Skocz do zawartości
Gość ocochodzi1

radeon rx 570 4 gb jak zoptymalizowac prace tej dziwnej karty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ocochodzi1

Zalozylem ten temat poniewaz nie potrafie zrozumiec tej karty moze znajda sie ludzie ktorzy potrafia okielznac to cudo .. Jest wiele poradnikow jak zrobic UV czy tez OC tej karty lecz sa one dla mnie smieszne i nie kompletne jak mozna robic poradniki uzywajac tylko ostatniego stanu (  wattman ) lub dwoch czy 3 a co z reszta ?  przeciez wystarczy w konkretnej grze przejsc do menu czy tez zminimalizowac gre lub zatrzymac sobie w grze i nic nie robic  i karta bedzie skakala na stanach wczesniejszych gdzie napiecia nie beda adekwatne do zegarow. Jak czytalem i tutaj sobie pozwole zacytowac z pewnego artykulu :

 

" Z czysto teoretycznego punktu widzenia ma to sens, wszak niższe napięcie, to mniejsza praca wykonywana przy przenoszeniu ładunku elektrycznego, a co za tym idzie, poprawa energooszczędności i minimalizacja strat energetycznych. Tutaj jednak zapala się lampka ostrzegawcza. Dlaczego producenci wiedząc o tym sami nie obniżą woltażu? Cóż, jak to mawiają, każdy kij ma dwa końce. Obniżenie napięcia zwiększa podatność na zakłócenia sygnału, wymagając lepszej jakości krzemu, co jest prostą drogą do minimalizacji uzysku i zwiększenia kosztów produkcji. Wybiera się więc wartości kompromisowe, a to mimo wszystko pozostawia pole do popisu dla dociekliwych "

i moje pytanie brzmi skoro wiemy ze standardowe napiecia sa za wysokie czy producent podal gdzies informacje gdzie jest przyblizona dolna granica napiec dla kazdego stanu tej karty ? Ja niestety nie moge nic poszukac  lub moze ktos z uzytkownikow moze juz to zbadal na swoja reke ? nie chce robic Uv czy oc tylko dla ostatniego stanu gdzie karta jest pod najwiekszym obciazeniem . Od roku mam problem taki ze na defaultowych ustawieniach wattmana gasnie mi monitor i musze restartowac komputer a granie kompletnie nie sprawia mi przyjemnosci obraz jest rozmyty itd dopiero wymuszenie ktoregos z stanow aby pracowal caly czas naprawia ten problem a ja chce aby karta umiala sprawnie przeskakiwac na odpowiednie zegary z odpowiednim napieciem dla kazdego stanu w zaleznosci od jej obciazenia jest ktos w stanie pomoc ?

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest przyblizona dolna granica napiec dla kazdego stanu tej karty ?

 

nie ma czegoś takiego - jedna sztuka pozwoli na niższe napięcia a druga działać poprawnie będzie jedynie na standardowych napięciach (tak trzeba by mieć naprawdę kiepską sztukę ale to możliwe)

 

szukanie optymalnego napięcia to testowanie czyli obnizasz napięcie - sprawdzasz stabliność i czy zegary są ok jesli tak to obnizasz nizej i tak az do momentu w którym karta będzie niestabilna,

 

Pozniej ustawiasz najnizsze napiecie na którym było stabilnie i masz karte która pobiera mniej W

 

krzem krzemowi nierówny

 

Edit: literówka

Edytowane przez HuB3RTuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

 

tak wiem a jak ustawic dobre napiecie dla reszty stanow ?  benchmarki wyciskaja 100 % z karty a jak ustawic dobre napiecie np gdy karta jest w polowie obciazona i jest np na stanie 2 lub 3 ?

