Skocz do zawartości
AbdulZ

Jakie sterowniki do karty graficznej wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam szybkie pytanie, jakie sterowniki wybrać? Czy ze strony producenta laptopa czy te które są instalowane automatycznie przez windowsa?

 

Posiadam windows 8.1 64-bit, laptop Lenovo y580, karta GTX 660M. Usunąłem najnowsze sterowniki, zainstalowałem te ze strony Lenovo, z roku 2013. Jednak automatycznie zostały zainstalowane w międzyczasie, w wersji z 2016 roku. Oczywiście te zaraz też usunąłem. Pytanie, które wg Was, z doświadczenia, będą lepsze i stabilniejsze? Interesuje mnie tylko wybór między tymi dwoma.

 

Najnowszych mieć nie mogę, ponieważ nie są odpowiednie dla mojego laptopa po ich przetestowaniu.

Edytowane przez AbdulZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze poprawnie działające. Jak te nowsze nie działają prawidłowo to dopiero idziesz w starsze. Nie wiem na jaką odpowiedź liczyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszych mieć nie mogę, ponieważ nie są odpowiednie dla mojego laptopa po ich przetestowaniu.

Co to w ogóle znaczy? :P

Masz jakiś problem z nimi?

Z reguły można olać te ze strony producenta laptopa i zainstalować od producenta grafiki, nvidii w tym przypadku.

Są dużo dużo nowsze a w przypadku sterowników do grafiki jak chcesz w coś na tym pograć to właśnie dobrze.

Nie wiem jak 8.1 ale win10 sam by automatycznie pobrał najnowsze od zielonych.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ mnie zachęcili tym filmikiem zapowiadającym grę, muszę się streszczać z zaległościami i brać się za jedynkę. Lubię takie zapowiedzi znikąd i premierę w niedalekiej przyszłości a nie za rok, lub dłużej jak to nie raz bywa. Ostatnio tak było chyba przy Fallout 4, zapowiedź znikąd, trailer i premiera za kilka miesięcy. Choć znając życie, jakaś obsuwa się może przydarzyć i niewykluczone, że na przykład z Q4 2024 zrobi się Q1 2025.
    • https://www.ppe.pl/news/340922/playstation-krytykowane-przez-graczy-powodem-kolejne-premiery-na-pc.html
    • Nie w erze produkcji na ilość nie jakość. Wszystko jest składane w Chinach na szybko przez ludzi, którzy nie są specjalistami, tylko robią za michę ryżu, bo szybciej i taniej. A reklamacje ich nie obchodzą, produkt uszkodzony idzie na straty i jego miejsce zastępuje następny na szybko, byle jak złożony. Swego czasu kupowałem płytę główną Epox 8rda3+pro jak dobrze kojarzę i tam na laminacie jak byk made in germany. Następna płyta była 9npa ultra i już była made in china i od tego czasu wszędzie widzę te podróbki niestety.
    • Kup wersję day1 w pudełku i sprzedaj po ograniu. Raczej nie będzie to taka kolekcjonerska gra, jak Elden Ring, którego ukończyłem w ten sposób za darmo na PS4, ale po odsprzedaży niewiele stracisz. Potem sobie kupisz na promocji, lub gdy ceny używek się ustabilizują   A pro po Elden Ring..., tylko mi uświadomił, że nie lubię otwartych światów i statystyk + setki przedmiotów z ulepszeniami. Na dodatek Soulsowe prowadzenie fabuły w tak otwartym świecie to dla mnie strzał w kolano i nie zamierzam biegać po mapie z nadzieją trafienia na odpowiedni czas i miejsce, by spotkać kolejny raz jakąś postać, lub zrobić odpowiedni gest itd.
    • Wbiłem w końcu GDM bo nawet na 1.45V ram nie był w stanie stabilnie ustać na 3800 MT/s CR1. A wyżej niż 3800 nie pójdę bo mi FCLK pluje WHEA-20 na 1933 MHz.  Jednego nie rozumiem. Patrząc tutaj po wpisach to ludzie mają fajne wyniki typu 14-16-16-16-32 na dobrych pamięciach a u mnie opóźnienia to jakaś rozstrzelona loteria w każdą stronę  ramy to irp3600d4v64l18/16g  Na razie tylko kręciłem pierwszymi 5 timingami widocznymi z zentimings.   tRCDRD nie mogę ruszyć w ogóle z 22 (XMP) w dół, bo wali błędami, mimo dorzucanie 100 mV względem XMP 1.35 V (no i +200 MT/s). Ja wiem że te goodramy to jakieś zwykłe budżetowe kości ale mimo wszystko jednak myślałem że pójdą lepiej po dowoltowaniu. Pytanie czy jest sens dalej się bawić z timingami 2 i 3 rzędowymi jeśli to jest 5800X3D?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...