Skocz do zawartości
Kamyk555

Ogromne spadki fps w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zacznę od tego, że około 3 miesiące temu zakupiłem nowy komputer, w którym jest m.in.: GTX 1650 SUPER oraz i5-9400f.

Mój problem polega na tym, że gry po prostu się zacinają co jakiś czas. Jest to bardzo denerwujące i potrafi zabrać całą przyjemność z gry.

Naprawdę nie wiem czym jest to spowodowane i liczę na waszą pomoc. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby problem został naprawiony.

Jeżeli chcecie jakieś zdjęcia z konkretnych programów - śmiało, napiszcie a ja postaram się jak najszybciej wrzucić zdjęcie.

 

Wczoraj wywaliłem geforce experience z kompa i zainstalował na nowo sterowniki do karty graficznej. Trochę pomogło, ale spadki są nadal.

 

Umieszczam krótki filmik z gry Fortnite, żeby zobrazować jak to wygląda. (film został nagrany przed tym, jak odinstalowałem geforce experience i zainstalowałem na nowo sterowniki do karty graficznej)

https://streamable.com/zn0su1

 

 

Karta graficzna: GTX 1650 SUPER

Procesor: i5-9400f

Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 7200obr. 64MB OEM

Płyta główna: Asus PRIME B360M-D

Ram: 8GB (2x4GB)

 

Wydaje mi się, że na takim komputerze nie powinno być aż takich lagów... :mad2:

 

Nie wiem, gdzie umieścić temat, więc dałem go do zestawy komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na przycinki od doczytywania z dysku. Masz coś odpalone w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na przycinki od doczytywania z dysku. Masz coś odpalone w tle?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w grze vsynk jak masz włączony i sprawdź. Jaki monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zacznę od tego, że około 3 miesiące temu zakupiłem nowy komputer, w którym jest m.in.: GTX 1650 SUPER oraz i5-9400f.

Mój problem polega na tym, że gry po prostu się zacinają co jakiś czas. Jest to bardzo denerwujące i potrafi zabrać całą przyjemność z gry.

Naprawdę nie wiem czym jest to spowodowane i liczę na waszą pomoc. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby problem został naprawiony.

Jeżeli chcecie jakieś zdjęcia z konkretnych programów - śmiało, napiszcie a ja postaram się jak najszybciej wrzucić zdjęcie.

 

Wczoraj wywaliłem geforce experience z kompa i zainstalował na nowo sterowniki do karty graficznej. Trochę pomogło, ale spadki są nadal.

 

Umieszczam krótki filmik z gry Fortnite, żeby zobrazować jak to wygląda. (film został nagrany przed tym, jak odinstalowałem geforce experience i zainstalowałem na nowo sterowniki do karty graficznej)

https://streamable.com/zn0su1

 

 

Karta graficzna: GTX 1650 SUPER

Procesor: i5-9400f

Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 7200obr. 64MB OEM

Płyta główna: Asus PRIME B360M-D

Ram: 8GB (2x4GB)

 

Wydaje mi się, że na takim komputerze nie powinno być aż takich lagów... :mad2:

 

Nie wiem, gdzie umieścić temat, więc dałem go do zestawy komputerowe.

 

A próbowałeś może na jakiejś innej grze ? Czy gra jest zainstalowana na dysku systemowym ? Nie pobierają się jakieś aktualizacje w tle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w grze vsynk jak masz włączony i sprawdź. Jaki monitor?

v-sync jest wyłączony. Monitor to jakiś philips 60 hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje to jest problem --> Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 7200obr. 64MB OEM

 

chopie ssd trzeba dzisiaj mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś może na jakiejś innej grze ? Czy gra jest zainstalowana na dysku systemowym ? Nie pobierają się jakieś aktualizacje w tle ?

W innych grach też są spadki, ale mniejsze i zdecydowanie rzadziej występują.

Gra nie jest zainstalowana na dysku systemowym.

