Skocz do zawartości
grzechWDZ

Pomoc w doborze nowego PC do LOLA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu pisałem tutaj o moim starym komputerze ponieważ lagował w lolu. Zaleciliście wymianę całego komputera, gdyż tamten był zbyt słaby na dokup nowych części(dla zainteresowanych: sprzedałem ten stary komputer za 250zł dla młodzika co gra na nim w minecraft, pomagałem mu z instalacją) Więc zakładam ten temat w celu prośby o ocenę wypatrzonych przeze mnie komputerów:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/komputer-do-gier-fortnite-i7-12gb-ram-rx570-ssd-hd-3wt

https://allegro.pl/oferta/tytanus-maximus-potezny-komputer-gamingowy-9349555421

https://allegro.pl/oferta/komputer-do-gier-i7-5775c-z97x-gaming-5-16gb-8611207859

 

Niestety czas goni mnie więc musimy szybko coś wymyślić ponieważ mija mi czas rozegrania gry rankingowej (mam diament) zostało jeszcze jakieś 7-10 dni nie liczyłem dokładnie

Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. dość stary i przepłacony.

2. licytacja od 2200, kup teraz 3500... w obu przypadkach przepłacony.

3. bardzo fajny dla etuzjasty, ale brak w nim dysku i karty graficznej i może czegoś jeszcze? Przydługawy opis, nie chce mi się wgłębiać, bo nie warto...

 

Generalnie powiedz jaki masz budżet to się Tobie coś wybierze. Jeżeli okolice 2k to można się nawet o część nowych komponentów pokusić.

Chyba, że komputer tylko do neta i LoLa to lepiej złożyć coś tańszego, a kasę zostawić na coś przydatniejszego.

Jak Ci zależy na czasie to napisz też z jakich rejonów jesteś to może odkupisz PC od jakiegoś forumowicza z odbiorem osobistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto ryzykować kupno używanego pc'ta przez serwis od nieznajomego. Za 2 tysiące na spokojnie złożysz zestaw do lol'a z nowych części z kilkuletnimi gwarancjami. Jak na filmie niżej nawet w gta 5 przy 60 fps sobie pograsz.

 

GTA 5

 

Warto zajrzeć na stronki z gotowymi zestawami, pooglądać testy i porównania, ewentualnie coś wymienić.

 

Zestawy black'a

 

Zestawy liptona

 

Można przyoszczędzić na budowie, zasilacz też 500W wystarczy i ewentualnie troszkę zejść z grafiką i wskoczyć na lepszy procesor - o ile procek w lolu ważniejszy

 

Zestaw do 2000

 

Nie wliczaj tego ,,AMD W0rld 0f W4rsh1ps 4dd-0n Q2-2o2o'' - jak dodasz do koszyka to jest to za 1 grosz, dodatek do procesorów AMD

 

Czyli wychodzi 1950, możesz dać mniejszy dysk 240 GB, jakąś no-name obudowę to też trochę przyoszczędzisz - przy graniu w lol'a wystarczy żeby wentylator/2 były w obudowie jakiejkolwiek. I będziesz mógł dodać sporo lepszy procesor Ryzen 3 3100

 

Ryzen 3 3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis kompa z drugiego linku, mistrzostwo świata Tytanus Maximus z potężną i5 4460 :lol2: za takie padło sobie 3,5 tyś, ludzi już ganc pogieło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lola wystarczy Ci komp z używek za ~1000zł, i tak będziesz miał 200fps. Pytanie ile faktycznie chcesz wydać. Nie ma sensu szukać już złożonych PC, ceny w 99% przypadkach są tragiczne tak jak w zestawach które podałeś.

 

 

Lecąc dalej za przykładem:

Mojego i7 2600 kupiłem ostatnio za 200zł, chłodzenie np. SiletniumPC Fortis kupisz za parę dyszek a jest mega wydajne. Płyta do OC to jest 200-300zł, podstawowe modele 100-150, ciekawy RAM (2x4GB 1866/2133MHz) to jest koszt poniżej 200zł, 1600MHz kupisz za trochę ponad 100zł. GTXy 970 fajnie się podkręcają, kupisz takiego za ~400zł. SSD nówka 500GB ~300zł, chyba że wystarczy Ci ~250GB, 150-200zł. Zasilacz i obudowa według uznania, przykładowo Silentium PC Gladius M40 wisi na OLX za 90zł, bardzo fajna buda w tej cenie, zasilacz polecałbym nowy np. SilentiumPC Vero L3 za 200zł.

Licząc na bogato 1600-1700zł, po taniości 1300, pograsz na takim kompie dosłownie we wszystko. U mnie w lolu na bazie 300-400fps, na linii z minionami okolice 200, Forza Horizon 4 ponad 100 fps, w inne gry nie gram :E Ale jakiś tam Wiedźmin 3 to na wysokich lekko pod 100fps, fajna sprawa na monitorze 120Hz+

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu poleciał bym w najtańsze nowe części bo Lol ma bardzo małe wymagania.

