Skocz do zawartości
JeremiR

[~3700 zł] Możliwie najwydajniejszy laptop do gier i grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Poszukuję laptopa do gier (żadne wielkie tytuły, strategie i symulacje + ETS2, ale Cities: Skylines to wybredna gra :P ) i grafiki (edytory zdjęć, czasami grafika 3D - amatorsko). Budżet do 3700 zł. Biorę pod uwagę przekątne ekranu 15,6", nie większe. Nie będzie mi przeszkadzać gamingowy wygląd ;) ani plastikowe elementy obudowy.

 

Cos więcej:

- 16GB RAM,

- możliwie jak najlepsza matryca i pokrycie palety sRGB + brak plam/martwych pikseli w perspektywie kilku lat,

- dysk SSD o pojemności ~512GB,

- Bluetooth.

 

Sam wyszukałem jakąś wersję Lenovo Legion Y540 (https://www.x-kom.pl/p/538318-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-16gb-480-gtx1650.html), choć musiałbym iść na kompromis albo ze specyfikacją, albo z portfelem.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez JeremiR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion to całkiem dobra propozycja z dobrym chłodzeniem oraz dobrą matrycą. Ode mnie dwie propozycje HP też na IPS z odświeżaniem 144hz, ale bez systemu https://www.x-kom.pl/p/527255-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r7-3750h-8gb-512-gtx1660ti-144hz.html dodatkowo możesz sobie załatwić voucher i miałbyś zniżkę. Warunek jest taki, że musisz załatwić stary nr seryjny i otrzymujesz chyba 400 zł cashbacku, więc akurat na system. Albo poczekać do końca wakacji, aż więcej producentów wypuści laptopy z nowym ryzenem, bo jak na razie jest tylko asus i nie ma z czego wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem matrycy Lenovo jest dobrym wyborem. HP również posiada przyzwoitą, lecz posiada gorszy procesor, trochę wydajniejszą grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Słyszałem o tych nowych Ryzenach, ale faktycznie do tej pory niewiele jest tego na rynku ;)

 

To jeszcze takie pytanko? na współczesnych laptopach (w tym tych polecanych) da się bez problemu zainstalować Windowsa 10 z pendrive'a? ;)

Edytowane przez JeremiR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Słyszałem o tych nowych Ryzenach, ale faktycznie do tej pory niewiele jest tego na rynku ;)

 

To jeszcze takie pytanko? na współczesnych laptopach (w tym tych polecanych) da się bez problemu zainstalować Windowsa 10 z pendrive'a? ;)

Jasne, bez problemu zainstalujesz. Obecnie tak na prawdę z "gamingowych" lapków jest tylko ryzen 4600h i 4800h ten pierwszy to konkurent i7 i warto sobie obczaić jakieś testy. Według plotek, asus ma wyłączność jakoś do czerwca, więc myślę że jakoś w wakacje powinniśmy się spodziewać więcej modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja kupiłam sobie Lenovo Legion, dziś przyszedł. Mam nadzieje, że okaże się w porządku a chce do używać do grafiki :)

Napisz proszę na którego laptopa się zdecydowałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...