Skocz do zawartości
krvll

szukam procesora 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Sprzedaje mojego i5 3470, który radził sobie b.dobrze z grami do około 2018.

 

Płyta nowa, więc szukam procesora - coś w przedziale do 800zł.

 

Zastanawiałem się nad używką i5 9600k, ale ktoś poradził mi, żebym brał Ryzen'a 3300x/3600, który jest tańszy.

 

Co do płyty to kupuje Gigabyte B450M DS3H, bądź MSI B365M PRO-VH - w zależności jaki procek, grafe posiadam gtx 970 4gb.

 

Jakiego polecacie procka w tym przedziale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 + ds3h + ram koniecznie 3600MHz ~400zl za 16gb. Tu i tak karta cię będzie ograniczać.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600+najtańsza b450 i ramy DDR4.

Zalety to możliwość OC procka oraz ramów.

Lub

i5 10400F+najtańsza b460 i ramy DDR4.

Intel jest lekko wydajniejszy w grach jeżeli chcesz mieć zestaw typu plug and play bez zabawy z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie..

kupuje Ryzen'a 5 3600 za 800zł i płytę biorę b450m od gigabite za 320zł.

Co do ram to 2x8 ddr4 o taktowaniu 2933, bądź 2666.

 

chociaż tak sprawdzam płytę i pisze, że "typ obsługiwanej pamięci OC DDR4-3200MHz" - czyli tyle wyciągnie przy podkręcaniu, racja?

Płyta obsługuje "typ obsługiwanej pamięci" do DDR4-2933 MHz.

Jak to mam rozumieć? Kupić o taktowaniu 2933, czy mogę kupić ramy ddr4 o taktowaniu 3200MHz?

Edytowane przez krvll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen2 na 99% plyt da rade podkręcić ram na 3600-3800mhz, kwestia imc procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra.. to kupuje 3200MHz

 

Tylko żeby w tej płycie działał Ryzen 5 3600 to BIOS musi być minimum w wersji F40. Więc się upewnij że taki masz wgrany lub poproś sprzedawcę o jego wgranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby w tej płycie działał Ryzen 5 3600 to BIOS musi być minimum w wersji F40. Więc się upewnij że taki masz wgrany lub poproś sprzedawcę o jego wgranie.

 

Płytę - Gigabyte B450M DS3H - będę kupował pewnie z xkom.

Z tego co czytałem w necie, to ta płyta ma już wgrany bios f40.

Najwyżej się pobierze z neta i się zainstaluje jak będzie inna wersja.

Dzięki za info, bo jakby mi nie wystartował procek, to bym pewnie parę godzin stracił nad rozmyślaniem, gdzie leży problem.

Edytowane przez krvll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Intel ma stabilniejsza platformę, czyli zazwyczaj wszystko wszystkim działa po montażu. Na AMD czasami trzeba się pobawić, ale R5 3600 + 3600 MHz to szybszy zestaw od 10400F + 2666 MHz.

Te RAMy ostatnio montowaliśmy na R5 3600 + ASRock B450 Pro4 i działają bez problemu przy 3600 MHz z profilem. https://www.ceneo.pl/89437540

Co do płyty, to możesz kupić coś z lepszymi VRMami, np. https://www.ceneo.pl/67592159:

7n48gewun0p21.png

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Intel ma stabilniejsza platformę, czyli zazwyczaj wszystko wszystkim działa po montażu. Na AMD czasami trzeba się pobawić, ale R5 3600 + 3600 MHz to szybszy zestaw od 10400F + 2666 MHz.

Te RAMy ostatnio montowaliśmy na R5 3600 + ASRock B450 Pro4 i działają bez problemu przy 3600 MHz z profilem. https://www.ceneo.pl/89437540

 

Zobaczymy ile styknie budżetu na ten czerwiec. Najwyżej kupie te ramy w wersji 8gb (jedna kość) i dokupię kolejną w przyszłym.

Jak już złoże wszystko do kupy, w biosie poustawiać ramy, czy raczej z automatu się poustawia wszystko?

Edytowane przez krvll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić profil XMP(nie pamiętam jak się nazywa odpowiednik AMD) w BIOSie.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci Crucial 3000cl15 albo 3200cl16

 

Obojętnie które będziesz zadowolony. Zrobisz im OC na 3600-3800 w zależności jak się trafi. Najlepsze z najtańszych. Poniże 400pln do dostania.

 

Zamiast XMP ustaw wszystko z programem RyzenDramCalculator. Na forum pomogą jak co. XMP traktuj jako ostateczne zło lenistwa.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić profil XMP(nie pamiętam jak się nazywa odpowiednik AMD) w BIOSie.

W płytach MSI A-XMP

W Asusach DOCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra.. to kupuje 3200MHz

 

I będzie ok. Dobry zakup ogólnie. Intel przy płycie w podobnej cenie będzie gorszy od 3600 (trochę lepszy na Z).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu chłodzenie Spartan 3 LT HE1012, które jak widzę jest kompatybilne z AM4, więc podejdzie.

Teraz pytanie, czy różnica będzie z tym boxowym od amd?

Edytowane przez krvll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Spartan jest dużo lepszy od Wraith Stealth, jedyny dobry box to Wraith Prism, reszta to suszarki w porównaniu do towerów.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę - Gigabyte B450M DS3H - będę kupował pewnie z xkom.

Z tego co czytałem w necie, to ta płyta ma już wgrany bios f40.

Najwyżej się pobierze z neta i się zainstaluje jak będzie inna wersja.

Dzięki za info, bo jakby mi nie wystartował procek, to bym pewnie parę godzin stracił nad rozmyślaniem, gdzie leży problem.

 

Jeśli okaże się ze jednak nie ma, to nie będzie to takie proste jak "się pobierze z neta i się zainstaluje".

 

Żeby zaktualizować BIOS, będziesz potrzebował procka starszej generacji, wiec na wszelki wypadek lepiej się upewnij.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta już zamówiona z x-kom, więc za późno.

Oby nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra.. będzie problem, bo bios jest w wersji, która nie obsługuje 3-generacji.

No nic.. kontaktowałem się z x-kom i paczka wróci do nich, a wyślą mi płytę już z zaktualizowanym bios'em.

Edytowane przez krvll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zamówić MSI B450 Gaming Plus Max a tamtą zwrócić. Na niej już działają wszystkie Ryzeny a w razie czego ma przycisk do flashowania UEFI bez konieczności instalowanie procesora i RAM. Ja kupiłem tą płytę ze względu na najlepiej chłodzoną sekcję zasilania spośród b450 konstrukcje UEFI i rozmieszczenie elementów na płycie.

 

https://www.x-kom.pl/p/508073-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-gaming-plus-max.html?partnerid=100069448&sm12=MjE=&ts=1591343712&token=e871ed2255ec59d64d0f26d8a09df2c2&83

Edytowane przez santaclous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie to samo - 3000CL15, czy 3200CL16 to te same Hynixy. Teraz na topie są Cruciale na Micronach E-die. Cena/jakość nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...