Skocz do zawartości
acus231

Radeon RX 5700 a ryzen 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Myślę nad zakupem rx'a 5700 ale zastanawiam się, czy nie ograniczy go ryzen 1600. Jest podkręcony na 3900MHz. Warto inwestować? Jak mu obetnie nawet 10% mocy to chyba wolę jednak kupić coś tańszego Ala 1660 super.

 

Parametry:

RAM 16GB 3000MHz

CPU Ryzen 1600 3900MHz

Silentium PC 650W

 

Edit. Rozdzielczość 1080p. Potrzebna taka moc?

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam RX 5700 w połączeniu z R5 2600,

wszystko zależy od gry.

Ograniczenie zauważyłem w AC Origins, Odyssey,

w pozostałych grach jest ok.

Zależy też ile musisz dopłacić względem

słabszej konstrukcji.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o 1660 super. Można złapać teraz za niewiele ponad 1000zł. Boli mnie trochę 6GB bram.

 

Chyba jest tak, że karta ma większy wpływ na wydajność przy wyższych rozdzielczościach ? Może się okazać (jeśli tak jest) że ryzen po OC ograniczy mi FPS o te 15-20%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości gier nie będzie ograniczał przy 60 Hz, więc możesz brać RXa 5700, wytrzyma dłużej.

Kiepski stan sterowników i funkcjonalność to już osobna kwestia, osobiście wolałbym RTXa 2060, najlepiej w wersji Super.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ryzena 1600 lepiej brać rtx2060, jak jest kasa to nawet 2060s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości gier nie będzie ograniczał przy 60 Hz, więc możesz brać RXa 5700, wytrzyma dłużej.

Kiepski stan sterowników i funkcjonalność to już osobna kwestia, osobiście wolałbym RTXa 2060, najlepiej w wersji Super.

 

Mam 144mhz. Chyba nie zobaczę w takim razie różnicy FPS przy 1080p? Procesor ograniczy klatki?

 

od ryzena 1600 lepiej brać rtx2060, jak jest kasa to nawet 2060s

 

To znaczy ryzen lepiej zagra z NVIDIA niż Radeonem? Myślę jaką kartę dobrać żeby po prostu wykorzystać jej moc. Stąd pomysł na 1660 super...

Żeby nie dopłacać 500zl do karty która i tak nie wygeneruje klatek przez procesor czy RAM.

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DX11 będziesz osiągał gorsze wyniki niż na Geforcach

z powodu narzutu sterownika, lekarstwem jest mocny CPU.

W nowych grach DX12, Vulkan problem nie będzie występował.

Ja mam RX 5700 sparowanego z R5 2600 z powodu okazjonalnego

zakupu karty.

A w co będziesz grał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DX11 będziesz osiągał gorsze wyniki niż na Geforcach

z powodu narzutu sterownika, lekarstwem jest mocny CPU.

W nowych grach DX12, Vulkan problem nie będzie występował.

Ja mam RX 5700 sparowanego z R5 2600 z powodu okazjonalnego

zakupu karty.

A w co będziesz grał?

 

COD, RDR2 I inne gry które będą miały premierę w przyszłości.

 

Chodzi cały czas o to, czy przy tym procesorze warto inwestować w GPU powyżej 1000zl przy 1080p.

 

Żadna nowa gra i i tak już chyba nie będzie na dx 11?

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz dopłacać do RX 5700,

a nie do RTX 2060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz dopłacać do RX 5700,

a nie do RTX 2060?

 

5700 jest wydajniejszy, można wgrać bios od 5700 RX, jest promocja na gaming X za 1639zł. Więc chyba wydajność 2060 super w cenie 2060? No i 8GB vram. Także myślałem o 5700 jako alternatywie 1660 super w przypadku, jeśli w ogóle ma taka inwestycja sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 dopłaty to sporo.

Ja dałem po odsprzedaży gier 1190 za RX 5700 Pulse.

Musisz sobie odpowiedzieć czy przyrost wydajności

jest wart dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 144mhz. Chyba nie zobaczę w takim razie różnicy FPS przy 1080p? Procesor ograniczy klatki?

