Skocz do zawartości
modessef1

Wybrałem kilka monitorów do biurowo-gamingowego zastosowania. Który najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem AOC G2590FX i po kilku godzinach zapakowałem go w karton i zwróciłem. Nie nadawał się do normalnego użytkowania. Teraz szukam kompromisu pomiędzy pracą biurową (mail, excell, etc), a weekendowym graniem w FPS.

Przekątna: 24-27

Rozdzielczość: FHD - WQHD

Częstotliwość odświeżania: 144hz+

Budżet: 1500zł

 

Na allegro znalazłem kilka modeli. Będę wdzięczny jak pomożecie wskazać najlepszy, ewentualnie doradzicie coś innego.

Samsung C27JG50QQUX WQHD 144Hz

Samsung C27JG52QQUX 144Hz Curved wiecie może czym się różnią te serie G50 od G52?

Samsung LC27RG50 curved 240 Hz G-Sync Czy 27" i FHD to dobry pomysł? W internecie czytałem wiele negatywnych komentarzy o takim połączeniu

AOC CQ27G2U 144Hz 2560x1440 2k 1ms Gaming

AOC AG272FCX6 FHD 165Hz FreeSync 1ms ponownie 27" i FHD

Acer NITRO VG252QX IPS 2ms 240Hz G-SYNC HDR

Acer 27' ED273URP WQHD Curved 144Hz 1ms FreeSync

Monitor ASUS ROG Strix XG27VQ FHD VA 4ms 144Hz ponownie 27" i FHD

 

Będę wdzięczny za każdą sugestię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO

24 - FHD

27 - WQHD

144 Hz warto, ale zależy jakie gry i jaką grafikę masz

 

Z tych co podałeś one wszystkie będą mieć porównywalne wyniki, czasy reakcji. I ten pierwszy samsung wydaje sie najrozsądniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadana obecnie grafika ma tutaj mniejsze znaczenie, bo niedługo zmieniam PC na RTX 2070.

 

 

Edit: nie potrafię znaleźć w necie informacji czym się różnią te dwa pierwsze samsungi, wiesz może?

Edytowane przez modessef1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Pozwólcie, że podepnę się pod temat bo wydaje mi się, że nie ma potrzeby zakładania nowego wątku.

 

Generalnie też się zastanawiam nad nowym monitorem i zachciało mi się większego niż mam (24"). Dlatego przymierzam się do 27" - raczej z segmentu "gamingowych" i raczej IPS z odświeżaniem min 144hz.

Problem mam w kwestii doboru rozdzielczości. 1080p czy 1440p???  Generalnie większość opinii  jakie znalazłem sugeruje do tej rozdzielczości 1440p. I ja to rozumiem. Jednak mam obawy o wydajność i znaczący spadek fps. Moja obecna karta to EVGA GTX 970 -  procek, intel core i7 3820.

Pytanie zasadnicze- czy ta karta podoła grze w 1440p???

 

Nie jestem jakimś zapalonym graczem ale z drugiej strony - jak już siadam do kompa to po to aby zagrać ;). Do filmów mam zestaw KD w salonie....

Główne gram w War Thunder  (90%) czasami w COD'a.

Znalazłem na YT filmy które potwierdzały, że 970 daj rade ale trzeba uważać - zastosować pewne kompromisy.....ale też znalazłem opinie że do 1440p to min GTX 1070, 1080... a na razie wymiany karty nie planuje. Dlatego mam obawa co to przyszłości takiego zestawu

Byłem nawet w jednym ze sklepów popatrzeć jak wyglądają "te okropne" piksele na 27" FHD- i powiem szczerze, że nie wygląda to źle. Niestety nie mieli nic włączonego z 27" w 1440p- i nie mogłem porównać.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...