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe zyski z uv sa na najwyzszych stanach - wtedy karta sie grzeje i pobiera najwiecej prądu,

 

stan 2 czy 3 nie ma wiekszego znaczenia odnosnie poboru energii czy nagrzewania karty, jak dla mnie uv tych stanow to sztuka dla sztuki

 

 

 

Edit @ down, nie będę nabijał postów - dla 4 ostatnich stanów od 1105 do 1280 ustaw 930 jeśli dotychczas karta była stabilna powinno być ok

Edytowane przez HuB3RTuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

ale ja nie chce zrobic idealnego napiecia tylko dla ostatniego stanu tylko dla kazdego biore pod uwage calosc pracy tej karty a nie tylko pod obciazeniem dla procesora tez sie szuka idealnego napiecia w zaleznosci od czestotliwosci na jakiej aktualnie pracuje ja chce zrobic dokladnie to samo tylko ze karta niestety dostosowuje sie do warunkow w jakich pracuje i zmienia dynamicznie taktowanie tym bardziej ze wiem o tym ze napiecia sa za wysokie dla kazdego stanu ten karty

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze karta niestety dostosowuje sie do warunkow w jakich pracuje

Raczej stety :E

 

Nie wiem jak to jest w watmanie, ale karta w spoczynku i tak powinna pobierać bardzo mało prądu (tu pewnie po to są te stany) i co chcesz osiągnąć zmniejszając je jeszcze bardziej? Zaoszczędzić 2 złote? Jak wyżej, sztuka dla sztuki.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

nie dwa zlote tylko plynna rozgrywke podczas grania i zeby karta podczas grania z ostatniego stanu gdzie jest poprawne napiecie i czestotliwosc spadla na nizszy zegar tez o idealnym napieciu a nie zawyzonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku mam problem taki ze na defaultowych ustawieniach wattmana gasnie mi monitor i musze restartowac komputer

Czy to nie jest popsuta karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

Czy to nie jest popsuta karta?

 

Nie sadze czytalem juz wiele razy takie tematy na roznych forach gdzie ludzie maja taki problem po zakupie rxa dodam ze nie dzieje sie tak podczas obciazenia np w czasie grania tylko w stanie malego obciazenia bezczynnosci na defaultowych ustawieniach wattmana wlasnie gdy karta dynamicznie zmienia zegary gdu ustawie ja na " sztywno " problem znika.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dwa zlote tylko plynna rozgrywke podczas grania i zeby karta podczas grania z ostatniego stanu gdzie jest poprawne napiecie i czestotliwosc spadla na nizszy zegar tez o idealnym napieciu a nie zawyzonym

Ale nie ma czegoś takiego jak zawyżone napięcie, może inaczej, to ze karta pracuje na wyższym napięciu, nie oznacza ze jest ono za wysokie i że coś się będzie dziać. jest jakaś norma producenta i przekroczyć je możesz tylko sam ustawiając za wysokie. (no chyba ze watman jest spierniczony, dawno nie miałem karty od AMD i chyba nawet tego nie uzywałem)

 

Ja ze względu na posiadanie karty od NV, UV robię na MSI AB, prosto i bez problemów.

 

Moze tutaj znajdziesz coś dla siebie.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają Ci się poradniki to kombinuj sam, raczej mało kogo obchodzi czy przy użyciu 50% grafiki ma ona napięcie 0.8v czy 0.7v, bo różnica to żadna. Dlatego właśnie najważniejszym punktem jest pełne obciążenie. Zbawi Cię te 0.05V mniej w idlu?

Poradników pełno, a że Tobie się nie podobają, to nikt za rączkę Cię nie będzie prowadził, rób po swojemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało kogo obchodzi czy przy użyciu 50% grafiki ma ona napięcie 0.8v czy 0.7v, bo różnica to żadna. Zbawi Cię te 0.05V mniej w idlu?

 

Zwłaszcza ze dla każdej karty będzie to inne napięcie.

 

Dlatego właśnie najważniejszym punktem jest pełne obciążenie.

:thumbup:

 

Chyba jakiś troll temat

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy masz te inne stany? bo ja nigdy ich nie widziałem, albo pierwszy na pulpicie i ostatni pod obciążeniem.

Ja dla stanów 3,4,5,6 ustawiam napięcie takie jak na ostatnim, jeśli masz jakieś programy co ciągle obciążają kartę na niskich stanach powiedzmy 900Mhz, to musisz poeksperymentować jakie jest potrzebne napięcie dla takiego taktowania.

Ja się tym nie przejmuje, bo jak pisałem, albo 300Mhz albo 1365Mhz pod obciążeniem, innych stanów nie widziałem, możliwe że występują chwilowo i nikogo to nie obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

Nie podobają Ci się poradniki to kombinuj sam, raczej mało kogo obchodzi czy przy użyciu 50% grafiki ma ona napięcie 0.8v czy 0.7v, bo różnica to żadna. Dlatego właśnie najważniejszym punktem jest pełne obciążenie. Zbawi Cię te 0.05V mniej w idlu?

