Skocz do zawartości
Zderzag

Upgrade PC do 2 tysięcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

potrzebuje pomocy przy modernizacji mojego komputera. Jedyne zastrzeżenia jakie mam są takie, że chciałbym zostawić obecna kartę graficzną(MSI GeForce GTX970 4096MB 256bit) i zacząc używać procesora(Intel Xeon E5-2620V3 SR207), którego nie mogę teraz używać z powodu innego socketa w płycie głownej. Komputer ma służyć głównie do grania w gry, rozważam również streamowania. Zależy mi na bardzo dobrej płynności. Mój budżet to mniej więcej 2 tysiące(może się to zmienić) i nie mam nic przeciwko wykorzystywaniu używanych części. Nie znam się zbyt dobrze, ale wydaję mi się, że będę potrzebował płyty głównej, ramu, chłodzenia(komputer bardzo sie przegrzewa), obudowy, dysków i prawdopodobnie czegoś jeszcze. Poniżej zamieszczam dokładniejszą specyfikacje i zdjęcie procesora.

 

 

Witam serdecznie,

potrzebuje pomocy przy modernizacji mojego komputera. Jedyne zastrzeżenia jakie mam są takie, że chciałbym zostawić obecna kartę graficzną(MSI GeForce GTX970 4096MB 256bit) i zacząc używać procesora(Intel Xeon E5-2620V3 SR207), którego nie mogę teraz używać z powodu innego socketa w płycie głownej. Komputer ma służyć głównie do grania w gry, rozważam również streamowania. Zależy mi na bardzo dobrej płynności. Mój budżet to mniej więcej 2 tysiące(może się to zmienić) i nie mam nic przeciwko wykorzystywaniu używanych części. Nie znam się zbyt dobrze, ale wydaję mi się, że będę potrzebował płyty głównej, ramu, chłodzenia(komputer bardzo sie przegrzewa), obudowy, dysków i prawdopodobnie czegoś jeszcze. Poniżej zamieszczam dokładniejszą specyfikacje i zdjęcie procesora.

 

Tutaj dodatkowe zdjęcia.

post-621040-15913635998804_thumb.png

post-621040-15913636196101_thumb.png

post-621040-15913636253708_thumb.png

post-621040-15913636370263_thumb.png

post-621040-159136383355_thumb.jpg

post-621040-15913639101247_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zacząc używać procesora(Intel Xeon E5-2620V3 SR207), którego nie mogę teraz używać z powodu innego socketa w płycie głownej.

Bez sensu. Płyty są bardzo drogie, a wydajność w grach kiepska.

 

Sprzedaj to co masz, w tym ten procesor i kup:

 

Ryzen 3600 okolice 780 zł

Płytę B450 - MSI A-Pro/Tomahawk/Gaming Plus okolice 500 zł

Ram Crucial Ballistix 2x8 GB 3000Cl15/CL16 okolice 400 zł

 

A z tego co Ci zostanie z budżetu po sprzedaniu reszty kup współczesną grafikę. Np. GTX 1660S.

 

Jeśli myslisz o streamowaniu możesz się zastanowić nad 3700X.

Obudowa i chłodzenie to kwestia tego co masz teraz. SPC Fera 3 lub Arctic Freezer 34 za stówkę z groszami. Buda po taniości SPC SG1, ale napisz co masz konkretnie to może nie ma sensu wymieniać.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Płyty są bardzo drogie, a wydajność w grach kiepska.

 

Sprzedaj to co masz, w tym ten procesor i kup:

 

Ryzen 3600 okolice 780 zł

Płytę B450 - MSI A-Pro/Tomahawk/Gaming Plus okolice 500 zł

Ram Crucial Ballistix 2x8 GB 3000Cl15/CL16 okolice 400 zł

 

A z tego co Ci zostanie z budżetu po sprzedaniu reszty kup współczesną grafikę. Np. GTX 1660S.

 

Jeśli myslisz o streamowaniu możesz się zastanowić nad 3700X.

Obudowa i chłodzenie to kwestia tego co masz teraz. SPC Fera 3 lub Arctic Freezer 34 za stówkę z groszami. Buda po taniości SPC SG1, ale napisz co masz konkretnie to może nie ma sensu wymieniać.

