Skocz do zawartości
Shunsui

Thermal Grizzly Kryonaut - dziwna struktura, sucha pasta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, skończył mi się ciekły metal więc postanowiłem na procesory nałożyć pastę termo. Wybór padł na Kryonaut'a i tutaj pierwsze pytanie - czy ta pasta zawsze była taka sucha? Szczerze powiedziawszy, dawno nie używałem past i niemało się zdziwiłem "strukturą" kryonaut'a... Generalnie po wyciśnięciu wydaje się ok, ale po pierwszym rozsmarowaniu wysycha i jest mega ciężka do nałożenia i rozprowadzenia - w ogóle nie trzyma się IHS'a i dodatkowo klei do wszystkiego tylko nie jego. W zestawie jest taka nakładka na pastę ala "łopatka", ale w ogóle nie sprawdza się to w roli - pasta tylko się do tego klei. Oglądając filmy na yt - pierwszy lepszy

pasta ma strukturę jak do zębów, a moja w mgnieniu oka wysycha i w ogóle się nie trzyma. Generalnie musiałem użyć palca, żeby jakoś tą pastę ogarnąć i jako tako wyszło. Z temperaturami jest ok, więc nie jest to przeterminowana czy "wyschnięta" pasta - zresztą kupiłem ją 3 dni temu w xkomie. Czy to norma dla tej pasty, czy trafiłem jakiś dziwny egzemplarz?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja miałem podobne doścwiadczenia, ten dołączony dozownik własciwie do niczego się nie nadawał i też musiałem to rozsmarować palcem bo nie chciało się to to trzymać procesora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same, również jak miałem kryo to miałem z tym problem. Niedźwiadek albo zaczął lecieć w ilość, a nie jakość, albo niestety i do nas trafiły podróbki. Mój kryonaut dość, że był ciężki do rozsmarowania (szpatułka od razu go ściągała przy smarowaniu) to w dodatku po pół roku już był suchy i musiałem go zdrapywać z IHS'a. Era kryonauta już się skończyła i jest to pasta, która po prostu się nie opłaca. Lepiej kupić Gelid GC-Extreme, bądź zwykłego Pactum PT-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryonaut taki jest i taki ponoć ma być, on po kilku tygodniach taki będzie - suchy.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Kryonaut to tak naprawdę jest loteria - albo się trafi na dobrze rozsmarowującą pastę albo na bardzo gęstą i ciężko rozprowadzającą się.

 

Kryonaut jest w sumie gęstą pastą w konsystencji

 

Mam Kryonauta - trafiła mi się niezbyt dobrze rozsmarowująca się.

 

Same, również jak miałem kryo to miałem z tym problem. Niedźwiadek albo zaczął lecieć w ilość, a nie jakość, albo niestety i do nas trafiły podróbki. Mój kryonaut dość, że był ciężki do rozsmarowania (szpatułka od razu go ściągała przy smarowaniu) to w dodatku po pół roku już był suchy i musiałem go zdrapywać z IHS'a. Era kryonauta już się skończyła i jest to pasta, która po prostu się nie opłaca. Lepiej kupić Gelid GC-Extreme, bądź zwykłego Pactum PT-2.

U jednego z forumowiczów Kryonaut wyschnął całkowicie na procku po... 3 miesiącach od nakładania

Sami robiliśmy eksperymenty,czy tak samo(po 3 miesiącach) będzie u nas,okazało że to jednak jednostkowy przypadek.

 

Można jeszcze spróbować z Hydronaut(ponoć łatwo się rozsmarowuje i aplikuje,niemal takie same parametry),Arctic MX-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiadek albo zaczął lecieć w ilość, a nie jakość, albo niestety i do nas trafiły podróbki.

Co do "jakości" nie mam zastrzeżeń, ba - powiedział bym nawet, że wypada świetnie.

 

 

Arctic MX-4

Po wymianie pasty właśnie z MX-4 (po 7 miesiącach) na Kryonaut + standardowe wyczyszczenie PC temperatury np. w gta 5 spadły nawet o 15 stopni (~75 przed, ~60 po) więc nie wiem czy to akurat dobry przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4 tubki kryonauta w życiu i 4 razy konsystencja była taka że można to było spokojnie rozprowadzać jak rozmrożone masełko tą gumową szpatułką a nawet pędzelkiem, teraz moja przygoda się skończyła i wróciłem do równie dobrej gelid gc-extreme bo jest o połowę tańsza a nie gorsza.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Po wymianie pasty właśnie z MX-4 (po 7 miesiącach) na Kryonaut + standardowe wyczyszczenie PC temperatury np. w gta 5 spadły nawet o 15 stopni (~75 przed, ~60 po) więc nie wiem czy to akurat dobry przykład.

