Skocz do zawartości
ddawid

Kompatybilność laptopa z technologią WiDi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki oto problem: noszę się z zamiarem zakupu nowego Smart TV i zależy mi na technologii WiDi (prawdopodobnie wybór padnie na Panasonica więc będzie to Screen Mirroring), ale nie wiem czy mój laptop jest kompatybilny z tą technologią. Dodałem dxdiag, może ktoś jest w stanie wydedukować z tego czy się niemiło nie zdziwię po zakupie nowego TV. Z góry dziękuję za pomoc.

DxDiag.rar

Edytowane przez ddawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co? Chcesz ekran udostępniać przez sieć domową itp. na TV? Tyle że to w Windowsie jest, karta tu nie ma do gadania nic w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o udostępnianie, a raczej wyświetlanie treści z laptopa na ekranie TV bezprzewodowo, po WiFi. Udostępnić treści mogę przez DLNA (i tu faktycznie wszystko lezy po stronie tylko Windowsa), ale mi chodzi właśnie o wyświetlanie jak na zewnętrznym ekranie tylko bez HDMI czyli przez WiFi Direct (Miracast/Chromecast/Screen mirroring) . Gdzieś wyczytałem, że aby było to możliwe to karta sieciowa i karta graficzna komputera muszą być kompatybilne z tą technologią. Jeszcze parę lat temu gdy ta technologia raczkowała (stworzył ją Intel), zarówno karta sieciowa, procesor jak i karta graficzna musiała być od Intela bo inaczej nie łączyło. Teraz nie ma już takich ograniczeń bo istnieje konkurencja dla Intela w tym zakresie ale nadal nie każdy laptop jest kompatybilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...