 

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź. Zdaję sobię sprawę z tego, że ten procesor i karta graficzna nie sa najnowszej generacj, ale mimo wszystko chciałbym ich użyć. Najlepsza opcją dla mnie byłaby płyta która pozwoliła by mi na przyszłe modyfikacje pod względem karty i procesora. Moja obecna obudowa i chłodzenie to w skrócie żart, mają po naście lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próba robienia czegokolwiek na tym procesorze to jest chory pomysł, bez urazy. Poza tym z tym procesorem nigdy nie osiągniesz "bardzo dobrej płynności" i to przy jednoczesnym streamowaniu, szczególnie z tą grafiką (chyba, że masz zamiar streamować na low i to jakieś starsze tytuły). Płyty główne, UŻYWANE, na allegro zaczynają się od ok. 500-600zł(za tyle masz nową na AM4), a gwarancji nie masz żadnej, że to w ogóle będzie bez problemu działać, jako że to jakaś stara używka. A no i modyfikacje co do procesora bardzo ograniczone, a nawet jeśli, to cały czas ta sama generacja, takie samo starocie.

 

Nawet jeśli bardzo chcesz zostać przy tym sprzęcie to ja bym obowiązkowo zrezygnował z tego procesora. Kupić MOBO B450, do tego Ryzen 3600 lub 3700X (lub 1600AF, żeby przyoszczędzić parę stówek) i jeśli chcesz możesz zostać przy tej swojej grafice jeśli nie masz funduszy więcej. Do tego RAM, obudowa, chłodzenie i zasilacz, jeśli tego nie masz, to co wyżej kolega napisał wygląda sensownie.

 

Przykładowa lista, możliwe, że w innym sklepie znajdziesz taniej https://www.x-kom.pl/lista/mnw9kxa6t

 

Jeśli chcieć mieć nieco lepsze chłodzenie tego procka to dołożyć np. https://www.x-kom.pl/p/259244-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-140mm.html

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wybaczcie, że tak upieram się przy tym starym sprzęcie, chyba staram się zrobić coś z niczego, a kompletnie się na tym nie znam. Na pewno zrezygnuje z tego procesora. Myślę, że na start Ryzen 3600 będzie w porządku, jest przystępny cenowo. Jeśli chodzi o zakup nowej karty graficznej, może to wyjść troche ponad moj budżet. Więc przypuśmy, że narazie zostanie gtx970, ale myślę, że w przeciągu miesiąca lub dwóch kupilbym lepszą karte.

Czy w takim wypadku płyta MOBO B450 dalej będzie dobra i "kompatybilna" z lepsza kartą?

Czy może lepiej będzie zainwestować w tańszy procesor na rzecz lepszej grafiki?

Zasilacz który obecnie mam to SilentiumPC Vero L2 600W(SPC165)

 

 

Przykładowa lista, możliwe, że w innym sklepie znajdziesz taniej https://www.x-kom.pl/lista/mnw9kxa6t

 

Jeśli chcieć mieć nieco lepsze chłodzenie tego procka to dołożyć np. https://www.x-kom.pl/p/259244-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-140mm.html

 

Nie zobaczyłem tego, już sprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ten co masz jeśli jest cały czas sprawny to spokojnie Ci wystarczy. Z procesora dużo nie zejdziesz, można ze 200-300zł może oszczędzić na słabszym nieco modelu, ale to za tyle grafiki i tak nie kupisz. Płyta główna zasadniczo przyjmie każdą grafikę, a na tym B450 możesz całą obecną, 3 generację Ryzenów jak i przyszłą 4 generację obsadzić, także w razie co możesz procesor spokojnie sobie wymienić na lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w takim wypadku płyta MOBO B450 dalej będzie dobra i "kompatybilna" z lepsza kartą?

Tak. Z nowymi procesorami AMD co wychodzą pod koniec tego roku też.

 

Czy może lepiej będzie zainwestować w tańszy procesor na rzecz lepszej grafiki?

Moim zdaniem 1600AF względem 3600 nie, bo te procesory dzieli za duża różnica wydajności.

Natomiast ogólnie do samego grania do 3700X nie ma sensu dopłacać, ze streamowaniem nie jest to już takie jednoznaczne. Zależy jaką kartę byś kupował.

Bo np. dopłacać do Radeona 5700 XT względem 5700 nie ma wielkiego sensu (kosztem procesora), ale do GTX 1660S względem np. 1650 już tak ;)

 

Rozumiem, że insteresuje Cię gra raczej w rozdzielczości FHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...