Skocz do zawartości
assire

Karta do 1100zł, Vega 56, 64?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, maks budżet to 1100zł. Rozdzielczość - 2560x1080.

Ryzen 5 1600AF 3.8GHz

Seasonic M12II Bronze 520W

 

Na chwilę obecną mam RX480 4GB i może nie tyle wydajność jest na tą chwilę problemem, a ilość vramu.

 

Patrzę głównie na Vegi 56 i 64, są spokojnie do dostania w budżecie, z planem na srogi UV - bo wg overclockers.uk można zejść z poborem mocy prawie że o połowę.

Jest jakaś alternatywa dla tych kart w tych pieniądzach?

Nie wiem czy jest sens czekania na nowsze konstrukcje, bo budżet raczej się będzie z czasem zmniejszał a nie zwiększał, a ceny sprzętu rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, maks budżet to 1100zł. Rozdzielczość - 2560x1080.

Ryzen 5 1600AF 3.8GHz

Seasonic M12II Bronze 520W

 

Na chwilę obecną mam RX480 4GB i może nie tyle wydajność jest na tą chwilę problemem, a ilość vramu.

 

Patrzę głównie na Vegi 56 i 64, są spokojnie do dostania w budżecie, z planem na srogi UV - bo wg overclockers.uk można zejść z poborem mocy prawie że o połowę.

Jest jakaś alternatywa dla tych kart w tych pieniądzach?

Nie wiem czy jest sens czekania na nowsze konstrukcje, bo budżet raczej się będzie z czasem zmniejszał a nie zwiększał, a ceny sprzętu rosną.

 

vegi są ok jak jest sensowna wersja i ktoś to umie ogarnąć. W tej kasie do wyrwania jest jeszcze 1080 który jest sporo mniej wymagający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mam RX480 4GB i może nie tyle wydajność jest na tą chwilę problemem, a ilość vramu.

Tak z ciekawości spytam, a czym to się objawia ten brak vramu?

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w paru grach (Doom Eternal, nowy CoD), mimo że karta daje rade, nie mogłem podbić detali wyżej bo kończył się vram.

 

Hmm, rzeczywiście jest jeszcze 1080 ale cenowo stoją troche wyżej no i mimo wszystko mam wrażenie że karty AMD starzeją się nieco lepiej. Chociaż ten pobór prądu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie do wyrwania jest jeszcze 1080 który jest sporo mniej wymagający.

1080 to za 1200-1300+ zł

W cenie 1100 zł są GTX 1070 Ti do wyrwania

 

Hmm, rzeczywiście jest jeszcze 1080 ale cenowo stoją troche wyżej no i mimo wszystko mam wrażenie że karty AMD starzeją się nieco lepiej. Chociaż ten pobór prądu...

W tej chwili Vega 56 to poziom GTX 1070 Ti,za jakiś czas może zrównać się z 1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080 to za 1200-1300+ zł

 

Na allegro jest kilka sztuk za niecałe 1200zl, tą stówkę mogę dorzucić. Chyba jednak stanie finalnie na 1080, bo nieco taniej jak Vegi, troche szybciej i będzie sie dało podkręcić

 

Edit: chociaż teraz patrze na testy w RDR2 czy CoDzie - a to mnie głównie interesuje i 1080 stock zbiera baty od Vegi 56, już o 64 nie mówiąc hmmm

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak stanie finalnie na 1080, bo nieco taniej jak Vegi, troche szybciej i będzie sie dało podkręcić

W sumie na chwilę obecną jest więcej argumentów za 1080 w przeciwieństwie do Vegi 56,tylko uważaj na egzemplarze po koparkach

 

Edit: chociaż teraz patrze na testy w RDR2 czy CoDzie - a to mnie głównie interesuje i 1080 stock zbiera baty od Vegi 56, już o 64 nie mówiąc hmmm

Główny powód - DX12(w RDR2 jeszcze też Vulkan),w tych grach co wiem mocno preferuje FP16,który w GTX 10xx kuleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie patrze jeszcze raz na testy na konkurencyjnych portalach, bo tu nie testują Vegi i tam w dx12 1080 odstaje dobre 10%.

 

Jak bardzo 1080 się podkręca, o ile szybszy jest z boostem 2GHz względem stockowej wersji z boostem 1800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Vega 64 na allegro jest od Asusa za 1199, karty jak nowe. Moim zdaniem to najbardziej opłacalny zakup tak mocno doposażonej karty.

Edytowane przez XATRIX007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Vega 64 będzie wydajniejsza, z kolei 1080 to będzie w przeciwieństwie do Vegi karta plug&play. A to dlatego, że GTXa podlaczysz i możesz grać, a z kolei Vegę 64 będzie trzeba ostro undervoltować, bo bez tego to będzie tragedia, będzie głośno, gorąco i dużo prądu z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z kolei Vegę 64 będzie trzeba ostro undervoltować, bo bez tego to będzie tragedia, będzie głośno, gorąco i dużo prądu z gniazdka.

 

 

Trochę przesadzasz z tym gorącem, akurat ta karta jest mega cicha https://allegro.pl/oferta/asus-amd-radeon-rx-vega64-strix-oc-8gb-gwarancja-9337468603?snapshot=MjAyMC0wNi0wNlQwNTo0MjoyMi40MDRaO2J1eWVyO2VhMGNmNGY3NDE0MDcwMjI0ZmI5ZWQ5YzY5YzZkOTIxM2RkZTc0NjgzNzUyNTg2ODE0ZmVkMzgyODcxMDQ1ODg%3D

 

Wg testów ten model asusa jest bardzo konkretnie zrobiony i jest cisza, karta już sama w sobie jest po OC, no chyba że ktoś chce kręcić to niewiem.

