Skocz do zawartości
Ortega95

Pomoc w doborze termopadów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do wymiany termopadów na grafice. Nie znalazłem za dużo informacji na ten temat, dlatego chciałbym się dowiedzieć które byłyby najlepsze pod względem przewodności cieplnej.

 

Moje propozycje:

 

1. Thermal Grizzly Minus Pad 8

Przewodnictwo ciepła 8 W/m-K

2. THERMALPAD GELID GP-EXTREME

Przewodność cieplna: 12W/mK

 

W suchych liczbach gelid wypada lepiej, ale jak jest w praktyce tego nie wiem.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Edytowane przez Ortega95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.

Z fusów mamy wróżyć jaką masz grafikę :hmm:

Temperatury jakie podczas obciążenia?

Pełna specyfikacja kompa.

Zastosuj się i odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem te pytanie czysto teoretycznie. Chcę się dowiedzieć który z termopadów oferuje najlepszą przewodność cieplną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz najwydajniejsze pady, to masz Alphacool Eisschicht 17W/mK, ale cena chora. Pod względem cena-wydajność najlepszy jest Gelid.

 

Prawda jest taka, że w większości przypadków od fabrycznych padów będzie lepsze cokolwiek, bo producenci często tną koszty i pchają do kart najtańsze badziewia. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Z drugiej strony nawet kiepskie pady bez problemu radzą sobie z zadaniem.

 

Wymiana padów na karcie niesie ze sobą jeden podstawowy problem - często na necie nie znajdziesz nigdzie informacji co do grubości fabrycznych padów, więc musisz rozebrać kartę, zmierzyć pady w nierozgniecionym miejscu i dopiero zamówić nowe. Zazwyczaj wymiana padów nie ma większego sensu jeśli temperatury są ok, a same pady nie wyschły na wiór lub nie zostały fizycznie uszkodzone. Termopady to nie pasta - spokojnie mogą przeżyć wiele lat.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie o taką odpowiedź mi chodziło.

 

Generalnie można się chyba posłużyć szczelinomierzem do zmierzenia grubości padów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, użycie szczelinomierza to dobry pomysł o ile uda Ci się go wsadzić na miejsce, bo na różnych komponentach potrafią być różne grubości padów, więc trzeba sprawdzić wiele miejsc. Ewentualnie jak sprawdzisz jedno i jesteś pewien, że jest tam pad powiedzmy o grubości 1mm, to możesz porównać czy pozostałe pady są takie same, czy się różnią. Jeśli się różnią, to trzeba zmierzyć jaką mogą mieć grubość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna używam GP Extreme i sprawdzają się najlepiej. Na moim GPU po wymianie standardowego taniego pada na GP Extreme temp spadły o 15 stopni na VRM z 105 na 90C. Jest chyba najbardziej opłacalnym padem w stosunku cena/jakość.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...