Skocz do zawartości
Hed_

Obudowa do Chłodzenia AIO

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam obudowy do Arctic Liquid Freezer II 280(Grubość chłodnicy z wentylatorami=63 mm)

Czy taka obudowa wystarczy SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz już to chłodzenie? Generalnie do SG7V na top nie powinno być problemu ze zmieszczeniem go, buda nie ma wyszczególnionych ograniczeń co do grubości chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już to chłodzenie? Generalnie do SG7V na top nie powinno być problemu ze zmieszczeniem go, buda nie ma wyszczególnionych ograniczeń co do grubości chłodnicy.

Jeszcze nie mam,ale planuje kupić do i7-9700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmmm, skoro bierzesz SG7V ARGB to możesz wziąć Navisa Evo 360 z 3 letnią gwarancją. Będzie pasował do zestawu.

 

Ewentualnie zamiast Freezera to Eisbaera bo to chłodzenie klasę wyżej niż Freezer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, skoro bierzesz SG7V ARGB to możesz wziąć Navisa Evo 360 z 3 letnią gwarancją. Będzie pasował do zestawu.

 

Ewentualnie zamiast Freezera to Eisbaera bo to chłodzenie klasę wyżej niż Freezer.

 

Ok,dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navis 360 to gorsze chłodzenie od Liquid Freezer II - gorsza wydajność, gorsza kultura pracy przez gorsze wentylatory. Osobiście zdecydowanie wolałbym bym brać Arctica. Do SG7V wejdzie na top. Żeby nie było - Navis jest ok, po prostu Arctic swoim Liquid Freezera II niszczy obecnie wszystko co jest na rynku, więc jeśli zależy Ci koniecznie na bling-bling LEDach, to bierz SPC.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navis 360 to gorsze chłodzenie od Liquid Freezer II - gorsza wydajność, gorsza kultura pracy przez gorsze wentylatory. Osobiście zdecydowanie wolałbym bym brać Arctica. Do SG7V wejdzie na top.

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gorsze wentylatory? Zgodnie z testem Hardwareluxx wypadają bardzo dobrze na tle konkurencyjnych rozwiązań. Pod względem wydajności 280 mm Freezer też wcale lepiej od 360 mm Navisa nie wypada. Druga sprawa, po zgłębieniu tematu wychodzi na to że Freezera 280 na top nie zmieścisz w SG7 (będzie nachodził na płytę, takie uroki grubej chłodnicy), jedynie 240/360 no i druga sprawa że Freezer ma krótszą gwarancję.

 

https://imgur.com/a/mo1tNXv

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsze wentylatory? Zgodnie z testem Hardwareluxx nie są wcale takie złe na tle konkurencji. Pod względem wydajności 280 mm Freezer też wcale lepiej od 360 mm Navisa nie wypada. Druga sprawa, po zgłębieniu tematu wychodzi na to że Freezera 280 na top nie zmieścisz w SG7.

To do jakiej wejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To do jakiej wejdzie ?

Może zapytam inaczej. Składasz dopiero jednostkę? Coś już masz i planujesz rozbudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zapytam inaczej. Składasz dopiero jednostkę? Coś już masz i planujesz rozbudowę?

Planuje modernizacje,zmiana chłodzenia i obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaką gotówkę chcesz na to przeznaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką gotówkę chcesz na to przeznaczyć?

Obudowa do 800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

8 stów na samą budę to całkiem sporo. Co dokładnie masz w jednostce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 stów na samą budę to całkiem sporo. Co dokładnie masz w jednostce?

I7-9700k

RTX 2070 Super od MSI

Płyta gigabyte z390 gaming x

Patriot 16GB (2x8GB) 3600MHz

Seasonic Focus GX 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 800 zł to możesz się rozejrzeć za naprawdę fajnymi skrzynkami typu O11 Dynamic (w zestawie nie ma żadnego wentylatora, ale wejdzie dowolne AiO, przepływ powietrza też jest bardzo spoko). Phanteks 719 - duża obudowa, bardzo przewiewna, bardziej pod rozbudowany zestaw LC. Fractal Meshify S2, Phanteks P600S (spoko przewiew powietrza pod otwarciu frontu), Coler Master H500P Mesh.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania, mam to samo chlodzenie lecz nie przewidziałem że nie wejdzie mi na top do Regnum rg6v i jak na razie leci na froncie. Zastanawiam się nad zmianą budy żeby je na top upchnąć, tak do 500-600 zł taki max max, czym mniej tym lepiej. żeby była jak najbardziej przewiewna. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Ryza
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane O11 Dynamic - na top 280mm spokojnie wejdzie w tym rozmiarze. Obudowa jest dostępna w okolicy tych 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Phanteks P600S (spoko przewiew powietrza pod otwarciu frontu),

Potwierdzam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tylko Lian li niby zmieści tylko chlodzenie powietrzem na 155mm, trochę mało. Ja szukam budy bardziej przyszłościowej która nie będzie musiała być wymieniana nawet za kilka lat, kto wie co mi przyjdzie do głowy i za dwa lata nie będę chciał chlodzenia powietrzem, nie chce być ograniczony tylko do 155mm. Tak poza tym wygląda świetnie. Myślałem też nad tym phanteksem p600s, ale trochę wychodzi ponad budżet i ciężko go dostać w Polskich sklepach. Jest jeszcze coś ciekawego w tej cenie ?

Edytowane przez Ryza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że polecanie Lian Li PC-O11 Dynamic do chłodzenia AIO 280 to jakieś nieporozumienie, pasować będzie ale wyglądać już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. Arctic Liquid Freezer II czy blokopompka zmieści się na moją płytę główną?(gigabyte z390 gamming x) i czy dysk m2 nie będzie zawadzał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...