 

Niemożliwe żeby to była wina pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4 tubki kryonauta w życiu i 4 razy konsystencja była taka że można to było spokojnie rozprowadzać jak rozmrożone masełko tą gumową szpatułką a nawet pędzelkiem

No właśnie taka powinna być (chyba) konsystencja tej pasty.

 

Niemożliwe żeby to była wina pasty.

Oczywiście, że nie samej pasty - pc był MOCNO zakurzony. Natomiast z tego co się dowiedziałem dzisiaj, względem MX-4 temperatura jest lepsza o nawet ponad 5 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w komputerze kryonauta i po wymianie na mx4 i odkurzeniu temperatury spadły o 15 stopni. MX4 lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryonaut się zrobił do dupy, jak widać marka zrobiła swoje i można ciąć koszta. Zasycha jak głupia. Do tego cenę podnieśli, wróciłem do nieśmiertelnego Gelida GC Extreme jest tańsza i na chwilę obecną lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w komputerze kryonauta i po wymianie na mx4 i odkurzeniu temperatury spadły o 15 stopni. MX4 lepsze.

 

Jeśli spadły o 15C to nie była to wina Kryonauta, żadna pasta nie da aż takiej różnicy w temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w komputerze kryonauta i po wymianie na mx4 i odkurzeniu temperatury spadły o 15 stopni. MX4 lepsze.

Jeżeli to ironia, to nie trafiona - polecam przeczytać jeszcze raz to, co napisałem. Temperatury po wymianie pasty na Kryonaut'a + wyczyszczeniu PC spadły o 15 stopni, natomiast względem MX-4 temperatury są mniejsze o ponad 5 (klient wie jakie miał temperatury po wymianie pasty na MX-4 i jakie ma teraz po wymianie na Kryonaut'a). Nie umniejszam zalet MX-4 bo tak jak pisałem, już dawno nie korzystałem z past bo przerzuciłem się całkowicie na ciekły metal, ale fakty zdają się mówić same za siebie. Dodam, że pasty w obu przypadkach były nakładane równomiernie po całym IHS'ie przed dociśnięciem chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież żartuję, chodzi mi o pisanie bzdur w stylu kryonaut obniża o 15 stopni temperaturę. Albo porównywanie tempreatur na jednej paście przy komputerze porośniętym 2cm filcem z kurzu z temperaturami na drugiej paście z czystym komputerem. Zostawmy porównania wydajności serwisom które się tym zajmują na codzień. Różnica to pojedyncze stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio skończył w końcu ten 1g Kryonauta w tubce i skorzystałem wówczas z Noctua NT-H1 dołączonej do chłodzenia D15S, która leżała sobie w pudełku czekając na użycie kiedyś tam w myśl zasady z forum "Kryonaut najlepszy". Nie dość, że konsystencja zdecydowanie łatwiejsza do ogarnięcia, to nie odczułem żadnych zmian w temperaturze CPU na minus. Szkoda tylko, że osobno sprzedawana jest w tubce aż 3.5g, przez co koszt w sumie taki jak i kryonauta 1g. Jakby była dostępna ta Noctua w wersji 1-1.5g i odpowiednio taniej, to byłaby to świetna opcja.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie używam bequiet DC1.

Tania nie jest ale jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak konczy mi sie pasta to czytam takie tematy i zastanawiam sie co kupic. Pol dnia czytania recenzji i testow na YT zeby znowu kupic Arctic Cooling mx2 8g za 27zl i tak co srednio 10 miesiecy :D

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego lepiej? Cena nieporownywalnie wieksza od mx2 pozatym gorzej sie nia smaruje niz mx4

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym dla siebie musiał kupować pastę(w sumie mam Kryonaut na ~1 aplikację),to chyba spróbuję jeszcze Hydronaut albo przerzucę się na MX-4/NT-H1,GC-Extreme też godna rozpatrzenia.

