Skocz do zawartości
fido920

Bluescreen BCCode: 1a

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Powoli tracę cierpliwość do mojego blaszaka...Wywala co jakiś czas (czasem codziennie czasem co kilka dni) bluescreena...Moglibyście zawęzić krąg podejrzanych...? Opis błędu:Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 1a

BCP1: 0000000000005003

BCP2: FFFFF70001080000

BCP3: 00000000000104BD

BCP4: 000096550002087A

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

Mam też pliki "pomagające zdiagnozować problem, ale nie mogę ich wgrać: mają rozszerzenia .dmp i sysdata.xml, nie wiem jak je udostępnić na forum...Jako załącznik pisze, że za duży rozmiar...Nie wiem czy to soft czy hardware. Myślę, że jest bardzo dobry zasilacz (BeQuiet 600W jest teraz, zmieniłem ze starego OCZ) .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bug Check 0x1A: MEMORY_MANAGEMENT

 

Zwykle oznacza to niestabilny podsystem pamięci - zwykle spowodowane OC (do czego XMP/AMP się zalicza).

O jakim sprzęcie mowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bug Check 0x1A: MEMORY_MANAGEMENT

 

Zwykle oznacza to niestabilny podsystem pamięci - zwykle spowodowane OC (do czego XMP/AMP się zalicza).

O jakim sprzęcie mowa?

 

Goodram Play 1600, ale on nawet nie chodzi na 1600 bo na 1333 GHz. Na 1600 wykrzacza się częściej...Może coś nie tak na linii CPU RAM, w sumie modernizowałem kompa (nowa płyta, nowy RAM stary proc)...Wszystko w sygnaturce tylko zasilacz ten:

 

Zasilacz Be quiet Pure Power 10 400W (BN272).

Aha, ciągle samoistnie zmienia mi się klawiatura, zamiast np. "z" jest "y",

i tak dalej...Winda 7 64, nie wiem czy ma to związek ze sprawą...

Edytowane przez fido920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiana z i y jest związana z dwoma układami klawiatury przełączanymi - jeżeli dobrze pamiętam - kombinacją klawiszy ctrl+shift. Wejdź do konfiguracji układów klawiatury i wywal "polski 214".

 

Zresetowałbym bios do domyślnych i zobaczył jak będzie ze stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiana z i y jest związana z dwoma układami klawiatury przełączanymi - jeżeli dobrze pamiętam - kombinacją klawiszy ctrl+shift. Wejdź do konfiguracji układów klawiatury i wywal "polski 214".

 

Zresetowałbym bios do domyślnych i zobaczył jak będzie ze stabilnością.

 

tak, tak to znam, tyle, że samo się ciągle przełącza, w sumie na kompie u rodziców też siedzi "7" i robi się dokładnie tak samo... Zresetowałem, domyślnie pamięć ustawia na 1333 i timingi inne. Procek jest na liście obsługiwanych przez mobo, ale jest z innej epoki, może dlatego nie mogę ustawić RAMu szybciej...Tak myślę nad wymianą CPU, w sumie są niedrogie te starocie, a ja super sprzętu nie potrzebuję, przesiadłbym się też na Win10.1 przy zmianie proca...Jakś mała podpowiedź co do procka? Tanio i lepiej niż teraz/kompatybilnie? Tak żeby w pełni wykorzystać resztę sprzętu...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw upewnij się, że problem ze stabilnością jest rozwiązany, dopiero potem planuj modernizację.

 

Co ma na celu mieć modernizacja? Co teraz jest źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw upewnij się, że problem ze stabilnością jest rozwiązany, dopiero potem planuj modernizację.

 

Co ma na celu mieć modernizacja? Co teraz jest źle?

 

Stara winda, no i trochę odświeżyć go chciałem przy okazji...Nowsza 10, to już zakup nowej ori licencji, bo ciągle się bujam nie wiadomo z czym;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odświeżyć" nie niesie ze sobą niczego konkretnego. Chodzi słabo? Jest jakiś mierzalny cel? Czy po prostu masz irracjonalną potrzebę pogrzebać w komputerze?

 

Do podstawowego działania win10 te szpeje od biedy starczą - kluczowe jest posiadanie SSD.

 

Wciąż można robić upgrade do win10 przy użyciu licencji win7. Kwestia tego na ile legitna jest taka licencja na win10 zostaje dość mglista, ale system się aktywuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odświeżyć" nie niesie ze sobą niczego konkretnego. Chodzi słabo? Jest jakiś mierzalny cel? Czy po prostu masz irracjonalną potrzebę pogrzebać w komputerze?

 

Do podstawowego działania win10 te szpeje od biedy starczą - kluczowe jest posiadanie SSD.

 

Wciąż można robić upgrade do win10 przy użyciu licencji win7. Kwestia tego na ile legitna jest taka licencja na win10 zostaje dość mglista, ale system się aktywuje.

