Skocz do zawartości
migot

wymiana 7700k - najsensowniejsze wyjscie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Słyszałem, że chyba jest ostatni gwizdek, żeby za w miarę sensowne pieniądze sprzedać i7 7700k. Aktualnie mam go podkręconego lekko na 4.8ghz i siedzę na płycie głównej z270 krait gaming od MSI. Nie dawno wymieniono mi na gwarancji moją 1080ti na 2080 super(mam obawy, że mój proc będzie ją ograniczał). Jest jakaś możliwość, żeby małym kosztem zabezpieczyć się jeszcze na przyszłość czy w moim przypadku wchodzi tylko wymiana cpu, płyty i ramu ? Myślałem nawet o ryzenach ale w moim przypadku to chyba nie ma sensu skoro mam już wszystko pod intela

 

Na komputerze głownie gram w rozdzielczości UWqhd 100 hz.

 

 

Dzięki!

Edytowane przez migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz wymienić na ryżego to tylko cpu+mobo ;) większość mobo b450 wspierać będzie serię 4000 więc warto się zastanowić po co Ci PC gry czy reszta (video,foto itd) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nawet o ryzenach ale w moim przypadku to chyba nie ma sensu skoro mam już wszystko pod intela

 

 

wszystko pod intela - to znaczy procesor i płyte :D z czego płyta nie wspiera już nic lepszego niż to co masz. także raczej wymiana płyty i procka i tak konieczna. Albo ryzen, albo intel 10 generacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając opinie o Intelu mocno bym się zastanowił tym bardziej że jeden proc = jedna mobo (generacja, nie mówię o modach bo wtedy tracisz gw.). Zależy też od funduszu jaki chcesz przeznaczyć (ja poszedłem w Rysia bo zaraz wyjdzie 4000 i zmienię na 47XX lub zostanę do AM5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbym w R5 3600. W grach różnicy nie zauważysz, ale w aplikacjach wielowoątkowych i owszem. Do tego płyta na B450 z dobrą sekcja zasilania. Wymiana wyjdzie ci w miarę bezkosztowo. A na B450 za rok czy za dwa posadzisz sobie jakiegoś ryśka na rdzeniach zen3 i będzie gitara. Także ścieżka upgrade'u w tym przypadku istnieje jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głownie gram na komputerze i to w tej rozdzielczości 3440x1440. Mocno przespałem temat CPU,dlatego jestem aktualnie mocno zielony. Dopłacić mógłbym max 300-400 zł ale wiadomo im mniej tym lepiej. AMD też się podrkęca jak procesory serii K? Mam też chłodzenie do mojej i7, mam nadzieje, że mogę je zostawic :)? (PHANTEKS PH-TC14PE CPU-Cooler). No i pytanie za ile mniej wiecej mozna 270 krait i i7 7700k sprzedać? z 1200zł?

Edytowane przez migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AMD też się podrkęca jak procesory serii K?

tak, lecz możesz każdy procesor podkręcić jeśli masz proca X i mobo z X sam Ci się w grze delikatnie podkręci

 

Mam też chłodzenie do mojej i7, mam nadzieje, że mogę je zostawic :)? (PHANTEKS PH-TC14PE CPU-Cooler).

Jeśli masz mocowanie pod AM4 to jasne ;)

 

No i pytanie za ile mniej wiecej mozna 270 krait i i7 7700k sprzedać? z 1200zł?

zależy ile da klient ;) widziałem jakieś oferty od 1300 do 1500 ;)

Edytowane przez prosobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że za zestaw CPU+ mobo 1300-1500zł? A może wybrać ten wyższy model ryzena, czy w grach tego nie odczuje? Czyli posiadając procesory i mobo z X nie musze bawić się w biosie i testowanie?

