Skocz do zawartości
meefo

Nowy komputer sam się resetuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem 2 tygodnie temu nowy komputer (części z usługą złożenia). Niestety sam się sporadycznie resetuje (podczas grania w gry, sprawdzane tylko na LoLu). Czasem nawet 5 razy w pół godziny więc jest to strasznie uciążliwe. Komputer poszedł na reklamacje do serwisu, odpisali, że wymienili wentylator od karty graficznej. Dzisiaj wrócił i znowu to samo, nic się nie zmieniło. W czym może leżeć problem? Może wybrałem za słaby zasilacz?

Sprzęt:

Zasilacz be quiet! SFX Power 2 400W (BN227)

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050Ti D5 4GB GDDR5

Procesor AMD Ryzen 5 2600, 3.4GHz, 16 MB, BOX

Płyta główna ASRock AB350 GAMING ITX/AC

Dysk SSD Crucial P1 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe

Windows 10

 

Błagam o pomoc, jestem strasznie sfrustrowany bo to nowy sprzęt, a problemy uniemożliwiają mi korzystanie z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie znam się na tym za bardzo. Może być za pomocą tego programu OCCT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać kto polecił Ci ten nowy komputer? Jaki sklep i serwis?

 

ASRock AB350 GAMING ITX/AC :hmm: Gigabyte GeForce GTX 1050Ti D5 4GB GDDR5 :hmm: odpisali, że wymienili wentylator od karty graficznej :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzał mi znajomy, ja jestem niestety kompletnie zielony w tym temacie.

A co do sklepu (serwisu) to morele, na których się niestety całkowicie zawiodłem.

 

rozumiem, że karta i płyta główna są bardzo słabe? cały czas mam jeszcze możliwość zwrotu i szczerze mówiąc mocno to rozważam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bym tak zrobił na Twoim miejscu, załóż też temat z prośbą o złożenie zestawu, podaj budżet oraz zastosowanie, stawiam że głównie gry.

Może nie są słabe, ale nie opłacalne

Edytowane przez 8V32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meefo.... pomalutku pomalutku, czy ja dobrze rozumiem?

 

Kupiłeś nowy komputer w morele.net, około dwóch tygodni temu i miałeś od razu z nim problemy a morele.net zamiast wymienić kartę graficzną na nową to grzebali w karcie graficznej? (gigabyte co prawda nie daje plomb ale i tak nie grzebie się w karcie która jest fabrycznie nowa i zarazem fabrycznie ma uszkodzony wentylator bo producent daje na nią gwarancję producenta i obsługuje tą kartę serwis producenta). Masz rozpiskę naprawy? czy wentylator w karcie graficznej wymienił serwis gigabyte czy serwis morele? coś mi się za bardzo wierzyć nie chce że serwis gigabyte dostał praktycznie nówkę (dwu tygodniową kartę) i zaczął wymieniać wentylatorki zamiast wymienić całe chłodzenie albo jeszcze szybciej wymienił całą kartę bo klient od nowości ma uszkodzony sprzęt. Rozumiem jakby karta padła po roku albo jej wentylatorek, ale gigabyte chyba nie będzie robił z siebie idioty że klient dopiero co kupił sprzęt, sprzęt nie działa, klient jest zdenerwowany a oni wentylatorek wymieniają.

 

Jeżeli to serwis morele grzebał w karcie to niezły cyrk, dwu-tygodniowy sprzęt, wysokie prawdopodobieństwo fabrycznego uszkodzenia wentylatora a ci grzebią w karcie zamiast szybko podmienić kartę na nową a tą z uszkodzonym wentylatorem odesłać do gigabyte? zadziwia mnie morele i ich praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meefo.... pomalutku pomalutku, czy ja dobrze rozumiem?

 

Kupiłeś nowy komputer w morele.net, około dwóch tygodni temu i miałeś od razu z nim problemy a morele.net zamiast wymienić kartę graficzną na nową to grzebali w karcie graficznej? (gigabyte co prawda nie daje plomb ale i tak nie grzebie się w karcie która jest fabrycznie nowa i zarazem fabrycznie ma uszkodzony wentylator bo producent daje na nią gwarancję producenta i obsługuje tą kartę serwis producenta). Masz rozpiskę naprawy? czy wentylator w karcie graficznej wymienił serwis gigabyte czy serwis morele? coś mi się za bardzo wierzyć nie chce że serwis gigabyte dostał praktycznie nówkę (dwu tygodniową kartę) i zaczął wymieniać wentylatorki zamiast wymienić całe chłodzenie albo jeszcze szybciej wymienił całą kartę bo klient od nowości ma uszkodzony sprzęt. Rozumiem jakby karta padla po roku albo tej jej wentylatorek, ale gigabyte chyba nie będzie robił z siebie idioty że klient dopiero co kupił sprzęt, sprzęt nie działa, klient jest zdenerwowany a oni wentylatorek wymieniają.

 

Jeżeli to serwis morele grzebał w karcie to niezły cyrk, dwu-tygodniowy sprzęt, wysokie prawdopodobieństwo fabrycznego uszkodzenia wentylatora a ci grzebią w karcie zamiast szybko podmienić kartę na nową a tą z uszkodzonym wentylatorem odesłać do gigabyte? zadziwia mnie morele i ich praktyki.

 

Dostałem od morele tylko taką wiadomość:

 

obsługa Twojego zgłoszenia reklamacyjnego została zakończona.

Sposób rozwiązania: Wymiana wentylatora karty graficznej

Numer seryjny wydawany: 0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morele to komedia. Najlepiej zwróć i niech ci oddają kasę, jeśli masz jeszcze taką możliwość, żeby się z nimi nie użerać.

A ten kolega to średni fachowiec, jeśli ci takie coś polecił. Najlepiej zapytaj na forum na drugi raz.

Edytowane przez Jimmy15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od morele tylko taką wiadomość:

 

obsługa Twojego zgłoszenia reklamacyjnego została zakończona.

Sposób rozwiązania: Wymiana wentylatora karty graficznej

Numer seryjny wydawany: 0000

Wygląda na to że to serwis morele grzebał w karcie graficznej.

 

Napisałeś że masz możliwość zwrotu, zwróć im ten komputer i niech się z nim bawią.

Kupiłeś nowy komputer, był niesprawny.

Wysłałeś do serwisu, wrócił, jest niesprawny.

Raczej nie będziesz się z nimi bawił w kotka i myszkę, ty masz niesprawny komputer, a im "się kasa zgadza", parodia.

 

Jak dostaniesz zwrot gotówki to załóż temat w aktualnym dziale ZESTAWY KOMPUTEROWE, forumowa ekipa fachowców złoży ci odpowiednią maszynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Komputer spakowałem i odesłałem, jak dostanę zwrot to rzeczywiście zwrócę się o pomoc w skompletowaniu nowego tu na forum. A od moreli będę się trzymał z należytym dystansem, czego i wszystkim życzę patrząc po moich przejściach.

Pozdrawiam i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...