 

Na pewno jest niestabilny, a jeśli RAM mam szybszy czemu nie wykorzystać np FXa, można używkę wyrwać za 200-300 zł. Ale przesiadka na nowszą windę wchodzi zakup pełnej licencji i tylk ow takim wypadku zmiana procka. Zastanowiłbym się na SSD ale pod PCiEx, tak widzę, że sporo lepiej względem mojego Plextora SATa3 jest...Chyba potrzebę mam ;):))) Dzięki za odpowiedzi @Mityczny...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Cię teraz interesuje to diagnostyka+naprawa, a nie modernizacja.

Modernizacja nie ma sensu póki nie odnajdziesz przyczyny niestabilności. Jaki jest sens zmieniać cpu, jeżeli to płyta/ram mogą być uszkodzone? Wciąż będzie źle.

 

 

No, pisząc na zmianę "super sprzętu nie potrzebuję" i "zastanowiłbym się na SSD ale pod PCiEx" faktycznie widać, że masz potrzebę z rodzaju tych mniej praktycznych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Cię teraz interesuje to diagnostyka+naprawa, a nie modernizacja.

Modernizacja nie ma sensu póki nie odnajdziesz przyczyny niestabilności. Jaki jest sens zmieniać cpu, jeżeli to płyta/ram mogą być uszkodzone? Wciąż będzie źle.

 

 

No, pisząc na zmianę "super sprzętu nie potrzebuję" i "zastanowiłbym się na SSD ale pod PCiEx" faktycznie widać, że masz potrzebę z rodzaju tych mniej praktycznych ;)

 

No dobra, przekonałeś mnie...;) Przywróciłem "deafultowe" ustawienia i będę czekać na Bluescreena...Szkoda, że nie chce iść RAM na 1600 do czego został stworzony...;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jak ustawiasz to 1600 MHz na ramie? Poprzez włączenie XMP czy ręczne ustawienie taktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ustawiasz to 1600 MHz na ramie? Poprzez włączenie XMP czy ręczne ustawienie taktowania?

 

Ręcznie, pojawia się okienko jak klikam w DRAM frequency i wybieram spośród 800/1066/1333/1600. Teraz timingi zostawiłem w spokoju, ale zwykle grzebię jeszcze w DRAM Timing Mode i ustawiam jak producent RAMu podaje...Reszta ustawień na Auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A sprawdzałeś na luźniejszych timingach? Tutaj użytkownik podkręcił 8 GB ramu na 1600 MHz, mimo że jeden moduł fabrycznie ma taktowanie 1333 MHz. Celowo wybrałem ten przykład bo ten sam CPU.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś na luźniejszych timingach? Tutaj użytkownik podkręcił 8 GB ramu na 1600 MHz, mimo że jeden moduł fabrycznie ma taktowanie 1333 MHz. Celowo wybrałem ten przykład bo ten sam CPU.

Nie sprawdzałem. Dawno temu podkręcałem, nie jakoś ekstremalnie max do 3,5 coś koło tego z podnoszeniem V, ale po problemach zaniechałem tematu. Bez zrozumienia od podszewki stwierdziłem, że za cienki jestem. Timingi ustawiałem tylko tak jak pamięci mają fabryczne wpisane. Ale od czasu do czasu znów mnie bierze :)) Procek to BE, bawiłem się mnożnikiem...O co chodzi z tym "XML". Jest tam opcja XML Profile, coś sobie sam ustawia resztę parametrów?

Aha, dość często wykrzacza mi się przeglądarka. Używam FF, komunikat: "Awaria karty"...

 

Edytowane przez fido920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczam możliwość wgrania niewłaściwego BIOSu...Właśnie sprawdziłem naocznie płytę: Jest AsRock 970 PRO3. rev 1.02. Który BIOS wybrać ze strony AsRock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F...ck. Już wiem czego to g...o nie chce działać...!!! Wgrałem BIOS od płyty Asrock 970M Pro3 zamiast Asrock 970 Pro3!!! Literka "M"!!! Próbowałem spod Windy poprawić temat, niestety, jak na moją znajomość angielskiego pisze coś o ...ROM file ID is not compatible with exsisting BIOS ID. Przy właściwej płycie tj AsRock 970Pro3 (z laminatu podaje rev. 1.02) którą wersje mam wybrać ze strony producenta bo są dwie:

https://www.asrock.com/support/index.pl.asp?Model=970+Pro3

Spróbuje za pomocą pendraka...

Edytowane przez fido920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak Rev1 to Rev1. Czyli nie R2.0 :P

 

Ciekawe jak Ci się udało wgrać zły bios. Flashery spod windowsa jak i biosu zwykle sprawdzają model płyty i upluwają użytkownika jak źle próbuje. Możliwe, że używałeś jakiegoś bardziej uniwersalnego, bootowalnego narzędzia dosowego.

 

Aha, dość często wykrzacza mi się przeglądarka. Używam FF, komunikat: "Awaria karty"...

