Skocz do zawartości
LeeVikingU

5 krótkich sygnałów AMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj przy uruchomianiu komputera usłyszałem 5 krótkich sygnałów dźwiękowych (płyta AsRock ab350m PRO4), komputer był składany 2 lata temu (karta graficzna dołożona rok temu), do tej pory bez żadnych problemów, nic nie było ostatnio grzebane co mogło by spowodować takie coś.

Wyczytałem że może być to błąd procesora, ale w podglądzie zdarzeń również nie ma żadnych błędów, po tych pięciu sygnałach system otwiera się prawidłowo wszystkie gry śmigają tak jak wcześniej.

Co może być przyczyną takiego czegoś?

 

Mój komputer:

Procesor Ryzen 5 2400G

Karta graficzna GeForce RTX2060

RAM G.Skill ripjaws V DDR 4 2x8GB (uruchamiane na 3000MHz)

Zasilacz 700W

Płyta główna AsRock AB350M PRO4

Dysk systemowy Kingston A400 120GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komp resetuje się przed uruchomieniem, dłużej się uruchamia, błąd wystąpił jeden raz czy kilka razy?

 

Może, ale niekoniecznie, ale skoro włączył się i działa OK to zacząłbym od sprawdzenia ustawień w Biosie, a nie zakładał z góry winę procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamia się trochę dłużej ale się nie resetuje. Wczoraj kombinując co może być nie tak odkryłem coś bardzo ciekawego a zarazem tak abstrakcyjnego że sam w to nie mogę uwierzyć, mianowicie problem występuje tylko wtedy gdy obraz jest przekazywany

przez HDMI mam dwa złącza HDMI jedno na karcie graficznej drugie na płycie głównej (wtedy grafikę ciągnie ze zintegrowanej na procku) podłączałem różne kable HDMI w różne monitory i wniosek jest prosty BŁĄD WYSTĘPUJE TYLKO WTEDY GDY OBRAZ PRZESYŁANY JEST PRZEZ HDMI OBOJĘTNIE KTÓRE CZY NA KARCIE GRAFICZNEJ CZY NA PŁYCIE GŁÓWNEJ. Dodatkowo żeby było ciekawiej gdy obraz przesyłany jest po DVI z płyty głównej BEZ KARY GRAFICZNEJ PODŁĄCZONEJ DO KOMPUTERA wszystko jest git, sytuacja zmienia się gdy podłączę kartę do komputera (ale obraz nadal przesyłam przez DVI na płycie głównej) wtedy komputer uruchamia się ale po chwili się zawiesza i dalej nic.

 

Ktoś spotkał się kiedykolwiek z takim czymś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwny objaw. Najlepiej byłoby po wykluczać część części jak np. uwalony PCIE, ale nie wiem czy masz inna płytę i procka do testów.

 

A Mka ma tylko jeden slot PCI-E?

 

Masz zainstalowany najnowszy BIOS?

A jak podłączysz monitor przez DVI karty graficznej?

 

Teoretycznie może być uwalone gniazdo PCIE, uwalony procesor, uwalona karta graficzna albo problem po stronie software czyli ustawień w BIOSIE. A te restarty są w którym momencie, dochodzi do ładowania Windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 5 sygnałów dźwiękowych oznacza że jest problem z kartą graficzną lub zasilaczem, który zły prąd doprowadza do karty graficznej.

 

Wyjmij kartę graficzną i włóż ponownie. Zobacz co będzie.

 

Jeżeli jest problem przy złączu HDMI podpiętym pod płytę główną i pod kartę to może być gniazdo w monitorze uszkodzone.

 

Proponuję kupić kabel lub przejściówkę z hdmi do DVI i jeden koniec wpiąć w monitor - w złącze DVI a drugi w kartę i zobaczyć co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...