Skocz do zawartości
Paweł0790

Modernizować teraz czy poczekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ryzena 5 3600 z Morele za 750zł (rewizja BF 2009SUT) i płyte Gigabyte B450M DS3H za 250zł, ale zastanawiam się czy tego nie zwrócić i poczekać na nowe odświeżone wersje procesorów i płyty b550, ponoć mają być spore obniżki na obecne ryzeny, a te nowe w cenach starych. Płyte też nie wiem czy dobrą wybrałem. Siedze teraz na i7 2600k i nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia na wymianę, ryzen się pojawił w okazji za te 750zł i myślałem że warto wkońcu zmienić platformę, potem dokupiłem płytę Gigabyte w promocji, bo te wszystkie msi tamahołki mocno podrożały, pamięć crucial 2x8 już kupiłem w 2019 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe Ryzeny mają być w cenie starych ale chyba w cenie startowej. Na start 3600 kosztował 200$, 3600X 250$, teraz ceny spadły o 40-50$, wg mnie skończy się tym że 3600 będzie za 160$ (blisko tego co teraz), 3600X za 200$ (tyle co teraz), a 3600XT za 250$ czyli za cenę startową 3600X. Co do płyt B550 to będą znacznie droższe niż B450, cena startowa wyniesie 100-110$ w zależności od producenta czyli na nasze ~550zł. Więc jak czekać i wydawać więcej to lepiej do jesieni i zobaczyć co pokażą nowe architektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaj i ciesz się sprzętem. Płyty B550 za 250 złotych nie dostaniesz, więc nie masz co czekać na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaj i graj. Odświeżony Ryzen to np 3600xt i jego prawdopobona cena będzie powyżej 1000zl. Płyty b550 pewnie powyżej 500zl, czyli zamiast 1000 zapłacisz 1500zl...

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oc 3600 zrobi tyle samo co xt. Płyty b550 za 250 ziko raczej nie dostaniesz. Także składaj i graj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a wiecie może która rewizja jest lepsza - BF 2009SUT (te co mam) czy BF 2010SUS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu i tu jest loteria, nikt ci nie da gwarancji że nie trafisz kasztana.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ryzena 5 3600 z Morele za 750zł (rewizja BF 2009SUT) i płyte Gigabyte B450M DS3H za 250zł, ale zastanawiam się czy tego nie zwrócić i poczekać na nowe odświeżone wersje procesorów i płyty b550, ponoć mają być spore obniżki na obecne ryzeny, a te nowe w cenach starych. Płyte też nie wiem czy dobrą wybrałem. Siedze teraz na i7 2600k i nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia na wymianę, ryzen się pojawił w okazji za te 750zł i myślałem że warto wkońcu zmienić platformę, potem dokupiłem płytę Gigabyte w promocji, bo te wszystkie msi tamahołki mocno podrożały, pamięć crucial 2x8 już kupiłem w 2019 roku.

1. B550 będzie DROOOGIE

2. Zanim kurs dolara obniży ceny procesorów to minie kilka miesięcy a i tak wiele nie stanieją.

3. 3600 Ci nie starcza? W czym niby miałby być słaby? To obecnie topowy main/mid stream procesor do wszystkiego.

4. Nie wiesz czy płytę dobrą wybrałeś? To po co zamawiałeś? :E :E Mam B450M-S2H bliźniaczy model i 3600 gniotę do odcięcia (procesora bo płyta się nie poci ani na chwilę).

5. A po co Ci tomahołk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...