Skocz do zawartości
aguusia88

Laptop ogólny i dla gracza [+- 5000]

Rekomendowane odpowiedzi

Z partnerem chcielibyśmy zakupić laptopa. Do ogólnego użytku i do gier. Na ten moment mamy 4700, możemy dorzucić kilka stów do 1 tyś.

 

Celujemy w i7, kartę gtx 1660 ti max. Z win 10. Ram i dysk bez znaczenia bo można dokupić

 

Znajomy informatyk stwierdził żeby kupować dell ze względu na ukl. chłodzenia a zapytany o rtx powiedział że nie są opłacalne do laptopów.

 

Upatrzyliśmy wstępnie Dell Inspiron g3

 

Partner zobaczył że lenovo y540 jest lepszy ze względu na matrycę.

 

I nie wiemy co kupić teraz

 

Zakup stacjonarny (x-kom, euro rtv agd, media expert itp) i rozważamy ubezpieczenie, przedłużoną gwarancja i w razie przypadkowego uszkodzenia.

Może ktoś coś poleci

Edytowane przez aguusia88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informatyka nie do końca idzie w parze z serwisem jak widać bo Dell akurat najgorzej wypada z chłodzeniem. Prym wiodą tu gaemingowe MSI, Lenovo Legion, Acer i Asus. Co do karty to w tym budżecie GTX 1660 ti będzie najlepszym wyborem. Drugi minus dla znajomego informatyka bo RTXy są bardzo wydajne w laptopach tylko ze dopiero od 2070 (ceny blisko od 7000) a 2080 jest prawie na poziomie desctopa. 2060 jest porównywalny do 1660 ti wiec na tym bym pozostał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja z tego nie będę korzystać, ale chcę zainwestować dobrze.

 

Rozumiem że i7. Jaki producent (matryca, chłodzenie) + dobry serwis.

 

Rozumiem że to rzecz gustu, odczuć.

Edytowane przez aguusia88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/564068-notebook-laptop-173-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-8gb-256-win10x-gtx1660ti.html

 

Polecam lenovo legion, nie bije gaming'iem, dobre podzespoły jak i cena. Tylko skonfigurować pod siebie i zamawiać. Siostra kupowała rok temu i świetnie się sprawuje.

 

15 calowy w tej samej konfiguracji to tylko 100 zł mniej. Dysk można podpiąć przenośny ale ram sugerowałbym od razu dobrać 16 gb, no chyba, że wgl to nie będzie potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W górnej granicy budżetu:

HP OMEN 17 i7-9750H/8GB/512 1660Ti 144Hz za 5799zł (z voucherem 5049zł)

Trochę drogi, ale ten model prócz trochę małej ilości pamięci ma wszystko czego można oczekiwać od takiego laptopa. Jest tu dobra 144Hz matryca, karta GTX 1660Ti, dobry układ chłodzenia oraz procesor i7. Również zestaw portów jest całkiem przyzwoity, a na wyposażeniu znalazł się nawet Thunderbolt 3.

Na laptopy HP można też uzyskać voucher (w tym wypadku 650zł) więc cena robi się już całkiem sensowna (tu więcej informacji).Jeżeli byłby voucher, to można nawet pokusić się o wersję z 16GB pamięci:

HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512 1660Ti 144Hz 5999zł(z voucherem 5349zł)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego lapka nie kupujesz na rok chyba. Bierz z rtx 2060. Z DLSS 2.0 ten rtx zmiata te gtx 1660ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego lapka nie kupujesz na rok chyba. Bierz z rtx 2060. Z DLSS 2.0 ten rtx zmiata te gtx 1660ti.

 

Taak? Pokaz mi jakieś konkretne testy. RTX 2060 nie obsługuje DLSS 2.0 a poprzednia wersja wyglada gorzej niż FHD... Jedyny plus przemawiający za ta karta jest Ray tracing. Choć i tez nie do końca bo karta nie daje sobie rady. 2060 jest wydajniejsza od 1660ti o zaledwie 5/7% a cena jest 500/800 zł wyższa.

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto wziąć pod uwagę też AMD, które ostatnio nie zawodzi.

ASUS TUF Gaming A15 R7-4800H/16GB/512 144Hz - 4899 zł

System można dokupić gdzie indziej taniej to niewiele wyjdzie ponad 5000 zł, instaluje się bez problemu z pendrive i jest to banalne, dobrze opisane na stronie Microsoftu.

 

Jeśli z systemem zainstalowanym to:

ASUS TUF Gaming A15 R7-4800H/16GB/512/W10X 144Hz - 5299 zł

 

Laptop jest na R7 od AMD, 8 rdzeni. Jest on z najnowszej serii, procesory od AMD serii czwartej są bardzo wydajne, wysoko punktują w testach i spoko się sprawdzają. Sam w sobie laptop ma matrycę 144Hz, spoko chłodzenie. Do tego masz już 16 GB RAM i dysk SSD 512 GB. Karta graficzna 1660Ti świetnie zagra z tym procesorem.

