Skocz do zawartości
borysbo

Lenovo g500 Radeon HD8500M - sterowniki win 10

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio zakupiłem sobie laptopa polesingowego x250 thinkpad. Niestety jego stan był tragiczny. Mój 6 letni laptop (g500 lenovo) bił go na głowę, więc postanowiłem go ogarnąć. Wymieniłem pastę, dysk na ssd i postawiłem win10. Do moich potrzeb w zupełności wystarczy, ale pojawił się problem z kompatybilnością z Win10. Samo g500 straciło już wsparcie od lenovo. Próbowałem wczoraj updatować biosa. Jedyny jakiego znalazłem był taki sam jak mój. Dostałem komunikat, że wykorzystuję najnowszą wersję. W co do końca nie wierzę, bo laptop nie przechodził żadnych modernizacji od 6 lat. Znalazłem niby najnowsze sterowniki, zainstalowałem przez menedżera urządzeń i pozornie wszystko wydaje się być ok. Po włączeniu HWMonitora, z Radeona pokazuje 0 stopni i fanspeed też na 0. Próbowałem odaplić grę (jakiś randomowy szajs z windowsa) z wysoką wydajnością czyli na radeonie i nic. Nie ma mignięcia monitora. Ktoś miał podobne problemy? jakieś wskazówki gdzie szukać. Przejrzałem wczoraj też tematy z googla i niby są rozwiązania ale żadne już nie aktualne.

post-621027-15913379176822_thumb.gif

Edytowane przez borysbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zainstalowane w trybie zgodności, HWMonitor ciągle pokazywał 0,00 zainstalowałem odpaliłem bardziej złożona grę (The sims), w menedżerze kart ustawiłem na wysoką wydajność i w trakcie działania aplikacji przełączyłem okienka. Odczyt z Radeona zaczął się zmieniać co oznacza, że działa :) Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Git :) robiłem kiedyś laptopa z podobnym przypadkiem dlatego pierwszy strzał padł na to :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...