Poradników pełno, a że Tobie się nie podobają, to nikt za rączkę Cię nie będzie prowadził, rób po swojemu.

Poradnikow pelno i to w dodatku beznadziejnych zwlaszcza tych dotyczacych komputerow czy systemu az sie dziwie ze yt tego nie banuje bo wiecej szkody sobie idzie zrobic niz pozytku .. Ty wogole wiesz jak ma sie napiecie do taktowania i czym to skutkuje oprocz mniejszego poboru mocy i tempreratury ?? nie widzisz roznicy jak zmniejszysz napiecie procesora a dasz wieksze ? Procesor ma jedno taktowanie i napiecie o ile jest ustawiony na sztywno w przypadku tej karty ma ona kilka stanow czestotliwosci i napiec po ktorych sobie skacze wiec co mi z tego ze z stanu gdzie bylo ustawione prawidlowe napiecie i czestotliwosc spadnie nizej gdzie napiecie nie jest prawidlowe dla tej czestotliwosci rozumiesz ? dla kazdego stanu powinno byc ustawione prawidlowe napiecie skoro karta sie po nich porusza .. gdybym chcial aby karta uzywala tylko ostatniego stanu to bym dal spokoj ale nie chce ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj screena, film, kiedy karta Ci skacze po tych stanach, bo właśnie Ty nie rozumiesz że 99% albo więcej Rx-y działają na stanie 1-szym i ostatnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

A kiedy masz te inne stany? bo ja nigdy ich nie widziałem, albo pierwszy na pulpicie i ostatni pod obciążeniem.

Ja dla stanów 3,4,5,6 ustawiam napięcie takie jak na ostatnim, jeśli masz jakieś programy co ciągle obciążają kartę na niskich stanach powiedzmy 900Mhz, to musisz poeksperymentować jakie jest potrzebne napięcie dla takiego taktowania.

Ja się tym nie przejmuje, bo jak pisałem, albo 300Mhz albo 1365Mhz pod obciążeniem, innych stanów nie widziałem, możliwe że występują chwilowo i nikogo to nie obchodzi.

 

Zegary skacza w mniej wymagajacych grach chyba ze wymusze ostatni stan jako minimalny .. ale chwila chwila panowie jak to jest ze ustawia sie napiecie takie samo chociaz czestotliwosc jest rozna to jak zalozmy ze ram pracuje z czestotliwoscia 3000 mhz z napieciem 1,35 i jak wylaczymy profil xmp to 1.35 v bedzie odpowiednie bo sobie zegar zjechal w dol ? gdyby tak mialo byc to producent by dal to samo napiecie na kazdym stanie

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnikow pelno i to w dodatku beznadziejnych zwlaszcza tych dotyczacych komputerow czy systemu az sie dziwie ze yt tego nie banuje bo wiecej szkody sobie idzie zrobic niz pozytku .. Ty wogole wiesz jak ma sie napiecie do taktowania i czym to skutkuje oprocz mniejszego poboru mocy i tempreratury ?? nie widzisz roznicy jak zmniejszysz napiecie procesora a dasz wieksze ? Procesor ma jedno taktowanie i napiecie o ile jest ustawiony na sztywno w przypadku tej karty ma ona kilka stanow czestotliwosci i napiec po ktorych sobie skacze wiec co mi z tego ze z stanu gdzie bylo ustawione prawidlowe napiecie i czestotliwosc spadnie nizej gdzie napiecie nie jest prawidlowe dla tej czestotliwosci rozumiesz ? dla kazdego stanu powinno byc ustawione prawidlowe napiecie skoro karta sie po nich porusza .. gdybym chcial aby karta uzywala tylko ostatniego stanu to bym dal spokoj ale nie chce ..

 

Jak na razie to jedyną osobą która tutaj czegoś nie rozumie to jesteś Ty.

Napisałem już, nie pasują Ci poradniki, to zrób to lepiej po swojemu. Masz wolną rękę, możesz robić co chcesz. Kupiłeś pokaporkowego rx'a 570 który nawet na ustawieniach domyślnych klęka, to się teraz baw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiono Cię pod ścianą by kupić AMD?... :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

Jak na razie to jedyną osobą która tutaj czegoś nie rozumie to jesteś Ty.

