Skocz do zawartości
maverick79

Jaki ekspres do kawy do 3 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie chce kupić ekspres do kawy. Jestem w 90 procentach zdecydowany na Siemens TE651319RW EQ.6 plus s albo model eqs 500. Choć oprcz wyglodu innego 19 barów i robienia 2 kaw mlecznych na raz to prawie to samo no i 600 zł droższy. Ale czytałem też o wadach jak w każdym. Niby częste odkamenanie uszkodzeniu ulagaja zaparzaczki itp. Brat poleca mi też jakiś wyższy model nivona. Sam nie wiem ten siemens bardziej mi się podoba. Wiem że każdy ma swoje marki i będzie je chwalił bądź nie ale moze pomożecie mi w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy, sama się chętnie przyczaję.

Dodam tylko spostrzeżenia z biura, gdzie pracuję: ten sam ekspres (model, w różnych miejscach w budynku), ta sama kawa, inne ustawienia i trochę magii, a kawa potrafi lecieć od "do wylania, żałuję, że łyknęłam (bo zapach już był kiepski)", aż po "jest całkiem okej". Wszystko zależy od konkretnej maszyny i dnia.

 

Czasem zastanawiam się czy nie lepiej kupić dobrego ekspresu i spieniarki do mleka osobno, bo:

1. Chyba będzie taniej,

2. Mniej czyszczenia,

3. Kawę piję czarną, ale od czasu do czasu czy dla gości fajnie spienić,

4. Korzystałam ze spieniacza i super sprawa, bo można dodać jakiś smaczek do mleczka,

5. Przypuszczam, że mniej rzeczy się może popsuć w ekspresie bez spieniacza :E

Edytowane przez krokus_pokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim modelu ekspresu w tym biurze piszesz? O simensie q6 100? bo nie rozumie połowy z tego co tam napisałes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim modelu ekspresu w tym biurze piszesz? O simensie q6 100? bo nie rozumie połowy z tego co tam napisałes.

Nie, nie Siemens.

Zwracam uwagę, że ten sam model ekspresu może różnie kawę przygotowywać, nawet jeśli są te same ziarna.

Napisałam swoje spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak w temacie chce kupić ekspres do kawy. Jestem w 90 procentach zdecydowany na Siemens TE651319RW EQ.6 plus s albo model eqs 500. Choć oprcz wyglodu innego 19 barów i robienia 2 kaw mlecznych na raz to prawie to samo no i 600 zł droższy. Ale czytałem też o wadach jak w każdym. Niby częste odkamenanie uszkodzeniu ulagaja zaparzaczki itp. Brat poleca mi też jakiś wyższy model nivona. Sam nie wiem ten siemens bardziej mi się podoba. Wiem że każdy ma swoje marki i będzie je chwalił bądź nie ale moze pomożecie mi w tym temacie.

Nie jestem osobiście przekonany do Siemensa, jakiś czas temu rozmawiałem z jednym Panem serwisantem - twierdził, że pozostawia wiele do życzenia, chyba że coś się zmieniło teraz. Na dużą eksploatację zalecał Phillips/Saeco, DeLonghi. Krupsa omijaj szerokim łukiem - to taki szajs, że nikt nie chce tego serwisować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspres KRUPS Evidence EA8911 Biało-Czarny ekspres za 2500 zł.\

nie polecam po niecałym roku poleciał na gwarancję przestał spieniać mleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czterech lat mam De'Longhi ESAM2200 Venezia.

