Skocz do zawartości
JohnLockePC

Czy warto zmieniać procesor i7-5775C

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sprzedał na już, póki to sporo warte. Kto wie, czy za 3 miesiące nie zaleje rynku mnóstwo egzemplarzy z Chin. Dziś sprzedając go, za te same pieniądze kupisz pod każdym względem lepszy procesor od AMD. To nie jest typowa sytuacja i może nie utrzymać się długo, nie czekałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kolego na Twoim miejscu opchnal białego kruka póki cenę trzyma. Parę dni temu o tym cpu czytałem, to schodzą w pl w okolicach 1200zl ... Jakbyś za tyle opchnął cpu, do tego płyta i ram, to masz za free modernizację na ryzena 3600+ b450 + crucial 2x8gb . Niżej wrzucam zrzut z sotr na 3 cpu, ryzen 3600 slaba sztuka, ram cruciale za 350zl na obu ryzenach, na i7 tridentz na bdie. Ale porównując render cpu w tej grze, to ryzen 3600 wypada zdecydowanie lepiej od Twojego cpu:

 

6efc6561da6d43b4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię rad w stylu "czekaj" ale akurat przed wejściem nowej generacji ma to sens. W każdym przedziale wydajnościowym i cenowym nastąpi zmiana po wejściu ZEN3. Nawet jeżeli chcesz Intela to przy tej konkurencji można spodziewać się zmian. Zaczyna się ciekawy okres w którym na rynek wejdzie nowy Intel, AMD ZEN3, nowe karty graficzne amper i big navi. Jeżeli nie jesteś osobą która zmienia sprzęt co pół roku warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się ciekawy okres w którym na rynek wejdzie nowy Intel

Jaki nowy Intel, wszystko z 10 gen co miało wyjść już wyszło, chyba że masz na myśli 11 gen.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Zaczyna się ciekawy okres w którym na rynek wejdzie nowy Intel, AMD ZEN3, nowe karty graficzne amper i big navi. Jeżeli nie jesteś osobą która zmienia sprzęt co pół roku warto poczekać.

 

 

Właśnie tego się obawiam. Każda kolejna generacja, tym bardziej te odjeżdzające wydajnością od obecnie dostępnego sprzętu, sprawi że będzie mniej jeleni twierdzących, że Broadwell to taki dobry sprzęt warty >1000zł.

To jest dobry procesor, powinien być warty z 500zł, tylko paranoja na rynku wywołana zmianami płyt przez Intela sprawiła, że ludzie chcą inwestować w niego każde pieniądze by musieć wymieniac tylko CPU, a nie równiez płytę i ram.

 

To tak jak by autor tematu miał kolekcjonerskiego Golfa, który różniłyby się detalami od zwykłych Golfów, ale był dwa razy droższy niż pozostałe. Należy to spieniężyć póki jest na to hype, bo to co się dzieje to absurd a unormalnienie sytuacji nie jest autorowi tematu na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki nowy Intel, wszystko z 10 gen co miało wyjść już wyszło, chyba że masz na myśli 11 gen.

 

Mam na myśli 8 rdzeni w nowej architekturze ale w 14+.... z pcie4 które odpalisz na płytach z 490.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mowa o RocketLake czyli 11 gen. Tylko czy faktycznie warto będzie się przesiąść na 11 gen z 10 mając takiego i9 10900k? I nie mam tu na myśli entuzjastów który żonglują sprzętem dla zabawy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kolego na Twoim miejscu opchnal białego kruka póki cenę trzyma. Parę dni temu o tym cpu czytałem, to schodzą w pl w okolicach 1200zl ... Jakbyś za tyle opchnął cpu, do tego płyta i ram, to masz za free modernizację na ryzena 3600+ b450 + crucial 2x8gb . Niżej wrzucam zrzut z sotr na 3 cpu, ryzen 3600 slaba sztuka, ram cruciale za 350zl na obu ryzenach, na i7 tridentz na bdie. Ale porównując render cpu w tej grze, to ryzen 3600 wypada zdecydowanie lepiej od Twojego cpu:

