Skocz do zawartości
Ralf58

Internet na działkę na wakacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Potrzebuje na działkę załatwić Internet n jakieś 3-4 miesiące. Jak to bywa w dziczy zasięg jest słaby, ale z testów wynika, że najlepiej radzi sobie orange. Teraz pytanie - jaki router kupić pod kartę operatora tak, żeby obsłużyć niewielki domek z działką? Oczywiście najlepiej tani i może być używany:)

 

Co do prędkości to testy pokazują pobieranie ok 8Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej B525... Jeśli będziesz miał zasięg LTE, to w małym domku WiFi nie ma większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lte nie liczę, domek jest piętrowy jeśli ma to znaczenie. Bardziej liczę na coś tańszego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem używkę u siebie w mieście tego 525 po TMobile za 200 monet więc cena fajna. Tylko sprzęt ma podobno niecałe 2 lata a wyczytałem, że jest ryzyko, że jeśli ktoś przestanie płacić za net u operatora to ten ucegli router... Jest możliwość jakoś sprawdzić czy urządzenie zostało już spłacone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ralf58- Sam miałem podobny problem na działce, i w końcu zdecydowałem się na zakup routera B535 (w Play kupisz za 400zł). Do tego mam 2 anteny ATK504 na 2m kablach i tylko w tej konfiguracji udało mi się uruchomić net. Tobie może uda się na samym routerze. Wyszło dużo drożej niż chciałem, ale za to wszystko działa i nie żałuję. Co do netu to zobacz ofertę Nju:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę potestowałem i w Orange i T-mobile działa agregacja LTE1800+800, sygnał na LTE800 dostateczny i bardzo słaby na LTE1800.

Już wiem, że aby korzystać z agregacji obydwu konieczna będzie antena zewnętrzna i router z agregacją 2 pasm LTE.

 

Teraz pytanie co to obsłuży - czy ten B535 podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B535 daje radę. Sam właśnie za pomocą niego piszę. Anteny 2x ATK-504 jako jedyne się sprawdziły i to z bardzo krótkim kablem. Na 5m miałem taką stratę, że uploadu nie było. Jako, że czas mnie pilił z internetem powiem tylko, że testowałem jeszcze 2 inne anteny i dłuższe kable. Skończyło się na kilku kursach do Otwocka by wymienić anteny i kable. Anteny i kable kupowałem w Telkob. Nie robią problemu ze zwrotem jeśli internet nie będzie Ci działał, przy czym kable musisz kupić gotowe- min.5m).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma agregować dwa pasma to w.w. router jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zamówiony, mam nadzieję, że do czwartku przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...