Skocz do zawartości
Kain.

Jak przedłużyć zasięg sieci?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym przedłużyć zasięg sieci nie wchodząc w zbyt duże kaszta. Z jakiej technologi i urządzeń najlepiej skorzystać?

Urządzenie ma służyć w 2 lokacjach. Najważniejsza jest stabilność połączenia. Do urządzenia końcowego będą podłączone urządzenia w różnym wieku, w tym laptop sprzed 10 lat. Super by AP obsługiwał jednocześnie urządzenia w sieciach 2,4 i 5Ghz.

1. Na działce z routerem B535(gniazda anten są zajęte), w budynki 3 piętrowym. Router na górze.

2. W bloku z routerem UPC. Zasię powinien być wzmocniony w pokoju 6m dalej przez 3 ściany z żelbetonu.

 

Rozważałem wzmacniacze sygnału urządzeniem typu TP-LINK WZMACNIACZ RE190, jednak spotkałem się z opiniami, że te urządzenia lubią się zawierzać. W między czasie natrafiłem na urządzenia typu:

PLC (D-LINK DHP-W311AV). Które z tych rozwiązań będzie lepsze? Czy w urządzeniach typu PLC oba urządzenia muszą być podłączone pod 1 kabel za bezpiecznikiem?

Edytowane przez Kain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o WiFi to do standardu Wi‑Fi 5 (802.11ac) na pewno wszystko jest kompatybilne wstecz.

 

Natomiast jeśli chodzi o pokrycie sygnałem WiFi to robi się to na Access pointach (albo na odpowiednio skonfigurowanych routerach lub z wodowaną taką funkcją). Najlepiej sprawdza się dosył sygnału skrętką do AP. Urządzenia PLC realizują dosył przez sieć energetyczną w ramach jednej fazy. A te wszystkie wzmacniacze i repeatery realizują dosył drogą radiową. I może się zdarzyć tak, że będziesz miał super zasięg takiego urządzenia, ale internet będzie źle działał bo zainstalujesz to urządzenia na granicy zasięgu. Pamiętaj, że im dalej od głównego AP tym wolniejszy jest transfer.

 

Reasumując. Po pierwsze kabel. Potem ewentualnie PLC. Repeaterów podłączanych do sieci WiFi unikać jak ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o WiFi to do standardu Wi‑Fi 5 (802.11ac) na pewno wszystko jest kompatybilne wstecz.

 

Natomiast jeśli chodzi o pokrycie sygnałem WiFi to robi się to na Access pointach (albo na odpowiednio skonfigurowanych routerach lub z wodowaną taką funkcją). Najlepiej sprawdza się dosył sygnału skrętką do AP. Urządzenia PLC realizują dosył przez sieć energetyczną w ramach jednej fazy. A te wszystkie wzmacniacze i repeatery realizują dosył drogą radiową. I może się zdarzyć tak, że będziesz miał super zasięg takiego urządzenia, ale internet będzie źle działał bo zainstalujesz to urządzenia na granicy zasięgu. Pamiętaj, że im dalej od głównego AP tym wolniejszy jest transfer.

 

Reasumując. Po pierwsze kabel. Potem ewentualnie PLC. Repeaterów podłączanych do sieci WiFi unikać jak ognia.

 

Dzięki. Tak więc, celuje w urządzenia PLC. Możesz jakieś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ze Mesh tenda nova mw6 raz a dobrze bez komplikacji. U mnie pokrywa 3 pietra 250m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo nie ten budżet. Główne przeznaczenie to przedłużyć internet (Wifi calling) poza dom na działce. 100, może 2 dam, jednak nie 7:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...