Skocz do zawartości
LarsAlexander

Nowa karta nowe problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początek moja specyfikacja

Płyta główna- Gigabyte Z370HD3 Procesor i5 8600k 4.0ghz Zasilacz Be Quiet! System Power 8 600w Obudowa Be Quiet! pure base 600 Aktualna karta graficzna Sapphire RX 5700 XT

16gb ram Kingston 3200mhz

Problem jest następujący, zmieniłem monitor na AOC CQ27G2U wszystko ok,

pomyślałem że zmienię też kartę graficzną do rozdziałki 2k no i wybór padł na wyżej wymienioną,

(wcześniej był rx 580 też od szafira) problem polega na tym że mam strasznie mało fps, odpaliłem Fallouta 76 i średnio 35 fps,

w rdr 2 co prawda 80 ale ustawienia nie powalają o co może chodzić ??

dodam że odpaliłem Superposition Benchmark i tam lata elgancko ponad 100 fps

 

użycie procesora na pulpicie mi skacze do 100 % co jest grane ??

Edytowane przez LarsAlexander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile miałeś FPS na tym monitorze z rx580?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzysz fpsy, afterburnerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał, że Adrenalin mu zlicza średnie FPS czyli zupełnie bez sensu, ponieważ z uwzględnieniem menu w którym mogą być wyższe FPS i ekranami ładowania przy których może być np. 1 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem metro 20033 redux srednio 130 fps w 2k ( tak pokazuje amd adrenaline ) ultra tak powinno byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem metro 20033 redux srednio 130 fps w 2k ( tak pokazuje amd adrenaline ) ultra tak powinno byc ?

Zainstaluj afterburnera i podawaj fpsy z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że problem występuje tylko w F76 dziwne

Ta gra nie słynie z jakości i stabilności. Spróbuj różnych wersji sterowników może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaję że chodzi o synchronizację pionową czuje to po ruchu myszki ale nie wiem jak to odblokować bo ponoć jak się wyłączy w grze to cuda się dzieją z fizyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy karta ma prawidłowe taktowanie w tym F76, bo są one znane ze zrzucania taktowań w różnych tytułach, szczególnie przy obniżeniu detali, czy rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też pytanie odnośnie temperatury bo włączyłem zero rpm i gdy włączę np Twitcha to temperatura dochodzi do 50 stopni to normalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też pytanie odnośnie temperatury bo włączyłem zero rpm i gdy włączę np Twitcha to temperatura dochodzi do 50 stopni to normalne ??

 

Całkowicie normalne. Tryb pasywny chłodzenia :)

 

A odnośnie spadków fps, zobacz czy w Adrenalin nie masz przypadkiem włączonej jakiejś opcji typy synchronizacja czy coś dla tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można jakoś ustawić wentylatory na 800-900 obrotów od 30 stopni ? bo bawiłem się krzywą ale minimum to chyba 1200 i troszkę już ją słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z fps-ami rozwiązany nie włączyłem odświeżania 144hz na pulpicie, ale za to pojawił się nowy otóż karta randomowo zmienia ustawienia, zmniejszyłem trochę napięcie, poprawiłem krzywą wentylatorów i czasem samo wraca do standardowych, można to jakoś naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź chłopie zainstaluj jakąś apke do mierzenia FPS albo włącz w sterowniku shift+ctrl+O i zobacz ile masz naprawdę fps podczas grania . Adrenaline inaczej interpretuje średnia fps i nie można tym się sugerować . Te fps co są pokazen w panelu nie pokazują prawdziwego fps w grze !

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem że problem z fps rozwiązany omg tylko nie wiem czemu adrenaline resetuje moje ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...