Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego iż mam na stanie kilka gratów zalegajacych w piwnicy chciałem złożyc z nich PC.

Obudowa silent base 800

mobo msi z 170A Gaming Pro Carbon

Celeron G4400 2x3,3GHz + chłodzenie deepcool theta 21

DDR4 Kingston HyperX FURY Black 8GB 2666MHz

GIGABYTE GTX 780 GHz Edition

 

Brakuje mi zasilacza do tego zestawu i tu pytanie. Czy lepiej dac mój 5 letni Super Flower 650 a dla siebie kupic nowy,

czy kupic nowy do tego zestawu ale wtedy jaki? Jak zamontować wentylatory tak aby był jak najlepszy przepływ powietrza w tym piekarniku.

Standardowe wentylatory które sa dostarczane z obudową 2x120 przód i 140 tył będzie mało. Cos dorzucić, gdzie?

 

 

Potrzebuje waszej wyceny sprzętu. Zmęczyło mnie chłodzenie wodą i w przypadku zmiany platformy wróce do powietrza, ale zostanie trochę sprzętu do sprzedania.

ZOTAC GTX 1080Ti ArcticStorm karta zakupiona 26.08.2017 + wg faktury 36m-cy gwarancji + karta zarejestrowana na stronie zotaca co daje wydłużenie jej do 5 lat.

 

Scythe Kaze Q-12 Srebrny.

Aquacomputer Double Protect Ultra 1L- nowy

3 wentylatory 120 + jeden 140 thermaltake riing blue - nowe.

Złączki do rurek 13mm używane + gratis Alphacool HardTube 10/13mm plexi clear 80cm. 8 rurek nowych

Alphacool Eisbecher D5 250mm Acetal + Alphacool VPP655 - stan dobry odbarwiony rez na niebiesko po płynie Aquacomputer Double Protect Ultra 1000ml - niebieski.

Dodatkowo dorzuce Alphacool VPP755 trzymana jako zapasowa dla w/w. . Chłodnica 480 i druga 240.

Mocno używane, oby dwie miedziane nie pamiętam jakich producentów. 3 wentylatory 120 + 140 thermaltake riing blue - nowe. Aquacomputer Double Protect Ultra 1L- nowy.

Sprzedawać to w całości czy rozbijac na pojedyńcze rzeczy? Jaką cene startową powinieniem ustawić w przypadku aukcji na allegro?

Czy jest sens w obecnej chorej sytuacji zawyżonycvh cen kart i mobo przesiadać sie na nową platforme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Co do zasilacza zostawiłbym tego Super Flowera 650W o ile jest on w 100% sprawny. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do jego sprawności to skłoniłbym się ku zakupowi nowego. W tym zestawie na spokojnie poradzi sobie taki Vero L3 600W, a jak chcesz coś z wyższej półki to Supremo / Focus Plus Gold, czy coś tego pokroju.

 

Ja bym walnął na front tyle wentylatorów ile się da, bo głównie stąd zaciąga się nowe powietrze i dał co najwyżej jeden pomagający na top :P

 

W wycenie nie pomogę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny wentylator na ten top? Boję się że ciepło tego gf 780 zabije całe powietrze w budzie. Mógłbym wymienić paste w tej karcie i założyc nowe pady co ale nie wiem jaką grubość padów dobrać do tej karty. Ten super flower pracował u mnie z i6@6600k + 1080Ti i nie sprawiał żadnych problemów. Przesiadłem się na SuperNova G2 750W bo chciałbym zmienić platforme na ryzena 3600 + mobo x570 + 1080Ti albo coś wyżej.

Edytowane przez fart hack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...