 

Novi, jakie ustawienia w SotTR? Robiłeś może Ryzen 3600 na b-die. Jestem ciekaw wyniku, przy karcie AMD - czy średni fps CPU byłby podobny do mojego (163 fps @ 1080, wysokie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kolego na Twoim miejscu opchnal białego kruka póki cenę trzyma. Parę dni temu o tym cpu czytałem, to schodzą w pl w okolicach 1200zl

Wiszą trzy na allegro za 1000zł i nikt ich nie chce. Musiałby się znależć mega jeleniowaty fanatyk żeby dać więcej niż 500-600zł jak za 600-630zł jest 3300X.

Za 1000zł to kupi tylko kolekcjoner, ale chyba nawet on nie kupi za 1000zł "zwykłej/przeciętnej" sztuki, jak ma jakaś trafić do jego kolekcji to da 1500zł ale za "selekta/goldensample".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pomyłka z tym 168fps na wysokich ? Chyba ze masz inny sprzęt niż w sygnie :). Wersja gry na steamie u mnie, ale ja nawet na średnich nie wyciskam ponad 160fps.

 

https://forum.pclab.pl/topic/1308262-Ryzen-3600-skalowanie-taktowania-procesora-i-ramu-na-podstawie-Sotr/

Wynik cpu był 163fps, na ciasnych b-die @3600mhz. Ale przejrzałem twoje wyniki i miałeś 166 b-die @3800mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kolego na Twoim miejscu opchnal białego kruka póki cenę trzyma. Parę dni temu o tym cpu czytałem, to schodzą w pl w okolicach 1200zl ... Jakbyś za tyle opchnął cpu, do tego płyta i ram, to masz za free modernizację na ryzena 3600+ b450 + crucial 2x8gb . Niżej wrzucam zrzut z sotr na 3 cpu, ryzen 3600 slaba sztuka, ram cruciale za 350zl na obu ryzenach, na i7 tridentz na bdie. Ale porównując render cpu w tej grze, to ryzen 3600 wypada zdecydowanie lepiej od Twojego cpu:

 

[iM G]https://images92.fotosik.pl/380/6efc6561da6d43b4.jpg[/img]

Panowie tak na szybko, Broadwell nie ma sie czego wstydzic! W porownaniu z moim Haswellem to wzrost ~ 30% przy min fps i podobnie w srednim, ramy ustawione tak samo 2200mhz 11-12-12-32-1t. Ustawienia najnizsze, 720p

a przypominam, ze to zegar 3,7 all core i do ponad 4,2GHZ ryzenow troche brakuje tych mhz :E Naprawde czuc kopa, mam wrazenie ze mapy mi sie tez krocej laduja :E Pozytywnie tez zaskoczyly mnie temperatury. Myslalem, ze bedzie duzo cieplej a tu raptem 2-3 stopnie wiecej przy wzyszym napieciu jednak. Bf1 trzyma 100+ fps jak zaczarowany, tylko grafika sie poci i czasem chrupnie troche.

0a495958e98a.png

i z pamiatkami 1866 cl9. Procek wyglada na to, nie jest super wrazliwy na taktowanie pamieci. Dobre tanie 1600 1.5v po lekkim OC powinny pozwolic rozwinac mu skrzydla

98b196f86505.png

162f31173381.png

aa736eab4877.png

e9c2d9e3c6d9.png

Geekbench 5

EDIT: Powyzej 100 minimalnego fps nie udalo mi sie ani razu jeszcze zawsze gdziestam w ktoryms momencie spadnie. Wsadzilem teraz 16gb ramu ale z gorszymi timingami, wielkiej roznice tak jak mowisz i co sam juz wczesniej zauwazylem to nie robi. A plyty Gigabyte sa glupie, na dzien dobry ustawila mi z auto jakis smieszny mnoznik na edram, ze wyniki mialem gorsze niz na haswellu. :E Oprocz tego co bym nie robil nie pozwala mi zmienic napiecia WTF gigaszrot.