 

Co do płyt to wpadły mi 4 modele w oko i nie wiem czy dobrze szukam więc prośba o opinie, która byłaby najlepsza i ma ten X:) :

 

1- MSI B450 TOMAHAWK MAX - 549zł

2- ASUS TUF B450-PRO GAMING - 499zł + myszka tuf gratis

3- Gigabyte B450 Aorus Elite - 439zł

4- MSI B450M Mortar MAX - 419 zł

 

P.s. 3600 bez X będzie ograniczał w mojej rozdziałce 2080 super?

Edytowane przez migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że za zestaw CPU+ mobo 1300-1500zł?

takie ceny na szybko mi się rzuciły w oczy

 

A może wybrać ten wyższy model ryzena, czy w grach tego nie odczuje?

bierz taki na jaki Cię stać

 

Czyli posiadając procesory i mobo z X nie musze bawić się w biosie i testowanie?

 

Ja mam w sygnaturce i z auto wskakuje na 4.4GHz nic nie zmieniam (w Bios zaznaczona opcja OC)

 

Co do płyt to wpadły mi 4 modele w oko i nie wiem czy dobrze szukam więc prośba o opinie, która byłaby najlepsza i ma ten X:) :

te płyty są z serii B450 nie X570 ;) z tych co wybrałeś 4 lub 2 ;) lecz wczytaj się czy mają support do Ryzen 4000

 

P.s. 3600 bez X będzie ograniczał w mojej rozdziałce 2080 super?

 

jak będzie za mało to podbijesz go ręcznie o te kilkaset MHz nie ma z tym problemu, wątpię aby ograniczał Ci gpu

 

Mobo z X570 jakieś 650zł + R7 3800X 1300zł = prawie 2k lepiej jak kupisz B450 + R5 3600 wyjdzie gdzieś z 1200zł zależy czy nówki czy używki

Edytowane przez prosobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że za zestaw CPU+ mobo 1300-1500zł? A może wybrać ten wyższy model ryzena, czy w grach tego nie odczuje? Czyli posiadając procesory i mobo z X nie musze bawić się w biosie i testowanie?

 

Co do płyt to wpadły mi 4 modele w oko i nie wiem czy dobrze szukam więc prośba o opinie, która byłaby najlepsza i ma ten X:) :

 

1- MSI B450 TOMAHAWK MAX - 549zł

2- ASUS TUF B450-PRO GAMING - 499zł + myszka tuf gratis

3- Gigabyte B450 Aorus Elite - 439zł

4- MSI B450M Mortar MAX - 419 zł

 

P.s. 3600 bez X będzie ograniczał w mojej rozdziałce 2080 super?

 

Lepiej kup tańszą płytę a zainwestój w ram 3600MHz te ~400zł. Jak trafisz 3600 2010sus to ci poleci tyle co mój, ja kupowałem akurat w promocji na x-kom. Moja płyta przekraczq ledwo 50c na sekcji zasilania przy takim OC, jedynie źle zrobiłem że nie wziąłem ramu 3600MHz.

 

3600x nie warto brać.

 

Ram w sumie masz jakiś to może i go dosyć podkręcisz :E

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup tańszą płytę a zainwestój w ram 3600MHz te ~400zł. Jak trafisz 3600 2010sus to ci poleci tyle co mój, ja kupowałem akurat w promocji na x-kom. Moja płyta przekraczq ledwo 50c na sekcji zasilania przy takim OC, jedynie źle zrobiłem że nie wziąłem ramu 3600MHz.

 

3600x nie warto brać.

 

Ram w sumie masz jakiś to może i go dosyć podkręcisz :E

 

 

A jak poznać tą wersję 2010sus? Da się to jakoś sprawdzić? Czyli polecasz tą płyte ze swojej sygnaturki?

Edytowane przez migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na procku napisane. Jak ci nie przeszkadza slot pci-e który jest niżej przez miejsce na dysk m.2. to do 3600 jest jak najbardziej ok.

 

Ram w 2 kościach? Jak tak to będzie ok.