Edytowane przez XATRIX007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 480W na 12V, ogarnie. Vegę i tak chciałem undervoltować prosto z pudełka bo wydajność stockowej mi pasuje, a widziałem że można ostro w dół zjechać z zapotrzebowaniem na moc, a karta chodzi nieco szybciej bo mieści sie w power limicie.

 

Tylko teraz mam dylemat wydajnościowy - 1080 i OC ile wlezie vs Vega64 UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zrobię post pod postem ale trudno.

 

Kolejną stówkę drożej niż rozpatrywane karty jest outletowy RX5600 XT w xkom, karta nowa, na gwarancji, chłodna i z potencjałem OC, ale tylko 6GB vramu...

 

Ehh, teraz mam dylemat, jakby te 5600 były te 200zł tańsze

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6GB vram na dzisiejsze czay wydaje mi się na styk albo za mało, 8GB styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 480W na 12V, ogarnie. Vegę i tak chciałem undervoltować prosto z pudełka bo wydajność stockowej mi pasuje, a widziałem że można ostro w dół zjechać z zapotrzebowaniem na moc, a karta chodzi nieco szybciej bo mieści sie w power limicie.

 

Tylko teraz mam dylemat wydajnościowy - 1080 i OC ile wlezie vs Vega64 UV

 

 

gdzei robi się ten undervolting?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dowolnym programie do OC, chociaż w panelu sterowania AMD jest chyba najwygodniej. Zasada taka sama jak OC ale zamiast podnosić zegary to obniżasz napięcie rdzenia dla standardowych taktowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dowolnym programie do OC, chociaż w panelu sterowania AMD jest chyba najwygodniej. Zasada taka sama jak OC ale zamiast podnosić zegary to obniżasz napięcie rdzenia dla standardowych taktowań.

 

 

a czyli w oprogramowaniu AMD tak ? od sterowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kart AMD, tak. Nie wiem jak w przypadku nvidii, nie robiłem tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie kupuj ani 56 ani 64, pewien youtuber "randomgamingHD" myślał że zrobił interes życia, a po 2 miesiącach karta padła (temperatury i pobór prądu dyskwalifikują tą konstrukcje jeśli chodzi o mnie)

 

Wolałbym dołożyć parę groszy do gtx 1660 Super na dziś dzień.

 

Lub czekać na nowe serie kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, raczej skłaniam się do GTX1080 bo idzie to wykręcić na 2GHz i wydajnościowo jest wtedy fajnie między 2060 a 2070. Vegi nie mam czym wykarmić.

 

Która z tych GTX 1080 ma najsensowniejsze chłodzenie?

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-gtx-1080-8gb-min-7905774490

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-pny-technologies-geforce-gtx-1080-9358682702

https://allegro.pl/oferta/karta-vga-palit-gtx1080-dual-oc-8gb-gddr5x-256bit-9355896787

https://allegro.pl/oferta/geforce-gtx-1080-windforce-oc-8gb-gwarancja-9358594986

 

Na pierwszy rzut oka ta PNY lub Gigabyte, bo są po prostu duże, ale kiedyś miałem 7950 Gigabyte i cichy to on nie był. Gigabyte też raczej nie kopał, chociaż nie ma to dla mnie większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ceny nie powalają ja dawałem 1000 zł za topową wersje rok temu no ale taki mamy klimat. :kwasny:

 

Ogólnie topowe wersje to asus strix, gaming x , amp extreme, gamerock i jeszcze parę by się znalazło.

 

https://allegro.pl/oferta/nvidia-geforce-gtx-1080-palit-gamerock-premium-ed-9173975910

 

https://allegro.pl/oferta/nvidia-geforce-gtx-1080-palit-gamerock-premium-ed-9173975910

 

Tutaj ciekawsza opcja od tego co podałeś. Ogólnie prawie każdy 1080 robi te 2000-2050 na rdzeniu no i dużego kopa daje oc pamieci.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro kolega odbierze z przesyłki Vegę 64 będziemy testować, RX 580 sprzedał w godzinę na allegro za 600 zeta czyli AMD karty są pożądane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym dołożyć parę groszy do gtx 1660 Super na dziś dzień.

 

Lub czekać na nowe serie kart.

Właśnie dla siebie miałem brać 1660 Super,bo już kasa jest,ale po rozsądnych namysłach zdecydowałem się poczekać na nowe karty z Ampere - w przyszłym roku wezmę RTX 3060

 

Jestem ciekaw na co postawił autor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw na co postawił autor?

 

GTX 1080. Podkręcone są gdzieś w okolicach RTX2070 więc styknie na ~2 lata.

 

1660 Super da mi za mały przyrost względem obecnej RX480, 6GB vramu to troche mało patrząc na speckę PS5. Poczytałem i pooglądałem YT i do Vegi brakuje mi jednak zasilacza, zwłaszcza że siedziało by to z podkręconym Ryzenem który też lubi prund.

No i zwyczajnie nie mam siana na nowe karty, stosunek wydajność/cena używanych jest znacznie znacznie lepszy niż nówek.

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...