A jednak peklo 100fps w min :P ale zazwyczaj to tak 96-98 raz wskoczylo 102.

ad37b2a6a87c.png

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale porównując render cpu w tej grze,

SotTR 720p/DX12/TAA/najniższe, I7 Skylake 4128MHz/3440MHz (dokładne ustawienia w sygnaturze):

 

a4783a9909f0.png

 

Niestety- "Render CPU" potrafi rozjeżdżać się z wynikami przy kolejnych powtórzeniach.

"CPU w grze" jest bardziej powtarzalny.

 

Ale najlepiej puścić MSI Afterburner i odczytać najniższy fps w trzeciej scenie, tuż przed momentem gdy kamera wlatuje do centrum wioski.

Mniej-więcej w tym miejscu:

 

c575ee3762ca.png

 

To miejsce bardzo mocno ciśnie CPU i jest przy tym stabilne i powtarzalne.

Dla mojego zestawu przy ustawieniach 720p/DX12/TAA/najniższe: min. 116 fps (jak na screenie).

 

i z pamiatkami 1866 cl9. Procek wyglada na to, nie jest super wrazliwy na taktowanie pamieci. Dobre tanie 1600 1.5v po lekkim OC powinny pozwolic rozwinac mu skrzydla

To jest poza wydajnością istotna zaleta procesorów z e-dram.

Nie są tak zależne od taktowania RAM.

Broadwell'e można spokojnie trzymać nawet w połączeniu z 1600MHz, co jest maksymalną wartością taktowania pamięci na płytach H97.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, testu z ryzenem 3600 nie mam w 720p i najniższych, ale tu wrzucam 8700k 5ghz + 4266mhz cl17

 

fe3e42e6c2b87867.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal jest bardzo dobry proces. W szczególności że teraz z Aliexpress można zamówić go za 400pln

Mój test: cpu na 4.2ghz L4 2000mhz ram na 2400mhz
https://zapodaj.net/images/9d6576b1490e5.png

Tutaj koleś uruchomił na podobnych ustawieniach na 9900k podejrzewam że na stock

https://www.techpowerup.com/forums/attachments/1544648249775-jpeg.112430/

A tutaj cały test nowych CPU w tym benchmarku

https://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2019/10/Game-1080p-SotTR.jpg

I cały test z którego jest ten wykres

https://www.kitguru.net/components/cpu/luke-hill/intel-core-i9-9900ks-5ghz-8c16t-cpu-review/8/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2020 o 23:26, kneht napisał:

To nadal jest bardzo dobry proces. W szczególności że teraz z Aliexpress można zamówić go za 400pln

Mój test: cpu na 4.2ghz L4 2000mhz ram na 2400mhz
https://zapodaj.net/images/9d6576b1490e5.png

Tutaj koleś uruchomił na podobnych ustawieniach na 9900k podejrzewam że na stock

https://www.techpowerup.com/forums/attachments/1544648249775-jpeg.112430/

A tutaj cały test nowych CPU w tym benchmarku

https://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2019/10/Game-1080p-SotTR.jpg

I cały test z którego jest ten wykres

https://www.kitguru.net/components/cpu/luke-hill/intel-core-i9-9900ks-5ghz-8c16t-cpu-review/8/

Wymieniałbyś go z i5-4690k podkręconego do @4,5ghz? Jak bym go sprzedał, to może nie dużo musiałbym dopłacić, by mieć tego i7-5775c, tak liczę że koło 100zł. Na razie nie mam w planach wymiany całego kompa, bo gram zazwyczaj w jakieś starsze gierki, typu Wiedźmin 3, Warzone itp, więc wydajność nawet tego jest mi wystarczająca, a jak nie dużym kosztem mogę uzyskać spory przyrost wydajności, to piszę się na to. A jak wyjdą nowe gry, to nie przeszkadzać mi będzie jak będę grał na średnich w tych 60 fps.