 

Jak masz kupca na całość w dobrej cenie to opylaj. Za te 400zł masz 2x8gb 3600MHz.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na procku napisane. Jak ci nie przeszkadza slot pci-e który jest niżej przez miejsce na dysk m.2. to do 3600 jest jak najbardziej ok.

 

Ram w 2 kościach? Jak tak to będzie ok.

 

Tak 2x8GB, ale nie wiem jak one się kręcą. Na 3600 pewnie nie pójdą więc jak aktualnie jest jakaś okazja na ramy to też do zestawu moge je dorzucić. A czy ta twoja płyta będzie zgodna z nowymi ryzami>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiadomo, b450 ma mieć wsparcie dla Ryzenów 3gen. Ale to zależy od producenta czy wypuści aktualizację biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno taka aktualizacja to droga bez powrotu? Chyba, że to MSI płyta. Te ramy 3600 dadzą duży kop? Jest jakiś konkretny model polecany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od gry, czemu bez powrotu? Na YouTube można znaleźć porównanie ramu z Ryzenem 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że jak zaktualizujesz niby b450 na wsparcie dla zen 3 to już będzie to płyta tylko pod zen 3 bez wsparcia dla pierwotnej generacji. Ale już widzałem, że to dotyczy płyt z 16mb pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej po prostu wywalą wsparcie dla pierwszej generacji żeby im się zmieściło i tyle. Zawsze można sobie wgrać starszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej po prostu wywalą wsparcie dla pierwszej generacji żeby im się zmieściło i tyle. Zawsze można sobie wgrać starszy bios.

No wlasnie nie zawsze :E Przynajmniej nie "easy mode" przez pendrive

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, a zdajecie sobie sprawę ze taka Gigabyte GA-A320M-S2H na BIOS'ie F42 z AGESA 1.0.0.3 ABB (jak również F50 z AGESA 1.0.0.4 B) https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x/support#support-dl

obsługuje jednoczesne APU 7 gen (Bristol Ridge) jak i Zen2 ...

Revised to include Bristol Ridge (AMD 7th Gen A-series/ Athlon™ X4 series) APU support
Improve Destiny 2 gaming compatibility

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x/support#support-cpu

 

niezła wodę z mózgu zrobiło MSI tymi MAX'ami ...

zwyczajny skok na kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z

Lepiej kup tańszą płytę a zainwestój w ram 3600MHz te ~400zł. Jak trafisz 3600 2010sus to ci poleci tyle co mój, ja kupowałem akurat w promocji na x-kom. Moja płyta przekraczq ledwo 50c na sekcji zasilania przy takim OC, jedynie źle zrobiłem że nie wziąłem ramu 3600MHz.

 

3600x nie warto brać.

 

Ram w sumie masz jakiś to może i go dosyć podkręcisz :E

 

Ja mam 2012SUS, robi 4.3 na 1.24V, ale już wyższe wartości wymagają nieadekwatnych napięć do wzrostu wydajności. Ogólnie to na jakiej podstawie twierdzisz że ta seria się lepiej kręci? Może jedna sztuka taka :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z

 

Ja mam 2012SUS, robi 4.3 na 1.24V, ale już wyższe wartości wymagają nieadekwatnych napięć do wzrostu wydajności. Ogólnie to na jakiej podstawie twierdzisz że ta seria się lepiej kręci? Może jedna sztuka taka :lol2:

 

 

pierwsze sztuki robiły 4150 na 1.39 v np. i miały ścianę

 

masz 4300 na 1.24V co jest dobrym wynikiem, ja robię 4300 na 1.2

 

wg. mnie 4400 powinienes zrobić w okolicy 1.3-1.33V

 

zobacz co urobisz na 1.4v ja testowałem z ciekawości do 1.45 - to Ci zobrazuje potencjał i jego różnicę od starych egzemplarzy

 

w nowych też oczywiście trafiają się lepsze i gorsze sztuki

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...