Napisałem już, nie pasują Ci poradniki, to zrób to lepiej po swojemu. Masz wolną rękę, możesz robić co chcesz. Kupiłeś pokaporkowego rx'a 570 który nawet na ustawieniach domyślnych klęka, to się teraz baw.

 

A ja Tobie odpisalem obronco beznadziejnych poradnikow ktorych w jakikolwiek sposob nie mozna nazwac profesjonalnymi zebys sie w ogole nie udzielal w tym temacie jezeli nie masz nic sensownego do napisania bo nic wartosciowego i tak nie wniesiesz tak jak  TWOJE PORADNIKI a karta kupiona nowa na morele wiec znowu nie trafiles karta nie kleka tylko nie jest odpowiednio skonfigurowana lub gdybys pomyslal mozliwe ze ma problemy z zasilaniem  

 

 

 

Postawiono Cię pod ścianą by kupić AMD?...  :Up_to_s:

Nigdy nie mialem radeona kupilem z ciekawosci i dzisiaj zaluje Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ma jedno taktowanie i napiecie o ile jest ustawiony na sztywno w przypadku tej karty ma ona kilka stanow czestotliwosci i napiec po ktorych sobie skacze wiec co mi z tego ze z stanu gdzie bylo ustawione prawidlowe napiecie i czestotliwosc spadnie nizej gdzie napiecie nie jest prawidlowe dla tej czestotliwosci rozumiesz ? dla kazdego stanu powinno byc ustawione prawidlowe napiecie skoro karta sie po nich porusza .. gdybym chcial aby karta uzywala tylko ostatniego stanu to bym dal spokoj ale nie chce ..

Zupełne niezrozumienie tematu połączone z niską umiejętnością poprawnego formułowania myśli w języku polskim, czyni twoje dylematy niezrozumiałymi dla przeciętnego znawcy tematu w jaki się wgłębiasz. Krótko mówiąc, piszesz tak, że nikt nie zrozumie o co ci chodzi.

 

ps: procesor nie ma jednego taktowania i napięcia i nie jest ustawiony na sztywno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

Zupełne niezrozumienie tematu połączone z niską umiejętnością poprawnego formułowania myśli w języku polskim, czyni twoje dylematy niezrozumiałymi dla przeciętnego znawcy tematu w jaki się wgłębiasz. Krótko mówiąc, piszesz tak, że nikt nie zrozumie o co ci chodzi.

 

ps: procesor nie ma jednego taktowania i napięcia i nie jest ustawiony na sztywno

 

a co w tym temacie jest trudnego do zrozumienia ?  ps . procesor moze miec jedno taktowanie i napiecie o ile na takie ustawisz prosze zamykajcie juz ten temat a tym co chcieli cos pomoc z gory dziekuje  

 

aaaa ps. czytanie ze zrozumieniem panie poprawny z jezyka polskiego ; )

 

 

 

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem sobie po tematach i komentarzach autora i obawiam się ze tu może być głębsze dno :E a problemem raczej nie jest ani karta, ani sterowniki, ani "stany"

 

Jeden z pierwszych jaki mi wpadł w oko.

Czesc w poszukiwaniu plynnosci w csgo znalazlem taki sposob https://www.hltv.org...-feels-unsmooth

51dea550-bb38-4bc4-991b-eacf37be5ec8 <------ szukamy takiego rejestru w regedit i zmieniamy wartosc " valuemin " i " valuemax " na 0 domyslnie jest u mnie ustawione na 64.

Nie mam pojecia co robi ten wpis i czego dotyczy ale mi bardzo pomoglo w uzyskaniu plynnosci w , csgo klatek tez wydaje sie byc wiecej.