Gram przy rozdzielczości FHD

Reszta sprzętu: 

  • Procesor i5-4690k @4,5ghz + Grandis 3
  • Karta graficzna Gigabyte GTX 1060 3gb 
  •  Płyta główna Asrock z97 pro4 + Asus Xonar DG
  • Zasilacz XFX TS 550W
  • RAM 16GB (8GB x 2133mhz Team Group + 8GB x 2400mhz Crucial Ballistix) pracujące na 2133mhz
  • Obudowa Zalman Z3 plus
  • Dysk SSD Crucial MX500
  • Monitor LG 24gm77 144hz FHD
Edytowane przez CZARTU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takiej wymiany dokonałem. Miałem i5 4690k chodząca na 4,5ghz. Różnica moim zdaniem jest spora - chociaż ja tylko gram w wota. Teraz mam stabilne 144 klatki i mogę w międzyczasie robić inne rzeczy na komputerze,

Ten procesor jest też dużo chłodniejszy. Podkręcony maksymalnie złapał mi 61-62 stopnie. Napięcie poniżej 1.3 typowo 1.25. Podczas gdy przy tym samym chłodzeniu i5 4690k łapało 77 stopni nawet. 

Jak poszukasz w googlu hasła Brodwell niszczyciel to może znajdziesz jakieś ciekawe artykuły na ten temat :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem i5 4690k(4,4ghz) na i7 4770 i w AC czy RDR2 sutter jak ręką odjął... Kosztowało mnie to 50 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress macie mobilne i7 z L4. Praktycznie brodwell. Jak nie chce ktoś zmieniać płyty i ramu to jest to jest buy. Wystarczy odrobinę jaj na taki zakup.

Albo wspomniany 5775c. Jeśli da się je zamówić do 500zl to nic lepszego pod ddr3 nie będzie. Dostajecie sprzęt na poziomie i7 6700 oraz ddr4 3200, mimo że zostajecie na powolnym ddr3 to dodatkowy kesz L4 robi boost na CPU jakby mu zmienić ddr3 na ddr4.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

to dodatkowy kesz L4 robi boost na CPU jakby mu zmienić ddr3 na ddr4.

 

Przy uncore 4ghz lub bliskie 4ghz wykręcamy grubo ponad 50000mb/s na odczycie :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2020 o 13:25, AndrzejTrg napisał:

Wymieniłem i5 4690k(4,4ghz) na i7 4770 i w AC czy RDR2 sutter jak ręką odjął... Kosztowało mnie to 50 zł. 

Za ile sprzedałeś i5? Allegro czy olx? Długo czekałeś na klienta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, CZARTU napisał:

Za ile sprzedałeś i5? Allegro czy olx? Długo czekałeś na klienta?

Za 350 zł w grudniu. Wystawiłem licytacje, i poszło od sławnego carolusa... Allegro. Bez problemu jakiegoś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2020 o 12:27, kneht napisał:

Dokładnie takiej wymiany dokonałem. Miałem i5 4690k chodząca na 4,5ghz. Różnica moim zdaniem jest spora - chociaż ja tylko gram w wota. Teraz mam stabilne 144 klatki i mogę w międzyczasie robić inne rzeczy na komputerze,

Ten procesor jest też dużo chłodniejszy. Podkręcony maksymalnie złapał mi 61-62 stopnie. Napięcie poniżej 1.3 typowo 1.25. Podczas gdy przy tym samym chłodzeniu i5 4690k łapało 77 stopni nawet. 

Jak poszukasz w googlu hasła Brodwell niszczyciel to może znajdziesz jakieś ciekawe artykuły na ten temat :) Pozdrawiam :)

U którego sprzedawcy zamawiałeś? Cło i VAT płaciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...