Edytowane przez Rosoleczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop jest na R7 od AMD, 8 rdzeni. Jest on z najnowszej serii, procesory od AMD serii czwartej są bardzo wydajne, wysoko punktują w testach i spoko się sprawdzają. Sam w sobie laptop ma matrycę 144Hz, spoko chłodzenie. Do tego masz już 16 GB RAM i dysk SSD 512 GB. Karta graficzna 1660Ti świetnie zagra z tym procesorem.

 

Spoko chłodzenie ? Napewno miałeś styczność z tymi modelami ? Skąd bierzesz takie informacje?

 

Ewidentne widać ze szukają laptopa z wydajnym chłodzeniem a ty składasz im najgorsze z możliwych propozycje gdzie temperatury procesora często sięgają ponad 100 C pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak? Pokaz mi jakieś konkretne testy. RTX 2060 nie obsługuje DLSS 2.0 a poprzednia wersja wyglada gorzej niż FHD... Jedyny plus przemawiający za ta karta jest Ray tracing. Choć i tez nie do końca bo karta nie daje sobie rady. 2060 jest wydajniejsza od 1660ti o zaledwie 5/7% a cena jest 500/800 zł wyższa.

piłeś coś ??????????????

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/asus-tuf-gaming-a15-kontra-ray-tracing.html

 

 

i milion innych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po pierwsze w nowych Tuf’ach jest odświeżona wersja RTX 2060 (115w) i obecnie tylko w nich i tylko ta wersja obsługuje DLSS 2.0. Na tę chwile żaden inny sprzęt.

Po drugie benchmarki to tylko cyferki niczym nie mające się do prawdziwych testów, popatrz sobie porównania, filmy na yt ile klatek masz więcej z identycznym laptopem ale kartami 1660 ti a 2060... 3 FPS więcej ? No może 5?

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko chłodzenie ? Napewno miałeś styczność z tymi modelami ? Skąd bierzesz takie informacje?

 

Ewidentne widać ze szukają laptopa z wydajnym chłodzeniem a ty składasz im najgorsze z możliwych propozycje gdzie temperatury procesora często sięgają ponad 100 C pod obciążeniem.

 

No dokładnie, chyba przydałaby się jakaś moderacja i banowanie marketingowców którzy polecają byle co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w nowych Tuf’ach jest odświeżona wersja RTX 2060 (115w) i obecnie tylko w nich i tylko ta wersja obsługuje DLSS 2.0. Na chwile obecna żaden inny sprzęt.

Po drugie benchmarki to tylko cyferki niczym nie mające się do prawdziwych testów, popatrz sobie porównania, filmy na yt ile klatek masz więcej z identycznym laptopem ale kartami 1660 ti a 2060... 3 FPS więcej ? No może 5?

Dlss 2.0 działa na każdym rtx. Każdy rtx ma rdzenie tensor zwykły rtx 2060 ma ich 240, a super trochę więcej 272 i tyle. Jest trochę szybszy, ale oba obsługują dlss 2.0. A na gtx 1660 ti to sobie możesz jedynie filmiki na yt z rt i Dlss 2.0. odpalić :)

 

przecież ci wkleiłem linka jak chciałeś do lapka z rtx 2060 i testami z dlss 2.0. a ty dalej zaginasz rzeczywistość?

Edytowane przez bazyl74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o wersji super tylko o odświeżonej wersji zwykłego 2060.

DLSS wspierają: RTX 2060 (90W), RTX 2070 (115W), RTX 2080

DLSS 2.0 wspierają: odświeżona wersja RTX 2060 (115W), odświeżona wersja RTX 2070 (115W), RTX 2070 Super, RTX 2080 Super. Oczywiście mowa o kartach mobilnych.

 

Proponuje się doszkolić a nie wypisywać bzdury i wprowadzać ludzi w błąd! :cool:

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o wersji super tylko o odświeżonej wersji zwykłego 2060.

DLSS wspierają: RTX 2060 (90W), RTX 2070 (115W), RTX 2080

DLSS 2.0 wspierają: odświeżona wersja RTX 2060 (115W), odświeżona wersja RTX 2070, RTX 2070 Super, RTX 2080 Super. Oczywiście mowa o kartach mobilnych.

 

Proponuje się doszkolić a nie wypisywać bzdury i wprowadzać ludzi w błąd! :cool:

dobra mistrzu to jaki rtx siedzi w tym lapku??? i dlaczego obsługuje dlss 2.0 skoro twierdzisz, że w lapkach rtx 2060 nie ma jego obsługi??? sorry ale to chyba ty powinieneś się doszkolić

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/asus-tuf-gaming-a15-kontra-ray-tracing.html

Edytowane przez bazyl74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: Niemożliwe... Ty nadal nie rozumiesz. W tym laptopie jest właśnie nowa wersja odświeżonego RTX’a 2060 (115W). Pisałem już wyżej.