 

Autorze masz zupełną rację, temat lepiej zamknąć zanim zrobi się śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

Dnem to jestes Ty zacznij lepiej szukac u siebie swoich durnych postow , ktore ponownie nic nie wnosza kupilem zestaw amd ktory nie byl wtedy  dobrze zoptymalizowany i do calkowitej konfiguracji uzytkownika tak jak caly bios gdzie wszystko jest ustawione na " auto " wiec co w tym dziwnego , ze szukalem kazdej mozliwej przyczyny moich problemow tak Cie to dziwi , ze wylaczylem parkowanie rdzeni w tym systemie ? https://twitter.com/...516975028887554 takie to dziwne ze profesjonalisci tez uzywaja takich poprawek dla tego systemu ? a co z tematami z reedita jak ten https://www.reddit.c...eduction_guide/   gdzie ludzie maja ogromne problemy z calym zestawem amd bo architektura tych procesorow jest nowa i zupelnie inna , wymagaja tez innych planow zasilania czy ustawienie hpet nie bylo tez wielu poprawek od micosoftu dla tych procesorow  a teraz uderz sie w glowe bo masz taki sam sprzet  a pewnie nic o nim nie wiesz

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnem to jestes Ty zacznij lepiej szukac u siebie swoich durnych postow , ktore ponownie nic nie wnosza kupilem zestaw amd ktory nie byl wtedy  dobrze zoptymalizowany i do calkowitej konfiguracji uzytkownika tak jak caly bios gdzie wszystko jest ustawione na " auto " wiec co w tym dziwnego , ze szukalem kazdej mozliwej przyczyny moich problemow tak Cie to dziwi , ze wylaczylem parkowanie rdzeni w tym systemie ? https://twitter.com/...516975028887554 takie to dziwne ze profesjonalisci tez uzywaja takich poprawek dla tego systemu ? a co z tematami z reedita jak ten https://www.reddit.c...eduction_guide/   gdzie ludzie maja ogromne problemy z calym zestawem amd bo architektura tych procesorow jest nowa i zupelnie inna , wymagaja tez innych planow zasilania czy ustawienie hpet nie bylo tez wielu poprawek od micosoftu dla tych procesorow  a teraz uderz sie w glowe bo masz taki sam sprzet  a pewnie nic o nim nie wiesz

 

Dostałeś ode mnie link do forum, w którym dużo użytkowników opisuje swoje doświadczenia zarówno z OC jak i UV RXów, włącznie z przykładowym napięciem na poszczególnych stanach, widać nie potrafisz tego wykorzystać.

 

Nie chodziło o to co wyłączyłeś, tylko o to ze jak sam napisałeś "nie wiesz co robisz".

 

 

Mimo wielu rad i prób tłumaczeń także, od innych użytkowników z większym doświadczeniem nic do ciebie nie dociera, sfrustrowany chwytasz się wyzwisk, sam sobie robiąc śmietnik ze swojego tematu.

 

Nie wiem kompletnie nic o swoim sprzęcie, i właśnie dla tego to nie ja proszę o pomoc -sarkazm, którego tez pewnie nie zrozumiesz, bo widzę ze nie rozumiesz nawet znaczenia "głębszego dna" wiec nie ma sensu z tobą dyskutować o reszcie. Powinien z miejsca polecieć raport, ale w tym przypadku nawet mi się nadgarstka nie chce wysilać.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

Dostałeś ode mnie link do forum, w którym dużo użytkowników opisuje swoje doświadczenia zarówno z OC jak i UV RXów, włącznie z przykładowym napięciem na poszczególnych stanach, widać nie potrafisz tego wykorzystać.

 

Nie chodziło o to co wyłączyłeś, tylko o to ze jak sam napisałeś "nie wiesz co robisz".

 

 

Widzę ze nie rozumiesz nawet znaczenia "głębszego dna" wiec nie ma sensu z tobą dyskutować o reszcie. Powinien z miejsca polecieć raport ale w tym przypadku nawet mi się nadgarstka nie chce wysilać.

 

Za link dziekuje chcialem Tobie bardzo podziekowac bo to byla najlepsza pomoc i odpowiedz w tym temacie tylko po co ten glupi ziejacy ironia post pozniej. Daj raporta kompletnie mi to zwisa uwazam , ze nie napisalem nic zlego tylko na tym forum wypowiadaja sie ludzie ktorzy mysla , ze mysla kupia komputer i moga juz pisac na takim forum chociaz nie maja kompetentnej wiedzy o niczym bo przeciez przyczyna wszystkich problemow w co drugim temacie jest jedna kosc ramu BOZE WIDZISZ I NIE GRZMISZ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...