Skocz do zawartości
kochan4

monitor do 700 zł 27cali

Rekomendowane odpowiedzi

prośba o polecenie jakiegoś monitora do grania w kwocie jak w tytule (no taki max 800zł)

nie chce 24 cali, bo mam taki zwykły przy drugim kompie i jest to dla mnie za mało, minimum 27 cal, wiem że w tej cenie nie mam co liczyć na 144hz ale może coś 75hz konkretnego polecicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych 144hz niewiele brakuje, za 900-1000 już jest wybor, nie da rady lekko wyciągnąć budżetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 60, 75 nie ma praktycznie żadnej różnicy. Teraz kupiłem iiyame 34 1440p 144hz ujadał nie widzę znaczącej różnicy, chociaż jakaś jest. Polecę ci ten monitor który używałem do tej pory od kilku lat i mam w stopce. Obecnie jest dostępny model 354 i kosztuje poniżej 700zl. Jest zaskakująco dobry jeżeli chodzi o jakośc ekranu wstosunku do innych monitorów 27 fhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych 144hz niewiele brakuje, za 900-1000 już jest wybor, nie da rady lekko wyciągnąć budżetu?

mógłbyś jakieś modele zaproponować?

 

@up

grałem na lock 60 w bf5 a jak zmieniłem proca na 75, niby 15 klatek ale różnica była, nie wiem czemu piszesz że nie ma, może w jakis grach mniej dynamicznych?

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies preferencje odnośnie panelu? Zakrzywiony czy nie?

Musisz mi troszkę pomoc to coś na pewno znajdziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat siedzę na 12 letnim tv42 cale ze smużeniem jak smuga po samolocie na niebie :E więc wszystko będzie lepsze, zakrzywienia mnie nie rajcują, ważny input lag i czas reakcji (w ramach rozsądku) no i podobno teraz matryce IPS to takie wyśrodkowanie tego co w TN i VA

 

kiedyś ktoś pisał o takim monitorze

https://www.electro.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-aoc-31-5-q3279vwfd8-vga-hdmi-dvi-dp?gclid=CjwKCAiAyeTxBRBvEiwAuM8dnbbPqsuAKWUWAHTimEYIFb2YugiyroM0oTdHLurD8dB1CQ5ELpBeMRoC7v0QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

31,5 cala fajna sprawa no i 1440p

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 27GL650F-B to by był taki sweetspot, ale

Już 1099

 

Asus vg279q tez często polecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wskoczymy bo to w zupełności wystarczy ?

Nie jest zły, ale to va. Zależy kto co lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli taki VA 144hz bedzie gorszy od IPS 75hz? w sensie obraz będzie sie rwał czy co? bo z tymi herzami to juz totalnie mam mętlik

bo w cenie tego acera 144hz jest ten 1440p 75hz ips AOC i ma 31,5 cala co dla mnie jest dużym atutem

dodam że przy 75 hz moge dać vsync i jeszcze moja karta jakoś da radę po zmniejszeniu ustawień, 144hz nawet w fhd to raczej nie uzyskam

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem do gier byłby 27' WQHD 144Hz, no ale nie ten budżet. 27 FHD 144Hz to dla mnie nieporozumienie jeżeli chodzi o PPI, 31,5' WQHD PPI takie jak w FHD 24' więc obraz tak nie będzie kuł w oczy.

 

Jak masz parcie na 144Hz i grasz przeważnie w FPS, to warto byłoby dozbierać do monitora WQHD, jak nie masz parcia na 144Hz i gry typu FPS, to 31,5' WQHD powinien cię w pełni zadowolić.

 

Granie na monitorze 31,5' daje sporo frajdy, lecz trzeba się przyzwyczaić, bo na początku potrafi przytłaczać swoją wielkością.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie będzie raczej przytłaczał mniejszością, bo od lat gram na 42 calach z ok 1,5m ;)

dlatego też 27cali 1080p dla mnie ne straszne, jak sie gra na niszowym 42 1080p, tu dopiero masz PPI ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy monitorze nie siedzisz przecież 1,5m. Jeżeli akceptujesz jakość obrazu na 42' to z 27' FHD, nie będziesz miał problemu.

 

 

Ja nie polecam 27' FHD, bo jakość obrazu przy PPI 82 jest fatalna, ale jak ktoś nie ma odniesienia, to będzie zadowolony.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy monitorze będzie 50-70 cm, tylko mnie troche martwi ta matryca VA, czy nie bedzie jakiegoś ostrego smużenia przez to w grach dynamicznych, jak obecnie mam na tv, może lepiej wziąć togo ips kosztem herców, i tak nie gram nic w 144 fpsach

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze napisał, va nie będzie rozrywać obrazu, ale ma swoje wady (jak i zalety). Czyli

Najwyższy input lag i smużenie, ale najlepsza czerń i kontrast. Na najlepszych ips masz już input laga jak tn, ale to nie w tej cenie. Na ips najlepsze kolory, katy widzenia, dobry input lag, kosztem słabego kontrastu i czerni. Musisz się zdecydować co chcesz. Zostaje jeszcze tn, ale jeżeli nie celujesz w jakiś hardkorowy e sport to z góry bym odpuścił.