 

Po pierwsze w nowych Tuf’ach jest odświeżona wersja RTX 2060 (115w) i obecnie tylko w nich i tylko ta wersja obsługuje DLSS 2.0. Na tę chwile żaden inny sprzęt.

 

Zaraz dodam Ci artykuł bo chwilowo strona nie działa.

 

Edit:

Tutaj jeden z artykułów:

Nvidia po cichu odświeżyła mobilne układy GeForce RTX 2070 i RTX 2060

DLSS 2.0

Test nowego Tuf i informacja ze ten sprzęt otrzyma odświeżona wersje

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: Niemożliwe... Ty nadal nie rozumiesz. W tym laptopie jest właśnie nowa wersja odświeżonego RTX’a 2060 (115W). Pisałem już wyżej.

 

 

 

Zaraz dodam Ci artykuł bo chwilowo strona nie działa.

 

Edit:

Tutaj jeden z artykułów:

Nvidia po cichu odświeżyła mobilne układy GeForce RTX 2070 i RTX 2060

A drugi który pokazuje właśnie ze w nowych Tuf’ach jest refresh, chwilowo nie działa. Dodam jak ruszy

Chłopie Nvida dodała obsługe dlss2.0. w sterowniku, a nie wydająć nowe karty!!! Ponimajesz? Dlss 2.0 jest bsługiwane przez wszystkie rtx!!!!!!! Ten artykuł nie ma nic wspólnego z dlss tylko z trochę szybszymi kartami. Czego ty nie kumasz człowieku????? Pokaż które karty rtx nie ibsługują dlss 2.0. Dawaj linka.

 

To po pierwsze. Po drugie pisałem żeby brał lapka z rtx 2060 bo ma dlss 2.0, a ty piszeż że nie ma takich. To ci wklejam linka z lapkiem to wymyślasz, że to jakiś nowy. I co z tego że nowy, a po co ma kupować stare??

Edytowane przez bazyl74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Należy przy tym wspomnieć, że z DLSS 2.0 będziecie mogli skorzystać wyłącznie na GeForce'ach RTX S, a nie wszystkich Turingach.

 

Chłopie Nvida dodała obsługe dlss2.0. w sterowniku, a nie wydająć nowe karty!!!

Maja to właśnie w taki sposób poprawić ale jeszcze nie ma takich aktualizacji.

 

Bo to kolejny skok na kasę zielonych.

DLSS 2.0 ma mieć premierę z zapowiedzią nowych kart serii RTX 2xxx S, odblokowany ma być w późniejszym czasie dla kart niższej serii RTX 2xxx

 

Po drugie pisałem żeby brał lapka z rtx 2060 bo ma dlss 2.0, a ty piszeż że nie ma takich. To ci wklejam linka z lapkiem to wymyślasz, że to jakiś nowy. I co z tego że nowy, a po co ma kupować stare??

Bo ci tłumacze cały czas ze nowe Tuf’y dostały wersje refresh RTX’a 2060 i tylko tam narazie je znajdziesz.

 

"Nowa" wersja układu NVIDIA GeForce RTX 2060

 

Tym samym, choć nie znamy konkretnych zegarów rdzenia, taktowanie będzie zdecydowanie wyższe niż w pierwotnej wersji, a to z kolei przełoży się na wyższą wydajność w grach, programach oraz przy wykorzystaniu techniki Ray Tracingu oraz DLSS (DLSS 2.0 w niektórych przypadkach)
Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu chłopie touring to także karty gtx 1660 super itp, i one nie mają Dlss bo nie mają układów trensor, natomiast WSZYSTKIE RTX MAJĄ DLSS 2.0. czego nie pojmujesz. Wklejasz jakieś wyjęte zdanie, z których nic nie wynika. Gdzie tam pisze, że starsze rtx nie mają dlss ????? Pokaż mi test, którym powiedziane jest, że nie można odpalić dlss 2.0. s np Control na jakimś rtx ?????????? Dawaj linka od testu!!!! Czego nie kumasz. Coś źle przeczytałeś i teraz mącisz ludziom. Na jakim konretnie rtx nie można odpalić dlss 2.0. ??? Dawaj linka do testów, a nie do jakiegoś newsa gdzie ktoś bez pojęcia coś tłumaczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti 5199 zł

Matryca FULL HD IPS niezłej jakości, niestety tylko 60hz. Jest to model 17-calowy, posiada miejsce na dodatkowy dysk SATA, stonowany design, moim zdaniem plus jeżeli to też ogólny laptop, podświetlana klawiatura, przyzwoita kultura pracy.

