Skocz do zawartości
krvll

problem z pinem power sw!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Bardzo luźno chodzi mi pin 'power sw', który jest dość ważny.

Lekko zahaczę palcem i odpina się z płyty głównej. Jak ustawiałem piny na płasko i następnie chciałem ustawić kompa na podłodze pionowo, to wylatywał, ale koniec końców udało się go zamontować i siedzi.

 

Nie mam jak tego sprawdzić na innym kompie. To normalne, że te pin jest bardzo luźno chodzi?

Obudowę mam z ponad rok i pamiętam, że zawsze wylatywał przy dużym ruchu obudowy - przechyleniu, itp.

 

Znalazłem coś takie w necie - https://prnt.sc/sssvj1

Adapter do pinów.

Szukam tego w pl i nie mogę znaleźć, żeby to kupić do płyty gigabyte.

Myślicie, że lepiej będzie siedział ten pin w czymś takim?

 

Dzięki.

Edytowane przez krvll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jakąś igłę/coś cienkiego , wsuń pomiędzy plastikową obudowę a pin w przewodzie, żeby te blaszki troszkę do środka się ugięły, oczywiście nie za mocno, bo możesz mieć potem problem je włożyć i powinno pomóc. Na moje przy wprawnym narzędziu to 10sekund roboty.

 

Edit. Widzę, że są 2 rodzaje tych styków, jedne utopione w plastiku, a drugie z rantami blaszek widocznymi. Jeśli masz ten drugi rodzaj to powinieneś dać radę, ogarnąć to tak jak opisałem wyżej. Jak pierwszy to.. Można spróbować bardzo delikatnie szczypcami/kombinerkami ścisnąć czubek , ale nie gwarantuję że ta plastikowa osłonka nie nadpęknie.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jakąś igłę/coś cienkiego , wsuń pomiędzy plastikową obudowę a pin w przewodzie, żeby te blaszki troszkę do środka się ugięły, oczywiście nie za mocno, bo możesz mieć potem problem je włożyć i powinno pomóc. Na moje przy wprawnym narzędziu to 10sekund roboty.

 

Edit. Widzę, że są 2 rodzaje tych styków, jedne utopione w plastiku, a drugie z rantami blaszek widocznymi. Jeśli masz ten drugi rodzaj to powinieneś dać radę, ogarnąć to tak jak opisałem wyżej. Jak pierwszy to.. Można spróbować bardzo delikatnie szczypcami/kombinerkami ścisnąć czubek , ale nie gwarantuję że ta plastikowa osłonka nie nadpęknie.

 

dzięki, tak zrobię.. jak nic z tego nie będzie, to może jest możliwość wymiany tego styku (power sw) w jakimś serwisie komputerowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...