Ryzen 3 1200af 250zl

B450M DS3H 310zl

2x4GB RAM hyperx fury 3000MHz 220zł

SPC Vero 500W 200zł

Uważam że powyższy zestaw w niskim budżecie do mało wymagających Gierek to najlepsza opcja. Do tego reszta to już zależy czy masz kasę czy nie. Jeśli nie będziesz grał w nic lepszego to wystarczy Ci na luzie GTX 750Ti za 200/220zl na OLX. Kup SSD Goodram 128GB za 110zl i HDD Toshiby 1TB za niecałe 200zł. Buda to jakaś do 150zł, jeszcze popytaj. Wyjdzie Ci razem Około 1650zł i masz moim zdaniem super zestaw bo po:

1. Tani

2. Lol Ci śmiga na luzie

3. Jak będziesz chciał grać w coś lepszego to masz na tej płycie duże możliwości rozbudowy plus OC.

 

Jeśli będziesz chciał grać w coś lepszego to kup teraz RX 570 8GB używanego i wyjdzie Ci równo 2000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że lol mało wymagający ale to samo mówili o moim starym kompie że będzie 60 fps + i faktycznie było a podczas zadymy bardzo poważne spadki więc chcę wydać już + - 2000zł i mieć spokój z tym bo te lagi ograniczały mnie tymbradziej że ja mainuję topa i mam dość istotne znaczenie w teamfightcie.

Edytowane przez grzechWDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że lol mało wymagający ale to samo mówili o moim starym kompie że będzie 60 fps + i faktycznie było a podczas zadymy bardzo poważne spadki więc chcę wydać już + - 2000zł i mieć spokój z tym bo te lagi ograniczały mnie tymbradziej że ja mainuję topa i mam dość istotne znaczenie w teamfightcie.

 

Mam Phenoma II X4 955 na 3,8GHz i GTX 750 Ti bez OC i nigdy nawet na sekundę mi się nawet minimalnie nie przycielo, ustawienia wszystkie na maksa w grze i jeszcze skonfigurowałem sb w ustawieniach Nvidii zeby mieć jeszcze lepsza jakoś w grze wiec naprawdę, bądź spokojny, wiem co mówię :D

 

Jak możesz wydać 2K to pomyśl o SSD 256GB lub 512GB to będziesz miał naprawdę fajnego PC.

 

Jakiego kompa miałeś wcześniej?

Edytowane przez GSW2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Phenoma II X4 955 na 3,8GHz i GTX 750 Ti bez OC i nigdy nawet na sekundę mi się nawet minimalnie nie przycielo, ustawienia wszystkie na maksa w grze i jeszcze skonfigurowałem sb w ustawieniach Nvidii zeby mieć jeszcze lepsza jakoś w grze wiec naprawdę, bądź spokojny, wiem co mówię :D

 

Jak możesz wydać 2K to pomyśl o SSD 256GB lub 512GB to będziesz miał naprawdę fajnego PC.

 

Jakiego kompa miałeś wcześniej?

https://forum.pclab.pl/topic/1306206-Upgrade-starszego-komputera/page__p__15827045entry15827045

tak tylko wiesz jak gram illaoi i jak zrespię z ulta 5 macek to wtedy potrafi przylagować, wiem co mówię :) a to jest właśnie moment w którym muszę się bardzo skupić i lagi mi w tym przeszkadzają.

 

Co myślicie o tym?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/komputer-do-gier-led-rgb-argb-intel-radeon-rx

Edytowane przez grzechWDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forum.pclab.pl/topic/1306206-Upgrade-starszego-komputera/page__p__15827045entry15827045

tak tylko wiesz jak gram illaoi i jak zrespię z ulta 5 macek to wtedy potrafi przylagować, wiem co mówię :) a to jest właśnie moment w którym muszę się bardzo skupić i lagi mi w tym przeszkadzają.

 

Co myślicie o tym?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/komputer-do-gier-led-rgb-argb-intel-radeon-rx

 

Ja to bym w zyciu nie kupil uzywanego kompa. Nigdy nie wiesz, ile taki podziala. Tym bardziej, ze w tym kompie masz i5 3 generacji, ktora bodajze ma juz 8 lat. Zloz sobie chlopie cos z nowych czesci na ryzenie, a w przyszlosci mozesz zawsze zrobic upgrade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forum.pclab.pl/topic/1306206-Upgrade-starszego-komputera/page__p__15827045entry15827045

tak tylko wiesz jak gram illaoi i jak zrespię z ulta 5 macek to wtedy potrafi przylagować, wiem co mówię :) a to jest właśnie moment w którym muszę się bardzo skupić i lagi mi w tym przeszkadzają.

 

Co myślicie o tym?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/komputer-do-gier-led-rgb-argb-intel-radeon-rx

 

W tamtym PC miałeś za słaba GPU,

Dlatego miałeś delikatne przycięcia w team fightach, miałem to samo w Radeon HD 5670 która jest minimalnie gorsza. Miałem potem GTX 650 który jest trochę lepszy od GTS 450 i Lol chodził perfekcyjnie, teraz mam sporo lepsza GTX 750 Ti No i tu nawet nie ma co gadać. Ten zestaw co podałeś to głupota bo jest słabszy i fatalny do przyszłej rozbudowy.