 

No jeżeli nie grasz w gry typu cs lol dota czy jakies warzone gdzie da się wyciągnąć te 144fps

to nie ma sensu brać 144hz, jak grasz w tytuły aaa to bierz 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smużenie to było na MVA, PVA, początkowych VA 60Hz, na obecnych VA 144Hz nie ma z tym takiego problemu jak dawniej.

 

Jakość obrazu na 31,5' WQHD IPS, będzie lepszy od 27' FHD VA.

Teraz mam 60Hz VA 4k i nawet nie tęsknie za 144Hz VA FHD. ;)

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to żebym w ogóle nie grał w takie gry, w bfy lubię grać ale nawet na tv 100-120 kl/s zawsze mi sie dobrze grało, na monitorze pewnie i 60hz byłoby lepiej (ten mój tv to stara toshiba nie mająca żadnych dopalaczy do płynności obrazu, przerywniki filmowe w 30 kl/s widać jak klatkują :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś jakieś modele zaproponować?

 

@up

grałem na lock 60 w bf5 a jak zmieniłem proca na 75, niby 15 klatek ale różnica była, nie wiem czemu piszesz że nie ma, może w jakis grach mniej dynamicznych?

Dla mnie nie ma żadnej różnicy. Na dzień dziecka Lg 27... 63. IPS 144hz był za 999zl w x-kom, może promocja pojawi się ponownie. Aoc 27g2 tez bywają po 999zl w promocjach. W poprzednim tygodniu była taka cena w komputroniku.

 

Teraz jest LG za 1049zl i dodają mysz razer gratis https://www.x-kom.pl/p/524409-monitor-led-27-lg-27gl63t-b-hdr10.html

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę o 27 cali i 1080p i wszędzie panuje opinia , ze jednak to trochę już mydło i rozmazane, więc do puli wprowadzam 24cale, może tu jakaś perełka będzie 144hz do 800 zł?

 

proszę o opinie

AOC c24G1 https://www.mall.pl/monitory-lcd/aoc-monitor-c24g1-c24g1-?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=referral&utm_campaign=EG&utm_content=EG005&utm_term=1275056&ceneo_spo=true

 

AOC 24G2U https://www.zadowolenie.pl/sprzet-komputerowy/monitory-komputerowe/aoc-monitor-23-8-24g2u-bk-ips-144hz-1ms-dp-hdmi-pivot?utm_source=ceneo_spo&utm_medium=referral

 

MSI OPTIX MAG241CV https://www.oleole.pl/monitory-led-i-lcd/msi-monitor-msi-optix-mag241cv.bhtml?from=ceneo&p=979.00&cr=0&t=20200602-2339&utm_source=ceneo&utm_medium=referral#opis

 

Asus VP249QGR https://www.x-kom.pl/p/544027-monitor-led-24-asus-vp249qgr.html#Specyfikacja

 

i na koniec coś takiego 21:9

https://www.electro.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-lg-29um69g-b?gclid=CjwKCAjw8df2BRA3EiwAvfZWaHYaSRQW_sDWXiBEtuhA3Zg414a8mSA_B2lg_JtMMrBoEkjcXSEnpxoCjtwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

i jeszcze takie pytanie czy warto się pchać w te 144hz jeśli większość gier i tak będzie poniżej 100 mi chodziła na moim gtx1660?

bo może po prostu poszukac jakiegoś 27 1440p 75hz ips i dać sobie spokój z tymi herzami

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1660 jest za słaba do grania w 1440p, stałe 75 fps, chyba ze zejdziesz z ustawieniami do średnich lub grasz w starsze gry. Co do ostrości 27 cali to wszystko zależy od konkretnego modelu monitora i odległości w jakiej siedzisz od monitora. Dlatego poleciłem ci tamtego Samsunga, bo ma bardzo ostry obraz na tle innych 27 calowych monitorów. Gra na 27 calach to kompletnie inne odczucie niż na 24...

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wyznacznikiem nie jest must have grania na ultra, do 2019r siedziałem na hd7850 i nie straszne mi zejście z ustawieniami w dół, szczególnie cienie i AA zawsze daje na minimum, bo efekt z tego nikły, a fpsy leca na pysk

co do tego aoc g2 czy ten 75hz byłby tez ok? cena fajna, nie dużo ponad mój budżet

https://www.x-kom.pl/p/511820-monitor-led-27-aoc-27g2u5.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Acer Nitro VG270ubmiipx, akurat w morelowym jest promo po 940, przesądziła wielkośc i rozdzielczość nad hercami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mydło i rozmazanie to jest przy skalowaniu, 27" + 1080p to raczej pikseloza z bliska, poza tym obraz jest tak samo ostry jak na innych 1080p. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...