To już po resecie wszystkich ustawień do domyślnych, czy przed?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak Rev1 to Rev1. Czyli nie R2.0 :P

 

Ciekawe jak Ci się udało wgrać zły bios. Flashery spod windowsa jak i biosu zwykle sprawdzają model płyty i upluwają użytkownika jak źle próbuje. Możliwe, że używałeś jakiegoś bardziej uniwersalnego, bootowalnego narzędzia dosowego.

 

 

To już po resecie wszystkich ustawień do domyślnych, czy przed?

 

Nie wiem jak to zrobiłem. Chciałbym, teraz za wszelką cenę, ostatecznie i definitywnie wgrać właściwy. Jak to zrobić, please!!! scratchhead.gifkwasny.gifwink.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz albo szukać jakichś narzędzi dosowych czy czegokolwiek innego, czego mogłeś wcześniej użyć... albo użyć programatora takiego jak ch341a, bo bios jest w wyjmowalnej kości. Bios który pobierasz ze strony asrocka jako "instant flash" jest używalny jako czysty wsad.

 

Skoro ogólnie rzecz biorąc komputer działa, a niestabilność najprawdopodobniej jest spowodowana nieumiejętnym OC ram, to nie panikowałbym.

Dwie różne płyty mogą mieć identyczne biosy jeżeli elektrycznie nie różnią się za wiele, i działać na "nie swoim" biosie po prostu "ok".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Nie chcę nawet pisać jakie mam omamy-jeszcze wczoraj na laminacie przeczytałem AsRock 970 Pro3, tymczasem już rano przeczytałem jednak AsRock 970M Pro3 szczerbaty.gifszczerbaty.gifszczerbaty.gif . Chyba alko zbyt dużo, sorry za zamieszanie i dzięki za pomoc. Zrobiłem tak:1. BIOS-load optimized defaults2. Wyjęcie RAM czyszczenie KOntakt Ipa Plus-na waciku dużo zielonego nalotu/korozji miedzi...3 To samo z kartą graficzną.4. Sprawdziłem RAM w "Liście obsługiwanych pamięci" Asrock- niestety nie ma ich w wykazie, dlatego pewnie nie chcą się ustawić na 1600 ;(-muszę to chyba zaakceptować...Póki co jest stabilnie, ale zaraz go czymś potraktuję-OCCT może być?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listy QVL to nie "listy obsługiwanych pamięci" tylko "listy wybranych pamięci, z którymi kiedyś przetestowano płytę i nie było problemów".

Te listy mało kiedy są aktualizowane, i nigdy nie miały na celu zbierać wszystkich modeli dostępnych na rynku. Ich przydatność jest marginalna w konwencjonalnych PC.

 

Nie dostaniesz z automatu 1600, ponieważ nie jest to taktowanie oficjalnie obsługiwane przez procesor. Ten ma obsługę DDR3 max 1333, a wszystko wyżej jest traktowane jako podkręcanie.

Płyta główna ma obowiązek dobierać gwarantowane, stabilne ustawienia dla danego CPU, dlatego nie powinna nigdy ustawiać wartości wykraczających poza specyfikację. Stąd też 1333.

 

I nie żeby coś, ale na tym że widzisz 1333 zamiast 1600 traci tylko Twoje samopoczucie ;)

 

A wcześniej wysypywało się na OCCT? Czy podczas normalnego użytku?

Używałbym normalnie tak jak wcześniej, bez zbędnego pałowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listy QVL to nie "listy obsługiwanych pamięci" tylko "listy wybranych pamięci, z którymi kiedyś przetestowano płytę i nie było problemów".

Te listy mało kiedy są aktualizowane, i nigdy nie miały na celu zbierać wszystkich modeli dostępnych na rynku. Ich przydatność jest marginalna w konwencjonalnych PC.

 

Nie dostaniesz z automatu 1600, ponieważ nie jest to taktowanie oficjalnie obsługiwane przez procesor. Ten ma obsługę DDR3 max 1333, a wszystko wyżej jest traktowane jako podkręcanie.

Płyta główna ma obowiązek dobierać gwarantowane, stabilne ustawienia dla danego CPU, dlatego nie powinna nigdy ustawiać wartości wykraczających poza specyfikację. Stąd też 1333.

 

I nie żeby coś, ale na tym że widzisz 1333 zamiast 1600 traci tylko Twoje samopoczucie ;)

 

A wcześniej wysypywało się na OCCT? Czy podczas normalnego użytku?

Używałbym normalnie tak jak wcześniej, bez zbędnego pałowania.

 

Podczas normalnego użytkowania, OCCT bawiłem się dawno temu. Chodzi teraz 20min i jest ok. Ale wydaje się lepiej po moich zabiegach, patrząc po uruchamianiu-Nie wiem czemu, ale jest szybciej. Poużytkuję dłużej to się dowiem. Teraz jeszcze ciągle wkurza mnie to przełączanie klawiatury, Gdzie ten język programisty usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złą rzecz chcesz usunąć! :P

 

Chcesz usunąć polski 214. Polski programisty to standardowo używany w kraju układ odpowiadający amerykańskiemu qwerty.

 

Tutaj masz instrukcję -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...