Skocz do zawartości
Zuberek42

Router a lokalizacja - dziwny problem

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Wieczór Wszystkim!

 

Piszę tutaj ponieważ napotkałem dosyć dziwny problem w jednej z sieci Wi-Fi które użytkuję i nie wiem jak się z nim uporać.

 

Problem jest taki, że wszystkie urządzenia w podłączonej sieci, regularnie - ale nie non stop, lokalizują się niepoprawnie w dwóch miejscach:

- Ghaziabad w Indiach

- Kazachstan - rózne miejsca.

 

Na początku myślałem że jest to włamanie na moje konto Google, ale ku mojemu zdziwieniu okazało się że problem tyczy się wszystkich urządzeń podłączonych w jednej sieci WiFi: 6 telefonów, przystawka Mi Box i 2 komputery.

Problem objawia się tym że w widżetach pogodowych pokazuje się pogoda dla tych dziwnych miejsc, Google proponuje nam artykuły dla Hindusów, lokalizacja urządzeń w Apce mapy pokazuje się w Indiach albo w Kazachstanie.

Część urządzeń wziąłem do sprawdzenia w inne miejsce, pod inną sieć WiFi i przy dłuższym działaniu wszystko było ok.

 

Routery w mojej sieci WiFi i w tej w której sprawdzałem dostarcza dostawca internetu - dla obu miejsc jest to ten sam dostawca internetu ale inne routery. W mojej sieci jest Tenda F3, tam gdzie sprawdzałem jakiś Huawei.

 

Oczywiście dostawca internetu uważa że u nich wszystko jest ok. Wyprosiłem ich o dane do resetowania routera (dane dostępowe ISP) i router zresetowałem ale to nie pomogło.

Wszelkie strony do lokalizowania po IP wskazują poprawne dane i adres IP, ale jak przyjdzie do lokalizowania w Google to albo zlokalizuje się poprawnie, albo źle....

 

Jaka może być przyczyna?

Jedyne co zauważyłem dziwnego w ustawieniach routera to to że Adres IP WAN jest inny niż ten który wykrywany jest w internecie.

 

Do informacji: Obydwie sieci WiFi fizycznie zlokalizowane są w okolicach Bochni w małopolsce, korzystamy z lokalnego dostawcy internetu światłowodowego. W moim Wifi jest jeszcze przed routerem jakieś urządzenie do którego wpięty jest chyba światłowód a dopiero stamtąd idzie kabel do routera.

 

Rozważam zmianę routera na Xiaomi 4A, ale nie wiem czy to pomoże.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ten sam operator to adresy z których korzysta są źle przypisane w geolokalizacji (wejdź na jakąś stronę pokazujące IP z którego wychodzisz: speedtest.net, ripe.net i porównaj adresy jakie się wyświetlą). Zmiana routera nic nie da. Tutaj musi zadziałać operator lub dostawca od którego sam "bierze" internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś się obudziłem, i lokalizacja jak na zdjeciach:

Indie

Kazachstan

Ale to wskazuje jakby GPS pokazywał te miejsca :) Jaki masz telefon?

 

Pliki chyba nie są publice i nie można zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że po obserwacji map jestem w stanie stwierdzić kiedy telefon lokalizuje po GPS a kiedy po Wifi. Jak złapie sygnał GPS to lokalizacja wskazana jest precyzyjnie i poprawnie. Jak zaczyna lokalizować po sieci albo traci sygnał to na mapie pojawia się jakby zakres w którym jestem do momentu aż wskaże Indie albo Kazachstan. Sprawdziłem dziś równocześnie lokalizację również w apce Here i w momencie kiedy w Google byłem w Kazachstanie to Here było tam gdzie powinno. Wyszukałem jakiś temat i wygląda na to że sporo osób ma podobny problem z Google. Muszę się bardziej wczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...