Skocz do zawartości
Michs

Problem z ADATA SX8200 Pro 1TB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji braku miejsca na dane postanowiłem zmienić sobie dysk SSD M.2 z Samsung 970 EVO 250 GB na ADATA SX8200 Pro 1TB. Napotkałem jednakże na pewne problemy, chciałbym aby ktoś mi doradził co może je powodować.

 

Posiadana płyta główna Asrock Z370 Gaming K6 z najnowszym firmware, ustawienia BIOS takie same dla obu dysków, sloty też te same.

 

1) nowy dysk nie jest wykrywany prawidłowo przez fabryczny program producenta do jego obsługi SSD Toolbox, w biosie jest wykrywany

 

2) prędkość odczytu jest znacznie niższa od deklarowanych 3500 MB/s, a w przypadku Samsunga bez problemu osiągam ponad 3500 MB/s

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.

 

yhGjNN5.jpg

Edytowane przez Michs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkości są jak najbardziej ok. Wykrywaniem w jakimś śmiesznym programie bym się nie przejmował najważniejsze że dysk działa prawidlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi problem udało mi się rozwiązać, okazało się że brakowało jakiegoś sterownika prawdopodobnie od chipsetu. Zainstalowałem jakiś kombajn wyszukujący aktualizację sterowników i on dograł brakujące pliki. Natomiast SSD Toolbox w dalszym ciągu nie wykrywa dysku, ale to jest już mało istotne.

 

J4nIt1c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykrywa, bo pewnie jedziesz na standardowym sterowniku NVME, który jest w Windowsie :). Są z nim kłopoty przy dyskach ADATA. Zmień sobie na sterownik Samsunga(forum winraid) i wszystko powinno już poprawnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykrywa, bo pewnie jedziesz na standardowym sterowniku NVME, który jest w Windowsie :). Są z nim kłopoty przy dyskach ADATA. Zmień sobie na sterownik Samsunga(forum winraid) i wszystko powinno już poprawnie działać.

 

Dzięki za wskazówkę, teraz już wszystko działa jak należy. Pobrałem i zainstalowałem odpowiednie sterowniki i dysk jest prawidłowo wykrywany.

 

fcw3hxn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi problem udało mi się rozwiązać, okazało się że brakowało jakiegoś sterownika prawdopodobnie od chipsetu. Zainstalowałem jakiś kombajn wyszukujący aktualizację sterowników i on dograł brakujące pliki. Natomiast SSD Toolbox w dalszym ciągu nie wykrywa dysku, ale to jest już mało istotne.

 

J4nIt1c.jpg

 

Mógłbyś podpowiedzieć jakim programem dociągałeś sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...