 

Po czterech latach połamał się plastikowy uchwyt od spieniacza mleka, koszt zamiennika £5 ;)

 

https://www.4delonghi.co.uk/coffee-maker/catalogue.pl?path=54536&page=3

 

Narzekać nie mogę, kawę robi taką samą za każdym razem ino trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu. Już widziałem ekspresy do kawy zarośnięte pleśnią w miejscu, gdzie spadają "kapsułki" (bardziej owalne dyski w moim przypadku) po kawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ponad 2 lat korzystam Siemens EQ.6 plus,uważam za b.db zakup, czyszczenie, od kamienianie robię od razu jak zapali się taka informacja na wyświetlaczu, także polecam, już po gwarancji ale odpukać nic się nie popsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu Jure i bardzo sobie chwalę, trochę ponad limitem, ale zdarzają się fajne promocje i wtedy spokojnie się zmieścisz w 3k - zależy jeszcze jakiś ficzerów potrzebujesz od ekspressu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zostanę przy zwykłym czajniku choc i te długo nie wytrzymują miałem kilka elektrycznych teraz mam na płytę indukcyjna jescze działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ekspres Ekspres De'Longhi ECAM 22.360.S posiadam od prawie dwóch lat zero problemów średnio na dzień 4 kawy robi bardzo pyszną kawę wart każdej złotówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadacza siemens. Ile razy trzeba go odkamieniac i czyścić? Gdzieś czytałem że użytkownicy skarżyli się że po 20 filiżankach wyskakiwal komunikat aby czyścić odkamieniac. To w takim układzie na same tabletki w skali roku jak wytrzyma jaki wydatek. Dwa lata piszesz ze ci wytrzymał to chyba nie taki wyczyn. Podstawową gwaracja obejmuje 2 lata. Chyba że dla ekspresów to już jakiś szczyt 2 lata. W yt jest film o jakimś ekspresie firmy nivona 7 lat bez żadnych niespodzianek to już można napisać że to jakiś wyczyn. Zależy też pewnie od eksploatacji i dbania o ekspres. Ja chcę kupić na firmę ale będzie w domu czyli normalne warunki. Niby siemens daje 24 mies albo 15 tys kaw. Obojętnie czy na firme czy nie dzwoniłem i się dowiadywałem. A jak z resztą ekspresów jakie mają warunki gwarancji na firme to nie wiem.

Edytowane przez maverick79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni mam DeLonghi ECAM 23.460.S i mogę polecić z czystym sumieniem jeśli nie jesteś jakimś smakoszem i znawcą .

 

Ekspres parzy dobrą kawę , regulowany metalowy młynek , bdb spienia mleko w 3 stopniach , regulacja mocy kawy ( od bardzo słabej do bardzo mocnej ) ,prosta obsługa i tylko 1900zl dałem .

 

Jak już chcesz ekspere to idź w markę z tradycją która robi ekspresy od lat jak Krups DeLongi itp .. unikać Simensów ,bosch ,Lg i innych cudów

 

Edit : tego Siemens TE651319RW EQ.6 dyskwalifikuje ceramiczny młynek jak za takie pieniądze to :lol2:

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wynalazek?

 

Jura = miletta ,nivona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni mam DeLonghi ECAM 23.460.S i mogę polecić z czystym sumieniem jeśli nie jesteś jakimś smakoszem i znawcą .

 

Ekspres parzy dobrą kawę , regulowany metalowy młynek , bdb spienia mleko w 3 stopniach , regulacja mocy kawy ( od bardzo słabej do bardzo mocnej ) ,prosta obsługa i tylko 1900zl dałem .

 

Jak już chcesz ekspere to idź w markę z tradycją która robi ekspresy od lat jak Krups DeLongi itp .. unikać Simensów ,bosch ,Lg i innych cudów

Kilka postow wyżej ktoś napisał żeby krupsa omijać szerokim łukiem a ty piszesz ze krups. Co kolejny post coraz lepszy. No niestety doczekaliśmy czasów że strach co kolwiek kupić czy tansze czy droższe. Czasy techniki i świetności sprzęt jets tak postarzany albo tak zrobiony na odp że sukcesm będzie jak wytrzyma 2 lata. Tak to działa potem masz wyżyć i kupić nowy. Na kolejn 2 lata jak się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postow wyżej ktoś napisał żeby krupsa omijać szerokim łukiem a ty piszesz ze krups. Co kolejny post coraz lepszy. No niestety doczekaliśmy czasów że strach co kolwiek kupić czy tansze czy droższe. Czasy techniki i świetności sprzęt jets tak postarzany albo tak zrobiony na odp że sukcesm będzie jak wytrzyma 2 lata. Tak to działa potem masz wyżyć i kupić nowy. Na kolejn 2 lata jak się uda.

