Skocz do zawartości
Filip Suchomski

Krzywy procesor a gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie procesora AMD Ryzen 3 2200G, podczas montażu z ręki procesor mi spadł, piny są wygięte, płytka jest krzywa i czapka się otworzyła. Mam procesor na gwarancji, mam pytanie czy przyjmia na gwarancję jak jest uszkodzone mechanicznie?

 

lfzH7UC.jpg

O1Bns5X.jpg

mQk0MRt.jpg

 

Pozdrawiam,

Auron93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go złożysz to przynajmniej będziesz miał ładny breloczek za 450 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś trudno mi uwierzyć że coś takiego stało się od zwykłego upadku

Bo nie mogło. Musiał być grzebany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki polecacie procesor z Integra, nowy do 200zł, może być używany do komputera htpc pod telewizor. Płyta główna ASRock A300M-STX Rev. 1.02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś trudno mi uwierzyć że coś takiego stało się od zwykłego upadku

Tak mogło się stać gdyby przyczepić do niego cegłę i zrzucić z 10 piętra jedynie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki polecacie procesor z Integra, nowy do 200zł, może być używany do komputera htpc pod telewizor. Płyta główna ASRock A300M-STX Rev. 1.02

 

Najlepiej poszukać po ogłoszeniach z kategorii: stan nieznany, kiedyś działał, nie mam jak sprawdzić i nie przyjmuję negatywa.

 

Będzie drugi do pary za 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wśród wyznawców "Kościoła" AMD... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nieźle ktoś go wkręcił w imadło. Procesor ześliznął się o ułamek milimetra i szczęki imadła zdążyły go "złamać w ćwiartkę" przy kolejnym dokręceniu dzwingi imadła zanim mózg delidującego załapał że to procesor pękł, a nie klej puścił w czapce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki polecacie procesor z Integra, nowy do 200zł, może być używany do komputera htpc pod telewizor. Płyta główna ASRock A300M-STX Rev. 1.02

A potrzebujesz dekodowania hevc10? Jak nie, to stykną i A8/A10/A12.

Jak tak - athlony/ryzeny G/GE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nieźle ktoś go wkręcił w imadło. Procesor ześliznął się o ułamek milimetra i szczęki imadła zdążyły go "złamać w ćwiartkę" przy kolejnym dokręceniu dzwingi imadła zanim mózg delidującego załapał że to procesor pękł, a nie klej puścił w czapce.

W punkt :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Edytowane przez 8V32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma trochę złota, więc jak założysz na szyję będzie można traktować, że masz złotą biżuterię :E Laski na to lecą. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loooool, spadł Ci on na jakąś prasę czy co? A po za tym, tak wygiąć PCB to trzeba mieć naprawdę talent.

A odnośnie gwarancji to niestety, ale nie zostanie uznana na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie mechaniczne - niesamowicie dużo naruszonych pinów oraz ścieżek w PCB(w dodatku wygięty)

 

Ma trochę złota, więc jak założysz na szyję będzie można traktować, że masz złotą biżuterię :E Laski na to lecą. :lol2:

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha spadł z ręki :lol2: :lol2: :lol2:

 

 

Nie zostanie uznane i całe szczęście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się nie znęcajcie. Gwarancji to niestety nie przejdzie. Z nudów można próbować ratować ale pewnie do śmietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, co tu jest do ratowania jeżeli przynajmniej połowa warstw PCB w rogu (albo raczej ćwiarce) jest po prostu złamana? :hmm:

 

Od biedy gdyby tam szły tylko linie sygnałowe do chipsetu/PCIe, albo część pinów zasilających - to może byłyby szanse użycia do czegoś takiego cpu.

Ale trafiło tam, gdzie jest sygnał do obu kanałów ram - bez tego cpu jest w 99.9% bezużyteczny. Ergo - kosz.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie złamany a nie wykrzywiony. Nawet piekarnik nie pomoże....

 

Dobrze że zaczynasz kombinatorstwo na tanich sprzętach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pękniętego procesora nie da się uratować.

 

Ale mozna skleic na kropelke i sprzedac na OLX jako sprawny a pozniej wmawiac kupujacemu, ze "dziwne, u mnie dzialal i to On popsuł" :E

To modne ostatnio a nawet przewija sie temacik z "Panem" co sobie z tego sposob na zycie zrobil :E

 

A co do samego procka -

 

Hmm... nieźle ktoś go wkręcił w imadło. Procesor ześliznął się o ułamek milimetra i szczęki imadła zdążyły go "złamać w ćwiartkę" przy kolejnym dokręceniu dzwingi imadła zanim mózg delidującego załapał że to procesor pękł, a nie klej puścił w czapce.

 

To chyba wersja baaaaardzo optymistyczna bo wyglada jakby te imadlo na niego spadlo :E

 

No i zabawny tytul. "Krzywy" a okazuje sie, ze to jego najmniejszy problem :E

 

ps. Raz w zyciu widzialem procka ktory tak pękł z przyczyn innych niz uzycie ogromnej sili. To byl 486 DX2 . Gosc przy mnie zagadal sie i wlozyl procka w plyte (a to byl socket wciskany. To nie byl nawet ZIF) obroconego o 90 stopni. Po uruchomieniu - trzaski, procek nagrzal sie do temp. fuzji i strzał ... procek pękł i taka wlasnie czesc odpadla po wystygnieciu i wyjeciu (wydlubaniu) z socketu :E

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...