Wszystko zależy od konkretnej gry i ustawień.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 dopłaty to sporo.

Ja dałem po odsprzedaży gier 1190 za RX 5700 Pulse.

Musisz sobie odpowiedzieć czy przyrost wydajności

jest wart dopłaty.

 

Kiedyś dawali gry, teraz niestety nie... Chyba że ta promocja wróci??

Do 2060 / 1660S też coś było dodawane?

Boli mnie właśnie ta przebitka w cenie.. i to, że kiedyś jak dodawali gry było duuuzo taniej.

Aż mnie z tą świadomością odpycha 5700

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była promocja na AMD 2 gry + 3 miesiące xbox pc pass.

Kartę kupiłem za 1670 zł, minus gry za 300-400zł i xbox pass , to dobry deal był ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie nie warto inwestować w 5700 w zestawieniu z ryżem 1600 3.9GHz dla 1080p?? Procesor będzie bootleneckiem? Lepiej tu spasuje np gtx1660 super?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę główną ? Bo się okaże że lepiej kupić wydajniejsze GPU teraz a po jakimś czasie zmienić procesor na 3600/4600 jeśli płyta pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ryzena 1600 ae 3.9ghz, ram 3600mhz cl14 + rtx2060. Taki zestaw działał całkiem dobrze, tylko jedna rzecz. Ja miałem wymaksowany ram, który daje kopa każdemu prockowi, Ty widzę masz ram 3000mhz, ma się rozumieć xmp? To podejrzewam, że już tak super jak kiedyś u mnie ten zestaw nie będzie śmigał. Dodatkowo AMD navi ma narzut sterownika na procesor, lepiej sobie radzą te karty na intelu. Jeśli chodzi o cod warzone, grałem na 1600 3.9 + słaby ram 3400mhz, i rx5700xt, poza tym ze fps minimalny spadał do okolic 80-90, w większości trzymał się ponad 100fps, ba na średnich potrafił przestrzelić i 200fps, ale komfort gry na ryzenie 3600 z tą kartą był lepszy. Minimalny fps był wyższy i gra była plynniejsza. Na i7 nie uruchamiałem warzone jeszcze, na ryzenie 3600 miałem minimalny fps w okolicach 135, ustawienia nisko-srednie. Fakt, 5700xt to jest z 15% wydajniejsza karta, wiec w tej grze będzie mniejsze ograniczenie niż na mojej karcie. Niżej wstawiam benchmark z sotr, 3 procki, slaba sztuka ryzena 3600 wymaksowany ryzen 2600x i wymaksowana i7. Wyniki jak widać.

 

 

 

6efc6561da6d43b4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjeżdżanie z kolei aż do 1660 super mija się z celem.

 

Pewnie i tak wymienisz procka na lepszego w przyszłości, bo na AM4 masz serię 3, zaraz wyjdzie Ryzen 4. Więc wg mnie nie ma sensu aż tak schodzić w dół z wydajnością karty.

 

RTX 2060 nieopłacalny.

 

Na olx masz tanio 5600 XT

https://www.olx.pl/oferta/powercolor-radeon-rx-5600-xt-red-devil-6gb-gddr6-CID99-IDFgRr2.html#e5c416fede

 

Wgrasz bios z pamięciami 14gbps i będzie hulało, jeśli do 5700 nie chcesz dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ryzena 1600 ae 3.9ghz, ram 3600mhz cl14 + rtx2060. Taki zestaw działał całkiem dobrze, tylko jedna rzecz. Ja miałem wymaksowany ram, który daje kopa każdemu prockowi, Ty widzę masz ram 3000mhz, ma się rozumieć xmp? To podejrzewam, że już tak super jak kiedyś u mnie ten zestaw nie będzie śmigał. Dodatkowo AMD navi ma narzut sterownika na procesor, lepiej sobie radzą te karty na intelu. Jeśli chodzi o cod warzone, grałem na 1600 3.9 + słaby ram 3400mhz, i rx5700xt, poza tym ze fps minimalny spadał do okolic 80-90, w większości trzymał się ponad 100fps, ba na średnich potrafił przestrzelić i 200fps, ale komfort gry na ryzenie 3600 z tą kartą był lepszy. Minimalny fps był wyższy i gra była plynniejsza. Na i7 nie uruchamiałem warzone jeszcze, na ryzenie 3600 miałem minimalny fps w okolicach 135, ustawienia nisko-srednie. Fakt, 5700xt to jest z 15% wydajniejsza karta, wiec w tej grze będzie mniejsze ograniczenie niż na mojej karcie. Niżej wstawiam benchmark z sotr, 3 procki, slaba sztuka ryzena 3600 wymaksowany ryzen 2600x i wymaksowana i7. Wyniki jak widać.

