Skocz do zawartości
tjall

Składak PC - Ryzen 7 3700X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie o poniższy zestaw

 

* AMD Ryzen 7 3700X

* MSI X570-A PRO

* HyperX 16GB (1x16GB) 3200MHz CL16 Predator RGB

* MSI GeForce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC 6GB GDDR6

* Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 970 EVO

* be quiet! Silent Base 601 pomarańczowa

* be quiet! Pure Power 11 CM 600W 80 Plus Gold

* be quiet! Shadow Rock 3 120mm

 

Zastanawiam się czy nie wziac jakiejs tanszej plyty glownej i ramu (bo troche wykroczylem poza budzet) - obudowe raczej nie zmienialbym ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko ale co będziesz takiego robił, że 3700X? Bo do gier lekko R5 3600, płyta od Asusa Prime/TUF, RAM w dwóch kościach, z Ventusami była jazda (a jaka to sobie przeklikaj), BQ odpuść... jaki masz budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

źle złożony zestaw.

Podaj budżet.

Tanie dobre pamięci to e-die Crucial Ballistix

Zasilasz słaby w tej cenie.

Dolar spadł więc już albo na dniach powineineś urwać kilka stów na zestawie w porownaniu z zeszłym tygodniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet 6k.

3700K bo komputer nie tylko gier - będzie Photoshop i troche kodowania (głównie VS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/15ca7a76

 

Pamięci jak chcesz daj 1x16 na teraz i dołóż drugą kość za jakiś czas do duala 2x16GB

 

 

Dzięki za odpowiedź.

 

 

CPU

Jeszcze raz polookalem na cpu i tak ten AMD Ryzen 5 3600 nie wiele odstaje w benchmarkach - dla ryzena 7 3700X, +500 za 4 dotkowe watki i 1MB wiekszy cache - pytanie teraz czy warto.

 

Motherboard

Tu fakt, na 570 chyba nie ma co startowac, chyba jednyny sensowny dodatek w tym chipsecie to pcie 4.0

Zastanawialem sie jeszcze nad MSI B450 TOMAHAWK MAX, ale to praktycznie takie same plyty.

 

RAM

Te Patriot 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17, mają nieco wieksza dopuszczalna czestotliwosc (niz moze obslużyc plyta), ale rozumiem ze lepszy jest zapas z tej strony ;).

Wolalbym chyba w pojedynczej kosci 16GB, anie moglelem takich Patriotow znalezc. Ponizej dokupiłbym drugą kosc.

Przed HyperX'ami mialem G.SKILL Trident Z RGB for AMD 16GB [2x8GB 3200MHz DDR4 CL16 XMP 2.0 1.35V DIMM], ale te były sporo droższe.

 

Disk

Moim faworytem byl Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 970 EVO, uzywalem kompa z tym dyskiem i bylem mega zadowolny. Ten Adata ma delikatnie gorsze parametry - tu jeszcze sie zastanowie

 

Power Supply

Tu kompletnie nie mam doświadczenia. Wybralem tego bequiete ze wzgledu na dosc dobra firme, i niezle oceny w benchmarkach.

 

Cooler

Tu jednak wzialbym SilentiumPC Grandis 2 120/140mm, generuje znacznie mniejsze dB.

 

Case

Wybralem w sumie be quiet! Silent Base 601 (pomarańczowa), głównie ze względu na design - obejrzalem kilka filmikow i spodobala mi się ta obudowa (dobre wyciszenie).

Ale ta Pure Base 500DX, ma z kolei lepszy przeplyw powietrza. Tu tez jeszcze do zastanowienia.

 

Graphic card

 

Komponetnów szukałem na x-kom i komputronik i ten RTX zawsze wychodził mi za drogo.

RTX kusi, ale swoje trzeba za niego zaplacic. Pytanie czy warto ...

Moze jakas tansza alternatywa. Myslalem o tym Ventusie 1660, ale pojawiły się "złe" głosy :).

Edytowane przez tjall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz ryzena 3600 do gier na teraz jest bardzo dobry najlepiej jeszcze isc w rozdzialke 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 3700X oprócz gier będzie lepszym wyborem do Photoshop i kodowania. Dodatkowe wątki i rdzenie na pewno się w przyszłości przydają. Sam mam 3600 na płycie MSI B450 TOMAHAWK i nie narzekam, ale wszystko może sie zmienić gdy wyjdą nowe konsole. Jak masz kasę to lepiej zostań przy 3700X. Co do pamięci u mnie HyperX 2x8GB 3200MHz CL16 Predator i spokojnie chodzą na 3600MHz CL16. Jednak upierasz sie przy pojedynczych kościach to dużego wyboru nie masz, ale HyperX 16GB (1x16GB) 3466MHz CL16 Fury RGB lub HyperX 16GB (1x16GB) 3600MHz CL17 Fury RGB nie będą złe. Ryzeny lubią szybsze pamięci wiec warto ta 100zl dopłacić

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co karty graficznej to Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 będzie lekkim kompromisem między tym Ventusem 1660 a Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER Gaming 3X OC 8GB GDDR6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...