Skocz do zawartości
pieciak

legion y540 + rtx 2060 undervolt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mógłby ktoś powiedzieć jak sie zabrać w moim przypadku czyli: legion y540 + rtx 2060, do UV gpu ?? czytalem troche w necie o tym ale kompletnie nie ogarniam. Jakby ktoś mógł mi pomóc byłbym wdzięczny ...

post-94067-1591024582113_thumb.jpg

Edytowane przez pieciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Prościej już się chyba nie da niż tu jest wytłumaczone. Pionowo masz mhz a poziomo mv, jeśli po tym filmie nadal nie wiesz jak to wg twojego print screena pokieruje cię łopatologicznie. Z ciekawości jakie masz temperatury CPU i GPU w tym legionie ?

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Prościej już się chyba nie da niż tu jest wytłumaczone. Pionowo masz mhz a poziomo mv, jeśli po tym filmie nadal nie wiesz jak to wg twojego print screena pokieruje cię łopatologicznie. Z ciekawości jakie masz temperatury CPU i GPU w tym legionie ?

 

ogladalem ten film - wstyd ale nie ogarniam bo jakby zmian nie czuć cos zle robie, cholera. Bardzo proszę jakoś kropkami zaznaczyć na moim screenie plizzz, co do temp CPU - zrobiłem UV i przesmarowany cpu i gpu pastą grizzly. Temp procka spadla jakies 12 stopni i teraz w stresnie w grze powiedzmy mam max 82 stopnie a na gpu max 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bardzo dobre wyniki, ja bym tak zostawił skoro to są maxy. Jeśli nadal jesteś zainteresowany to najlepiej w ustawieniach zmień skórkę MSI Afterburner na taka jak na filmiku bo jest bardziej przejrzysta. Odpal wbudowany W aplikacji benchmark GPU i wstaw screena tabelki i zegarów jakie maja wartości.

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucam screen - fajnie by bylo jeszcze do tego UV lekko karte podkręcić ale nie wiem czy da sie tak.

post-94067-15910434225442_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz chcesz kartę podkręcać ? Czy undervoltowac? Bo się już zgubiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz chcesz kartę podkręcać ? Czy undervoltowac? Bo się już zgubiłem...

niby po UV zegary wskakuja na wyższe bo napiecie spada i mniejsze temp i nie ma ograniczenia mocy, to jak to w koncu jest? bo po informacjach z neta po UV na gpu zazwyczaj wzrasta ilosc FPS, no chce zrobic UV jako priorytet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV i OC to dwie różne akcje. Nie da się zrobić UV i potem podkręcić zegary... Po UV zyskujesz więcej FPSów ze względu ze temperatury które po obniżonym napięciu są niższe a procesor uzyskuje stabilne wyższe taktowania. Overcloking to znowu ręczne podnoszenie częstotliwości zegarów co znowu powoduje zwiększenie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak to rozumiem jak napisałeś :)

 

to jak poznaczyłbyś kropkami co mam przesunąć i w którym miejscu? byłbym wdzięczny.

Edytowane przez pieciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 0,868 V podczas obciążenia czyli w zasadzie to na kartę masz nałożony limit mocy, UV nie jest potrzebny. Nawet pokusił bym się o podniesienie częstotliwości zegarów czyli OC, zyskasz ok 4/7 klatek więcej w grach a tem nie powinny mocno skoczyć. Chyba ze zostawiasz jak jest?

 

Włącz jeszcze opcje by podczas obciążenia mierzone było tez napięcie. By sprawdzić czy te 0,870 to był max. Czyli by na prawym zegarze nad temperatura pokazały się wartości podczas benchmark

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 0,868 V podczas obciążenia czyli w zasadzie to na kartę masz nałożony limit mocy, UV nie jest potrzebny. Nawet pokusił bym się o podniesienie częstotliwości zegarów czyli OC, zyskasz ok 4/7 klatek więcej w grach a tem nie powinny mocno skoczyć. Chyba ze zostawiasz jak jest?

 

Włącz jeszcze opcje by podczas obciążenia mierzone było tez napięcie. By sprawdzić czy te 0,870 to był max. Czyli by na prawym zegarze nad temperatura pokazały się wartości podczas benchmark

ni jak nie moge ustawić zeby w afterburner pokazywalo aktualne napiecie, wszystkie opcje mam wlaczone a nie pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ni jak nie moge ustawić zeby w afterburner pokazywalo aktualne napiecie, wszystkie opcje mam wlaczone a nie pokazuje

 

W opcjach masz ptaszek „odblokuj monitorowanie napięcia” Co do UV twojej karty to nie warto się w to bawić... Doczytałem trochę i okazuje się ze w laptopach jest ona mocno okrojona właśnie przez limity mocy. Temperatury masz bardzo dobre jak na GPU pod obciążeniem a UV jeśli obniży ci jeszcze stopień lub dwa to jest max... Wróć do tematu za rok/dwa gdy będziesz chciał uruchomić nowsze tytuły i będzie brakować te kilka klatek do płynności w tedy pomoże ci OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...