Raczej nie pobierają mi się aktualizacje w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy test to wsadzić sobie ssd i przetestować czy jest to samo, aczkolwiek byłoby to bardzo dziwne, bo nawet na hdd nie powinno być takich ścin. To co jest na tym filmiku to ja rozumiem ty na swoim monitorze widzisz dokładnie takie same lagi? Ewentualnie spróbuj jeszcze limit klatek sobie ustawić, tym bardziej jak masz tylko 60hz monitor to możesz sobie dać max 100fps i przetestować wtedy jak to będzie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy test to wsadzić sobie ssd i przetestować czy jest to samo, aczkolwiek byłoby to bardzo dziwne, bo nawet na hdd nie powinno być takich ścin. To co jest na tym filmiku to ja rozumiem ty na swoim monitorze widzisz dokładnie takie same lagi? Ewentualnie spróbuj jeszcze limit klatek sobie ustawić, tym bardziej jak masz tylko 60hz monitor to możesz sobie dać max 100fps i przetestować wtedy jak to będzie wyglądało.

Tak, na swoim monitorze widzę dokładnie to samo, co jest na filmie.

Ustawienie limitu klatek nie pomaga, wiele razy próbowałem.

 

Dodam, że praktycznie wszystko mam zainstalowane na dysku systemowym. Z wyjątkiem Fortnite, który zainstalowałem wczoraj na nowej partycji. Czy nie powinienem zainstalować wszystko na nowo na nowej partycji?

Edytowane przez Kamyk555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłbym od odinstalowania wszystkich gównianych programów dawanych przez producenta płyty głównej i grafiki. Pamiętam jak program od gigabyte do ledów na płycie wywalał easy anticheat stosowany np. w fortnite, czy fantastyczna apka do oc zotaca po odpalaniu której nie dało się grać bez właśnie takich lagów w głupiego fallouta 4.

Jak masz windowsa 10 to odpal menedżera zadań, pograj chwilę i wrzuć screena z zakładki wydajność. Będzie widać czy są jakieś piki na procesorze czy może dysk cały czas napieprza 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłbym od odinstalowania wszystkich gównianych programów dawanych przez producenta płyty głównej i grafiki. Pamiętam jak program od gigabyte do ledów na płycie wywalał easy anticheat stosowany np. w fortnite, czy fantastyczna apka do oc zotaca po odpalaniu której nie dało się grać bez właśnie takich lagów w głupiego fallouta 4.

Jak masz windowsa 10 to odpal menedżera zadań, pograj chwilę i wrzuć screena z zakładki wydajność. Będzie widać czy są jakieś piki na procesorze czy może dysk cały czas napieprza 100%.

Gównianych, to znaczy jakich?

Ile mniej więcej mam czasu zagrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie posiadania oddzielnej partycji nic Ci nie daje, to jest cały czas ten sam fizyczny dysk. Odpal menadżer zadań (rozszerzony oczywiście) i daj go sobie zawsze na wierzchu(opcje) zostaw to sobie gdzieś z boku, grę tylko przestaw z pełnego ekranu. No i obserwuj czy Ci obciążenie dysku szaleje, jeśli nie, to raczej nie jest to tego problem. Jeszcze dysk możesz programem CrystalDiskInfo sprawdzić i podesłać tu zdjęcie z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jestem trochę zdziwiony. Tym bardziej, że masz jeszcze zapas pamięci ram jak i vram, także nie rozumiem za bardzo czemu w ogóle taka sytuacja ma miejsce. Gra powinna ładować sobie wszystko co potrzebuje to vramu i nie powinno być lagów, a ewentualne doczytywanie nawet z hdd powinno być płynne. No ale wszystko wskazuje na dysk, także kupić sobie ssd 250gb przynajmniej i nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jakoś zmniejszyć użycia dysku? Na pewno są jakieś metody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie wszystkiego co się da na komputerze :D Innych sposobów nie widzę. Jakbyś miał inny dysk systemowy to by to trochę pomogło. Dużo nie wskórasz, bez dodania dysku ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk HDD o pojemności 500 GB w starym komputerze. Może z niego skorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... tylko jak to zrobić? Kompletnie się na tym nie znam

 

Będę musiał postawić na nowo system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz po prostu podpiąć jako kolejny dysk do komputera, w zarządzaniu komputerem w zarządzaniu dyskami musisz mu literkę przypisać no i instalujesz na ten dysk fortnite i próbujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę potrzebować jakiejś pomocy, to napiszę. Na razie mam problem z odkręceniem śrubki w panelu bocznym na starym kompie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno. Na dysku ze starego komputera mam zainstalowanego windowsa 10. Czy to jest jakiś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się okaże :D Szczerze dawno nie miałem takiej sytuacji i nie pamiętam co dokładnie się wtedy dzieje, chyba można wybrać który system ma startować, ale głowy nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...