Skocz do zawartości
Jackal_pl

Win10 - restart raz na dzień/dwa dni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mierzę się z takim problemem: raz na dobę, czasem raz na dwie dobry restartuje się komputer. Wyłącza się komputer, około 2sek cisza, po czym uruchamia się ponownie.

Po starcie systemu nie ma żadnego komunikatu, że system odzyskał sprawność, a przed wyłączeniem - żadnego bsoda.

Ciężko też stwierdzić przy jakich okolicznościach, ale zazwyczaj jak przed snem słucham youtube'a.

Czy są jakieś dostępne gdzieś logi, które mógłbym podejrzeć co się dzieje w momencie restartu?

 

Komputer mam przetaktowany - i5 4670k @ 4.5GHz, ram 1333MHz@1600MHz, ale temperatury są w normie - nie przekraczają 40-50 stopni, a poza tym komputer w momencie restartu nie jest obciążony (YouTube nie jest chyba żadnym obciążeniem).

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Naturalnie powrót na stockowe ustawienia cpu/ram wydaje się naturalne, ale może macie inne pomysły jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli na fabrycznych ustawieniach CPU/RAM też będą restarty to następnym podejrzanym jest zasilacz. To ten OCZ z podpisu?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na fabrycznych ustawieniach CPU/RAM też będą restarty to następnym podejrzanym jest zasilacz. To ten OCZ z podpisu?

 

 

Tak, to ten zasilacz. W sumie i tak planuję go wymienić w najbliższym czasie, bo trochę hałasuje, a wentylator, który w nim jest to 135mm, więc ciężko dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, takiej aplikacji szukałem. Wpisów jest od cholery i poczekam z kolejnym restartem, żeby poszukać po dacie i godzinie, bo nie notowałem tego wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ten dziennik i mam zapisy świeżo po resecie. No generalnie nic się nie dowiedziałem z nich niestety oprócz tego, że reset był spowodowany brakiem odpowiedzi systemu lub przerwy w dostawie prądu:

blaaaad1.png

blaaaad2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...