Skocz do zawartości
Plantan_Bananowy_Ziemniak

[3000] Dwa monitory 27" 1440p

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na wstępie pragnę zaznaczyć iż mój budżet oscyluje w okolicach 3000zł - może być to trochę więcej jeżeli faktycznie coś będzie tego warte.

 

Szukam dwóch uniwersalnych monitorów zarówno do pracy (backend dev (głownie ide) + podgląd grafik 3d i CAD) jak i grania - rozkład 40:60 czasu.

 

Nie jestem wybredny, bo przez ostatnie trzy lata korzystam z 15" matrycy z laptopa, oraz przez dziesięć z flatorna l1919s ;)

 

 

Dosyć mocno zależy mi na cienkich bocznych ramkach, tak aby praca na dwóch albo i nawet na trzech (kiedyś) była wygodna.

 

 

Jak mówimy o 27 calach to oczywiście IPS i również 1440p, fhd nie biorę pod uwagę ponieważ już mnie oczy bolą gdy muszę w pracy z tego korzystać...

 

 

Co do gierek to nie jestem jakimś pro playerem gdzie licze każde ms, dla mnie granie to tylko odpoczynek po ciężkim dniu, np przy jakiejś Armie czy tam DayZ - ogólnie symulacje, ale też pokroju BF/CoD ;)

 

 

Czy w tym przedziale cenowym jest coś wartego uwagi spełniejącego

27"

1440p

pivot (no dobrze by było)

cienkie ramki

"przyzwoita" matryca do minimum 16 godzinnej pracy przez 6 dni w tygodniu

?

 

 

Na samym początku miałem zakupić LG 27GL850-B NanoIPS - naprawdę świetny monitor, no ale kurczę na jednym ciężko efektywnie pracować...

 

A może pytanie, co Wy byście wybrali do pracy i grania - jeden "mocniejszy" tak jak np. ten w.w. i jakiś poleasingowy, czy może dwa takie same "normalne"

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 


Myślę nad:

Dell U2719D

Dell P2720D

AOC Q2790PQU

BenQ PD2700Q

iiyama XUB2792QSU

ew. Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX

 

 

Karta graf jak coś to RTX 2070 Super

 

Edytowane przez Plantan_Bananowy_Ziemniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o 34"? Przestrzeń trochę mniejsza niż na dwóch 27", ale orientacja 21:9 może robić robotę :)

https://www.x-kom.pl/p/552031-monitor-led-32-i-wiekszy-cooler-master-gm34-cw-curved.html

https://www.x-kom.pl/p/377982-monitor-led-32-i-wiekszy-benq-ex3501r-curved-srebrno-czarny.html

 

Cooler Master ma zdecydowanie lepsze pokrycie kolorów + test Cooler'a: https://www.geeknetic.es/Review/1727/Review-Monitor-Cooler-Master-GM34-CW.html

 

Ten LG Nano IPS wygląda bardzo dobrze.

Biorąc dwie 27" zwróć sobie uwagę na wewnętrzne ramki matrycy:

- producenci tym się nie chwalę (bo często nie ma czym)

- wiele modelów na fotkach w opisie ma info o ramce 1-2 mm... ale chodzi o zewnętrzną ramkę

- wewnętrzną dobrze widać na jakichś real photo w recenzjach, albo na filmach YT

 

Kolejna rzecz:

- odświeżanie matrycy

- możesz kupić dwa różne monitory: jeden mający 60/75 Hz, a drugi do gier 144 Hz (tak byłoby najlepiej), bo dwa 144 Hz to znowu kłopot z budżetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zerknij na nowość od HP X27i. Jest niewiele wolniejszy od LG, za to ma lepszy kontrast bo ponad 1200:1. Za dwa wyjdzie w Madiaexpert 3100.

Test HP po niemiecku.

https://www.pcgameshardware.de/Monitor-Display-Hardware-154105/Tests/HP-X27i-WQHD-IPS-Gaming-Monitor-1347835/amp/#a4

 

Wygląd może mieć znaczenie - a ten zalinkowany przez ciebie monitor wygląda jak z jakiegoś odpustu. :E

A jak znam życie i HP to tego zielonego nazwijmy to paska nie da się zwyczajnie odkleić i wywalić na śmietnik, jak w "Forisach" od Eizo. :hmm::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony pasek świeci , ale można go wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...