Chciałem napisać jeszcze o Mastergel Maker Nano,ale teraz patrzę 70 zł za 4g :E i ciężko do dostania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ilu użytkowników, tyle opini. Osobiście używam od dawna MX-4 2019 edition, do tego Noctua, która była razem z chłodzeniem. Kiedyś miałem jeszcze tubkę CM Master Gel, chyba była wydajniejsza niż ww. Odnośnie Kryonauta, jedna z najlepszych, ale w cenie ponad 30zł za 1g do codziennego użytkowania PC jak dla mnie zakup bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie sklepu Komputronik nr 439xxx/2019, z dnia: 2019-07-15

 

Thermal Grizzly pasta termoprzewodząca Kryonaut - 5,55 g / 1,5 ml - 69,90 zł

Arctic MX-2 - 4g - 17,90 zł

 

Wyciszcie tylko głos żeby nie słuchać trzasków, tak wygląda mój misiek z normalnego sklepu a nie najtańszego z allegro :) Musiałem odssysać bo za dużo wyciekło.

 

Pasta jest banalna do rozprowadzenia, lepi się idealnie do IHSa, daleko jej do gęstej podróbki ;)

 

https://www.youtube.com/embed/3gkHzsr7tZs

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, skończył mi się ciekły metal więc postanowiłem na procesory nałożyć pastę termo. Wybór padł na Kryonaut'a i tutaj pierwsze pytanie - czy ta pasta zawsze była taka sucha? Szczerze powiedziawszy, dawno nie używałem past i niemało się zdziwiłem "strukturą" kryonaut'a... Generalnie po wyciśnięciu wydaje się ok, ale po pierwszym rozsmarowaniu wysycha i jest mega ciężka do nałożenia i rozprowadzenia - w ogóle nie trzyma się IHS'a i dodatkowo klei do wszystkiego tylko nie jego. W zestawie jest taka nakładka na pastę ala "łopatka", ale w ogóle nie sprawdza się to w roli - pasta tylko się do tego klei. Oglądając filmy na yt - pierwszy lepszy

pasta ma strukturę jak do zębów, a moja w mgnieniu oka wysycha i w ogóle się nie trzyma. Generalnie musiałem użyć palca, żeby jakoś tą pastę ogarnąć i jako tako wyszło. Z temperaturami jest ok, więc nie jest to przeterminowana czy "wyschnięta" pasta - zresztą kupiłem ją 3 dni temu w xkomie. Czy to norma dla tej pasty, czy trafiłem jakiś dziwny egzemplarz?

 

Pozdrawiam

Nie ona taka jest IPA koniecznie na procesor albo jakieś alko od biedy i dokładnie odtłuścić inaczej się będzie zwijać i możesz też wsadzić tubkę do gorącej wody ale za wiele to nie daje.

Pasty nie rozsmarowuj mały X tak po 5 mm do rogów IHS aby zostało i dociskasz cłodzenie i na docisku dokręcasz blok albo powietrzne. Jak chcesz rozsmarować to najlepiej sprawdza się zalaminowana karta np. z taxi xD Ja już przerobiłem z 15 gramów Kryo i każdy jest jak guma do żucia i każdy to ori. Na x'ksa nawet lekko lepsze tempy niż na rozsmarowanie na pergamin tak więc polecam ten sposób. Jak chcesz na chillu rozsmarować to hydronauta kup nakładanie banalne na ryzenie widać różnice dopiero jak przepuszczasz przez cpu 100W+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art385 ta z filmiku pasta, to jaka jest: https://www.youtube.com/embed/3gkHzsr7tZs

 

Bo odbiega daleko Twojemu opisowi:)

 

Bez gorącej wody bez niczego. Kupiona 2019-07. Filmik kręcony 2020-02 ( ponad pół roku po otwarciu tubki). Nic nie wyschło. Pasta ciągle jak nowa. Nie roluje się, idealnie przylega do IHSa, nie odpada.

 

Kupiona w Komputroniku. Śmiem twierdzić, że moja to oryginał. A te kulgające się to nie wiem skąd są.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak tylko na filmiku wygląda xD jak spróbujesz na nieodtłuszczony cpu kłaść lub tą badziewną końcówką to się roluje jak guma. Z resztą do każdego TG jest kodzik dołączony i możesz sprawdzić sobie czy fake'a nie kupiłeś a są w obiegu.

 

Jak coś to moja też nie wysycha a różnica jest wyraźna szczególnie na GPU. No i moja się roluje jak nie odtłuszczę. Da się to położyć ale najprzyjemniejsze nie jest.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...