 

Ewentualnie z RTX2060

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/8GB/512 RTX2060 5199 zł

Mniejszy brat w/w modelu. Dodatkowo w komplecie posiada większy dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć pod temat. Brat przedłuża umowę w Orange i zamiast telefonu, chce wziąć laptopa. Zależy mu na dużym ekranie 17,3 i dobrej karcie graficznej (w 90% lapek do gier). Na stronie Orange nie ma nic ciekawego, prócz jednego modelu - HP OMEN 17 CB0052NW

 

 

Ciekawy stosunek mocy do ceny. Cenowo wychodzi dokładnie za 4014 zł. Mamy fajną kartę na pokładzie, niezły procesor. Co o tym powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest napewno z pełną wersja 1660 ti a nie Max Q to za te pieniądze warto. Nawet powiedział bym ze nie jest drogo.

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie no armia zawodowa w żadnym razie nie wystarczy w razie wojny z Rosją. Nasze armia w razie wojny obronnej opiera się o rezerwę. Zawodowych nie starczyłoby do obsadzenia frontu, nie mówiąc o zabezpieczeniu kolejnych linii, stolicy, przepraw. Po to zintensyfikowano ćwiczenia obecnej rezerwy, w tym szybkie kilkugodzinne mobilizacje, by się przygotować do pierwszych tygodni wojny.   Nie, Rosja nie będzie pół roku szykować się pod granicami, bo wiedzielibyśmy że zaatakują. Nie popełnia drugi raz tego samego błędu. Nasz realny scenariusz obrony zakłada obronę tzw uporczywą we wschodniej Polsce, w oparciu o miejscowości i rzeki, tak by dać czas armii na dużą mobilizację rezerwy i sił zawodowych w zachodniej Polsce. Optymistycznie też czas na przyjazd sojuszników, z tych państw, które zdecydują się wysłać kontyngent wojsk lądowych. Mamy tez plany/scenariusze natychmiastowej obrony Państw Bałtyckich, w oparciu o mieszany kontyngent zawodowo - poborowy.   Nie ma też żadnej gwarancji że inne państwa NATO wyślą swoje wojska lądowe do walk na pierwszej linii, przynajmniej nie w większej ilości. Wszystko będzie zależało od decyzji i działań USA. Ale to już tu omawialiśmy, w tym zagrożenia związane z możliwym wyborem Trumpa. P.S. Obecnie dochodzą obawy o zachowanie Słowacji i Węgier. Znaczy wiemy że pomóc nam na pewno nie pomogą, a prawdopodobnie co najmniej umożliwią siłom rosyjskim swobodny przejazd i atak na nas. Teoretycznie jest możliwe, w razie wojny z Rosją, że pronatowscy wojskowi dokonają tam przewrotów i jednak wesprą NATO, ale to opcje na dziś; proruskie władze w ciągu kilku lat wymienią dowodzących na lojalnych wobec siebie. Opcje negatywna jest taka że natychmiast się poddadzą i ich wojska dołączą do rosyjskich w zamian za obietnice zdobyczy terytorialnych. Na Węgrzech to prawdopodobne, mają duże pretensje o utratę terytorium w pierwszej połowie XX wieku.  
    • Mi zajechała procesor 4 rdzeniowy, ale jeden z najlepszych czyli i7 6700k. Jednak zmieniłem wymagania dla procesora w ustawieniach i teraz jest super przy około 50 fps. Jak nie spada poniżej 45 fps to jest płynność bardzo komfortowa.
    • Bo nie wiem po cholere na sile szukac jedynej slusznej drogi, nie ma takiej. Wiadomo jak bedzie padaka optymalizacyjna to i tak wszyscy beda czekac, ale wystarczy zaczekac 1-2 dni i bedzie wszystko jasne. Ja osobiscie biorac gre w abo wiem ze ja skoncze w miesiac, i dla mnie jest to najbardziej oplacalna opcja. Gram w jedna gre na raz, nie lubie mixowac.  Wiadomo dla kogos kto gra powoli i potrzebuje wiecej czasu albo skacze z gry na gre to nie jest dobre rozwiazanie.
    • Ja ten quest z żebrakiem zrobiłem praktycznie przez przypadek, eksplorowałem miasto i usłyszałem jak jakiś npc coś mówił do siebie jak wychodził z domu, wbiłem tam i zabrałem jego strój NPC poza tymi w gospodach, poruszają się między lokacjami, śpią w domach, chodzą do karczm, spędzają czas na rynku itp, czasami ciężko dorwać kogoś kto jest potrzebny
    • Przecież nikt wam nie karze grac na premierę która i tak będzie skopana. Poczekajcie, nich gra wyjdzie, niech ja inni sprawdza, i wtedy podejmijcie decyzje. Nie kupujcie kota w roku, nie ważne ile was to kosztuje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...