Skocz do zawartości
WhiteEGL

Warzone problem z procesorem

Rekomendowane odpowiedzi

podczas uruchamiania i czasami podczas rozgrywki zużycie procesora wzrasta do 100% co powoduje chwilowe zawieszenie się gry,po sekundzie lub kilku gram dalej.wczesniej komputer sie wył ale położyłem system od nowa i na początku było ok a po pewnym czasie dzieje się tak jak napisałem, co może być przyczyną? Jeżeli chodzi o wymianę procesora to który będzie najlepszy?

Płyta główna DQ77CP.karta graficzna gtx 1065 .16GB pamięci RAM.

Z góry dziękuję za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra tak ma, byś musiał mieć na prawdę bardzo mocny procek z wieloma rdzeniami, żeby Ci do 100% nie dobijało (albo totalnie słabą grafikę). Aczkolwiek jeśli Ci się coś wiesza/wyłącza, to albo Ci się procesor przegrzewa, albo zasilacz coś świruje. Najpierw bym sprawdził jakie temperatury ma ten twój procek po jakimś czasie gry, jeśli byłyby normalne, to raczej przyczyny szukać w zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jaki posiadasz.

Bo prawda jest taka że Warzone wymaga troszkę lepszego procesora,cztery rdzenie i wątki to mało dla tej gry.Sprawdź temperatury podzespołów.

Z tego co widzę to masz starą i5 3gen,to najprawdopodobniej tutaj tkwi problem.Procesor działa na 100%,jest lekko stary oraz zegar taki średnio wysoki. Proponuję obniżyć detale o ile to możliwe,zawsze coś pomoże,lecz w tym przypadku nie za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie detali to tylko pogorszy sprawę. On by musiał jak najbardziej obciążyć kartę graficzną, żeby na tą stronę bottleneck przeszedł że tak powiem. Ewentualnie można limit klatek ustawić z jakieś 10/20% poniżej tego co osiągasz bez limitu, to jest najprostsze rozwiązanie, żeby nieco obciążenie zeszło w dół. Aczkolwiek moim zdaniem i tak albo procek się przegrzewa, albo zasilacz nie daje rady i te operacje niekoniecznie w ogóle są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 650w.temperatura na procku jest ok , wymienilem cooler i paste. A jaki procek pasowałby do tego co mam?

Obniżenie detali nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zmieniać procesor, to albo Ryzen 3600(ew. 3300X) + płyta B450 albo intel 10600k + z490, amd na pewno wyjdzie taniej, na intelu będzie nieco więcej fps. No i musisz wtedy też ram zmienić. Ja bym jeszcze próbował ten zasilacz zdiagnozować, czy aby na pewno on pracuje jak należy.

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o sam procek bez zmiany płyty i coś z Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem się nie opłaca, byś musiał szukać jakiegoś i7 używanego 3 generacji, nie wiem, czy 4 generacja na tej płycie głównej zadziała, musiałbyś sprawdzić.

 

Edit. Sprawdziłem, 3 generacja to max.

 

https://allegro.pl/listing?string=intel%20core%20i7%203770k&bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-2-0605&stan=nowe&stan=u%C5%BCywane&order=p jest jakiś 1 niby nowy :D

 

Zysk moim zdaniem na takiej zamianie będziesz miał zupełnie nieopłacalny.

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to zasilacz dokładnie,moc to pół odpowiedzi.

Do płyty na s1155 ino 2 i 3 generacja wejdzie,Haswell czyli 4 gen ma inne gniazdo,a dokładnie s1150.Fizycznie się nie da.

Jeśli znajdziesz w dobrej cenie i7-3770 to będzie zacnie.Ewentualnie od biedy i7-2600,lecz 3 gen lepiej byłoby mieć.Nawet wersja non-k będzie dobra,na tej płycie i tak podkręcać nie ma sensu.

W tej grze mocną rolę gra procesor i nim należy się zająć,a nie grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...