Jesteś poważny ?

 

Jak Ci się porsche za 1mil pln zepsuje to też powiesz żeby nie kupować bo mi się popsuł i to złom :hmm:

 

Jak chcesz to bierz tego Siemensa ,boscha czy samsunga twoja kasa . Ja Ci daję radę jaką sam otrzymałem od barmanów czy restauratorów ludzi którzy tych kaw parzą dziesiątki jak nie setki dziennie . Każdy mówił ze jak chcę coś dobrego na lata to tylko firmy z tradycją w produkcji ekspresów i doświadczeniem .

 

Zadałeś pytanie dostałeś odpowiedź .. czy jedna oczekujesz ze ktoś cię poprze i powie tak bierz tego Siemensa ;):hmm:

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nivone 767 4 lata ,zrobione 19346 kaw, wymieniany była zawór upustowy za 75 +koszt wymiany 100 zł.Następny expres będzie nivona albo miletta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś poważny ?

 

Jak Ci się porsche za 1mil pln zepsuje to też powiesz żeby nie kupować bo mi się popsuł i to złom :hmm:

 

Jak chcesz to bierz tego Siemensa ,boscha czy samsunga twoja kasa . Ja Ci daję radę jaką sam otrzymałem od barmanów czy restauratorów ludzi którzy tych kaw parzą dziesiątki jak nie setki dziennie . Każdy mówił ze jak chcę coś dobrego na lata to tylko firmy z tradycją w produkcji ekspresów i doświadczeniem .

 

Zadałeś pytanie dostałeś odpowiedź .. czy jedna oczekujesz ze ktoś cię poprze i powie tak bierz tego Siemensa ;):hmm:

a

Ja mam się zastanowic? Jak zdążyłes zauważyć to dyskusja na temat ekspresu do kawy a ty wyskakujesz tu z Porsche. Jak bym miał Porsche za mil złotych to nie siedział bym na forum i prosił o radę tylko poszedł do sklepu i kupił coś może z górnej półki. Nie wiem jak Porsche ale w porównaniu kiedyś do teraz trwałość awaryjność wikszosci sprzętów jest zupełnie inna.

Edytowane przez maverick79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Expres do kawy...

Rankiem parzy kawę... 176/86/92. :hmm:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a

Ja mam się zastanowic? Jak zdążyłes zauważyć to dyskusja na temat ekspresu do kawy a ty wyskakujesz tu z Porsche. Jak bym miał Porsche za mil złotych to nie siedział bym na forum i prosił o radę tylko poszedł do sklepu i kupił coś może z górnej półki. Nie wiem jak Porsche ale w porównaniu kiedyś do teraz trwałość awaryjność wikszosci sprzętów jest zupełnie inna.

LOL inteligencją to Ty nie grzeszysz :E:lol2:

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad dwóch lat używamy w domu DE LONGHI ECAM 44.660.B Eletta. Średnio od 4 do 6 kaw dziennie. Póki co niezawodny i robi niezłą kawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jura = miletta ,nivona .

Mam jure i melitta, no i jura to jest mercedes a melitta to taki volkswagen, co nie znaczy, że jest zła. Jura bezawaryjny, bezproblemowy ekspres, mało problemów z czyszczeniem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad dwóch lat używamy w domu DE LONGHI ECAM 44.660.B Eletta. Średnio od 4 do 6 kaw dziennie. Póki co niezawodny i robi niezłą kawę.

 

Jaka masz w ekspresie ustawioną temp. kawy i jaki stopień mielenia w młynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...