Skocz do zawartości
Flik

Obudowy Armis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam krótkie pytanko.

 

Co sądzicie o obudowach firmy Armis? Szczególnie model Armis 6 mnie interesuje. Wiem, że to względna nowość, ale może ktoś z Was miał z nią styczność i napisze mi klika zdań.

 

Czy Armis Armis AR6 jest dobrą alternatywą dla SilentiumPC Signum SG1? Potrzebuje wnęki na napęd, dlatego zwróciłem uwagę na Armisy, ale także design mi się podoba.

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armis to nie firma, tylko linia obudów SIlentiumPC :P.

 

AR6 nie jest wybitne pod względem przepływu powietrza, bo front jest pełny i zaciąg jest tylko po bokach. W kwocie około 200 zł wolałbym wziąć SG1 z racji lepszego przepływu + napęd zewnętrzny. Ewentualnie starsze Regnum RG4, które ma i dobry przepływ powietrza i zatoki 5.25".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armis to nie firma, tylko linia obudów SIlentiumPC :P.

 

 

Tak to jest jak sie szybciej pisze niż myśli. :P

 

To o czym piszesz, to mają chyba wszystkie Armisy. SG1 nie lezy mi wizualnie. Regnum RG4 rozważam, ale wolałbym jakąś nowszą konstrukcje.

 

Wolałbym jednak napęd wbudowany w obudowe, dlatego upieram się przy wnęce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, co w tej obudowie dokładnie będzie siedzieć oraz ile masz kasy na obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak wyżej, podaj speckę i budżet na budę. Realnie z zatoką 5.25' i dobrą wentylacją nie ma obecnie jakoś dużo bud bo masa producentów z tego rezygnuje. RG4T zdaję się być optymalna, wyżej masz AR6/AR7 ale one znowu nie są wybitne pod względem wentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, podaj speckę i budżet na budę...

 

Procesor Intel Core i5-10400F

Płyta główna ASRock B460 Phantom Gaming 4

Pamięć RAM Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper 4 Blackout Może w razie potrzeby zrobie później upgrade na 2X8 GB.

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1660 VENTUS XS OC 6GB GDDR5

Dysk SSD Crucial 500GB 2,5″ SATA SSD MX500

Chłodzenie CPU w zestawie z procesorem

Obudowa SilentiumPC Signum SG1

Zasilacz SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

 

Lub Ryzen 3600. Bije sie z myślami obecnie :P . Jakoś tak przywiązałem się do Intela ale fanboystwem bym tego nie nazwał. Budżet na obudowe tak do 200 zł. max.

 

Jeszcze dopytam na przykładzie tego Armisa. Z przodu można zamontować trzy wentylatory. Jest napęd więc góra na przodzie odpada. Czy ja dobrze myśle, że jakbym montował jeden wentylator na przodzie, to

 

lepiej przód na samym dole, niż przód na środku? Byłby sens montować jeden wiatrak, czy jak zakładać to dwa od razu (ale przypuszczam, że u mnie nie byłoby potrzeby dwóch)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod taką specyfikację AR6 będzie ok, ale musisz dorzucić wentylatory, bo fabrycznie AR6 ma tylko jeden w zestawie. Wrzuć 2 wentylatory 120mm na front w dolną i środkową pozycję i będzie ok - możesz wziąć Arctic P12 PWM - tani i dobry wentylator. Jak chcesz oszczędzić to przynajmniej jeden na środek, ale lepiej już dorzuć te 25 zł na drugi wentylator.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...