Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym wymienić wentylator w chłodzeniu fortis 3, ponieważ przeszkadza mi głośna praca łożyska.

Mam dylemat co do rozstawu otworów. Stockowa sigma pro ma wymiary 140mmx140mm a otwory jak w wentylatorze 120mmx120mm.

Początkowo miałem kupić noctue, ale chwilowo nie są dostepne, dlatego zdecydowałem się na: https://www.morele.net/be-quiet-silentwings-3-pwm-120mm-bl066-1000372/

Czy owy wentylator be quiet będzie pasował do fortisa 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie problem z montażem tego SW3, bo nie będzie dało się zahaczyć drucika przez te otwory.

 

Weź sobie Nocuta NF-P14R Redux PWM - wentylator typu oversized jak fabryczna Sigma, z tańszej linii Nocuta, ale nadal z bardzo dobrym łożyskiem, pasuje idealnie na Fortisa. Z jego dostępnością nie ma większych problemów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, chyba zamówię ten wentylator.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam,

chciałbym wymienić wentylator w chłodzeniu fortis 3, ponieważ przeszkadza mi głośna praca łożyska.

Mam dylemat co do rozstawu otworów. Stockowa sigma pro ma wymiary 140mmx140mm a otwory jak w wentylatorze 120mmx120mm.

Początkowo miałem kupić noctue, ale chwilowo nie są dostepne, dlatego zdecydowałem się na: https://www.morele.net/be-quiet-silentwings-3-pwm-120mm-bl066-1000372/

Czy owy wentylator be quiet będzie pasował do fortisa 3?

Normalnie wentylator na Fortisie jest mega cichy, nie raz składałem, nie raz sam korzystałem. Jeśli wentylator pracuję głośniej niż powinien to może masz za wysokie obroty lub wentylator ma wadę, warto z tym napisać do producenta zamiast od razu porywać się na wymianę wentylatora i to na modele o wartości ponad połowy tego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trafiłem akurat na taki egzemplarz (mam szczęście do takich rzeczy :E ). Raz odesłałem pure wings 2 na gwarancje (2 na 3 wentylatory miały podobnie terkoczące łożysko) to stwierdzili, że wszystko z nimi w porządku. Co do obrotów to wentylator pracuje jakoś w przedziale 500-800RPM wiadomo w zależności od obciążenia. Sam radiator spełnia moje oczekiwania pod względem utrzymywanych temperatur, a że ciszę sobie bardzo cenię to wentylator jednak słabo wypada na tle reszty podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilę SW3 120mm na fortisie i normalnie na drugim zestawie montażowym da się go zaczepić, tylko na tym plastikowym się nie da ;)

Gumowe mocowania > https://www.vortez.net/contentteller.php?ct=news&action=file&id=6548 mają otwory w takiej samej odległości co klasyczna ramka taka jak w sigmie pro i spokojnie łatwo to zaczepić tam, było cichutko z SW3 ale straciłem trochę na temperaturach przy wentylu 120 na sekcji i wjechała noctua za 130zł :lol2:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może trafiłem akurat na taki egzemplarz (mam szczęście do takich rzeczy :E ). Raz odesłałem pure wings 2 na gwarancje (2 na 3 wentylatory miały podobnie terkoczące łożysko) to stwierdzili, że wszystko z nimi w porządku. Co do obrotów to wentylator pracuje jakoś w przedziale 500-800RPM wiadomo w zależności od obciążenia. Sam radiator spełnia moje oczekiwania pod względem utrzymywanych temperatur, a że ciszę sobie bardzo cenię to wentylator jednak słabo wypada na tle reszty podzespołów.

W takim razie pisz do producenta to Ci te sprawę ogarną. Serio nie ma sensu wymieniać wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trafiłem akurat na taki egzemplarz (mam szczęście do takich rzeczy :E ).

Nie tylko ty, mój wpadał w takie wibracje, że aż cały radiator się trząsł. W sklepie wymienili od ręki.

Jest troche negatywnych opinii o tych wentylatorach. Po prostu wymień na taki bez wad.

Edytowane przez e2140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...