziej, że ten armor ma termopady o różnej grubości.

TvszwaE.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. To takim razie może w przyszłości bude wymienię. W szoku jestem po filmiku

Edytowane przez luki89pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka:

"Jeśli coś działa to nie naprawiaj tego na siłę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada coś jak z biosami do mobo - jak działa dobrze, to nie ruszać :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja MSI970 dochodziła do 90c i zrzucała takty do około 1200mgh, tydzień temu wymieniłem samą pastę (termopadów nie ruszałem) i temp spadły o 20C

 

Pasta była wyschnięta i tylko na brzegach procesora :(, obecnie karta nie przekracza 80c i chodzi delikatnie podkręcona na troszkę ponad 1500mgh.

 

Ale gdyby nie tak wysokie temperatury to bym pewnie nie ruszał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...