 

Najlepiej to upoluj na OLX GTX 950 za około 200/220zl + wysyłka, w przeciągu ostatnich 2/3 tygodni widziałem 3 takie oferty.

 

A tak poza tym to ten kto doradzał Ci sprzedaż tamtego PC niestety źle Ci doradził, wystarczyło zmienić GPU i śmigałbyś w lola za maks 250zl, No ale trudno

Edytowane przez GSW2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech wiecie co to wszystko dziwnie wygląda nie robię wam spiny czy coś tylko to takie moje luźne spostrzeżenie, ludzi na allegro hejtujecie że przepłacone każdy komp jest przepłacony itp. albo ze coś tam jest nie tak a jak kolega napisał mi na pw to bardzo zachwala swój komp że idealnie się nada itd. tylko jeszcze raz podkreślam nie robię spiny tylko mówię wam jak to dziwnie z mojej perspektywy wygląda. Zapewne ugadam się z typem z drugiego linku, mówię o aukcji z kontrowersyjną nazwą :E niedaleko mieszka i za 2100 zł mówi że mi może go oddać więc zapewne go już jutro kupię.

Edytowane przez grzechWDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/tytanus-maximus-potezny-komputer-gamingowy-9349555421

 

TYTANUS MAXIMUS...Potężny gamingowy komputer ze stara 6 letnią i5 4460 oraz gtx 970, a to wszystko zaledwie za 3500zl. Trzymaj się takich ofert z daleka. Zaoszczędź lub kup na raty nowy sprzęt na gwarancji bo za 4tys złożysz o wiele lepszy sprzęt. Nie wierzysz?? Patrząc na realne ceny a nie te dla frajerów można podsumować następująco: gtx 970 to góra 500zł, procek 300zł, płyta główna 120zł, Ram np Patriot Memory Viper 3 ok 220zl 16gb, 500GB SSD OK 280zł, HDD 1TB ok 170zł Reszty nie chce mi sie sprawdzać, ale na miękko jesteś orżnięty na ok 1300zł-1500zł

 

https://allegrolokal...intel-radeon-rx

 

"Dysk twardy: WD Black 500 GB, dwa talerze 64MB cache (zwykły ma 16) po przesiadce z ssd nie czuje różnicy w działaniu komputera, wszystko działa błyskawicznie, WD Black to seria najwydajniejszych dysków talerzowych" Padam ze śmiechu jak czytam takie opisy!!! Juź bym wolał zamiast tego badziewia kupić PS4 PRO

 

Jeszcze raz polecam Ci zaoszczędzić i kupić nowy sprzęt z kimś kto się na tym zna. Oczywiście to twoje pieniądze i jak chcesz nabyć stary szajs to już twoja sprawa

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Core i3-9100F - 329 zł

Płyta główna MSI H310M PRO-VDH PLUS - 299 zł

Pamięć Patriot Viper Elite, DDR4, 8 GB,2666MHz -188,10 zł

Zasilacz be quiet! Pure Power 11 400w - 239 zł

Obudowa Modecom Oberon Pro - 169 zł

Dysk SSD Crucial MX500 250 GB - 225 zł

Karta graficzna Sapphire Radeon RX 570 Pulse 8GB - 771,13 zł

razem około 2200

 

trochę droższy ale mam podobny u siebie, tzn grafika rx 570 4gb w wersji itx od sapphire. w lolu na pewno będzie 150fps+ na wysokich bez cieni. nie powiem ci ile dokładnie bo miałem włączone ograniczenie do 120. w fortnite 100+ (odległość widzenia epicka, tekstury wysokie, antyaliasing wysokie, reszta na niskie, najlepiej chodzi na dx12).

do tego zestawu bym dołożył inne chłodzenie np arctic freezer 34

generalnie w cenie do 2000zł ciężko jest wybrać grafikę. geforce 1650 jest trochę słabsza od rx 570 a mimo to w tej samej cenie. niżej niż te modele bym nie schodził. wydanie 600-700zł na 1050ti to głupota

Edytowane przez wiemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że lol mało wymagający ale to samo mówili o moim starym kompie że będzie 60 fps + i faktycznie było a podczas zadymy bardzo poważne spadki więc chcę wydać już + - 2000zł i mieć spokój z tym bo te lagi ograniczały mnie tymbradziej że ja mainuję topa i mam dość istotne znaczenie w teamfightcie.

 

 

Podczas zadymy na moim komputerze popatrz na sygnaturke mam spadki do 70 fps ta gra jest zle zoptymalizowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś to interesowało kupiłem kompa z 2 linku za 2100 i rozmawiałem ze sprzedawcą mówił że się na tym zna i spadki podczas zadymy są spowodowane niskim taktowaniem procesora więc jak będzie mi lagowało zalecił mi podmiane procesora na i7 4770.

Dzieki wszystkim za pomoc

Edytowane przez grzechWDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...