 

 

 

6efc6561da6d43b4.jpg

 

Wielkie dzięki! Właśnie tego potrzebowałem. Żeby to miało ręce i nogi to za jakiś czas poza procesorem musiał bym wymienić jeszcze RAM. Chyba dam sobie spokój z inwestowaniem w tego PC :D

 

Wychodzi niedługo nowa generacja kart, nowe procesory, później premiera nowych konsol.. Kupowanie teraz mid-end karty i za parę miesięcy wymiana procesora, kiedy ta karta będzie już mid (nowe RTX i Radeony)... Tym bardziej że RAM mam też tylko 3000MHz.. Wg mnie trochę się to mija z celem. Chyba lepiej wybrać 1660S która jest chyba adekwatnie dobrana pod względem mocy do CPU i RAM i za rok lub półtora wymiana komputera na nowy. Bo dla 1080p w generowaniu dużej ilości klatek zbyt dużą rolę odgrywa CPU a z 1660S jeszcze długo pochulam na tej rozdzielczości :D.

 

Kartę kupuję, ponieważ padła mi RX580 i sklep zwraca mi za nią środki - gdybym nie musiał, to bym pewnie nie wymieniał :D

 

EDIT. Chyba że jest coś innego, wartego uwagi w podobnej cenie do 1660 Super? Interesuje mnie tylko nowy sprzęt :)

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma innej alternatywy.

Ja mam koncepcje wymiany na Zen3

i przez przyszłe 2-3 lata żonglowania kartą.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może RX 5600 XT będzie dobrym kompromisem?

Cena jest po środku - jakoś 1400zł

Po zmianie biosu jest to chyba bardzo rozsądny wybór? Ryzen po OC chyba już nie będzie dla niej bootleneckiem? Widziałem że z ryzenem 1600 AF bądź 2600 jest często polecana ta karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na granie w FHD RX 5600 XT jest wystarczająca.

Masz jeszcze RX 5500 XT (z 8GB) do wyboru z Navi.

 

Moim zdaniem nie ma sensu myślenie od strony bootlenecka, to bardzo zależy od konkretnego tytułu. Z GPU wynika możliwość włączenia max detali w grze (czyli samego renderowania grafiki). Docelowa liczba fps'ów nie ma sensu, jeśli przekracza możliwości wyświetlania przez monitor - lepiej wtedy ograniczyć klatki i uzyskać niższe temperatury i cichą pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że nie będę tych paru stówek oszczędzał. Wymienię po premierze ryzenów 4000 na R5 3600 albo 4600.

 

Co jest lepszym wyborem:

RX 5700 MSI Gaming X za 1640

czy

RX 5700 XT Red Dragon Power color za 1790

 

Różnica w cenie to tylko 150zł. Wiem że Gaming X to dobry wybór, Red dragon jest dobrą kartą? Warto dopłacić? DO 5700 można wgrać bios ale z tego co wiem to karty te drą duuuużo więcej prądu i zaczynają łapać wysokie temperatury. Odczuję różnicę w wydajności pomiędzy tymi dwoma sztukami?

Co będzie lepszym wyborem? Mam świadomość że Red Dragon nie jest topową kartą od Power Color

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym RX 5700, niewiele mniej wydajnie,

taniej i Gaming X w przyszłości łatwo sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kasa to nie problem, to bierz pełnego XT. Taktowania zawsze można zmniejszyć, klatki - ograniczyć.

 

Nie wiem, czy różnica w wydajności będzie fizycznie odczuwalna, zobaczysz więcej fps'ów na liczniku po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...